Στις 3 Οκτωβρίου θα παίξει η Ένωση με τον Ιωνικό * Το αναλυτικό πρόγραμμα 6ης έως και 13ης αγωνιστικής * Πότε θα γίνουν τα ντέρμπι * Πάει ο Μπένετ στο επόμενο Δ.Σ.
To αναλυτικό πρόγραμμα της Σούπερ Λίγκας 1 από την 6η έως και τη 13η αγωνιστική έγινε γνωστό μετά το πέρας του Διοικητικού Συμβουλίου της Τρίτης (20/9).
Το πρώτο ματς της ΑΕΚ στην Οpap Arena, που είναι αυτό με τον Ιωνικό, θα γίνει τη Δευτέρα 3 Οκτωβρίου στις 20.00, ενώ σε ό,τι αφορά τα ντέρμπι αυτά έχουν ως εξής:
6η αγωνιστική: ΠΑΟΚ - Παναθηναϊκός (Κυριακή 2/10, 21.30)
7η αγωνιστική: Άρης - ΑΕΚ (Κυριακή 9/10, 21.15)
8η αγωνιστική: Ολυμπιακός - ΠΑΟΚ (Δευτέρα 17/10, 20.00)
9η αγωνιστική: Παναθηναϊκός - Άρης (Κυριακή 23/10, 19.30)
10η αγωνιστική: ΑΕΚ - ΠΑΟΚ (Κυριακή 30/10, 19.30)
11η αγωνιστική: Παναθηναϊκός - Ολυμπιακός (Κυριακή 6/11, 19.30)
13η αγωνιστική: Ολυμπιακός - ΑΕΚ (Κυριακή 13/11, 19.30)
Αναλυτικά:
6η αγωνιστική
Σάββατο (1/10)
Λαμία - Λεβαδειακός (19.30)
Κυριακή (2/10)
Αστέρας Τρίπολης - ΟΦΗ (15.00)
Ολυμπιακός - Ατρόμητος (16.00)
Βόλος - Άρης (19.30)
ΠΑΟΚ - Παναθηναϊκός (21.30)
Δευτέρα (3/10)
ΠΑΣ Γιάννινα - Παναιτωλικός (18.00)
ΑΕΚ - Ιωνικός (20.00)
7η αγωνιστική
Σάββατο (8/10)
Παναιτωλικός - Βόλος (17.00)
Ιωνικός - Λαμία (19.30)
Κυριακή (9/10)
ΟΦΗ - Ολυμπιακός (16.00)
Λεβαδειακός - ΠΑΟΚ (16.30)
Παναθηναϊκός - Αστέρας Τρίπολης (19.30)
Άρης - ΑΕΚ (21.15)
Δευτέρα (10/10)
Ατρόμητος - ΠΑΣ Γιάννινα (18.00)
8η αγωνιστική
Σάββατο (15/10)
Βόλος - Λεβαδειακός (17.00)
Άρης - Ιωνικός (20.30)
Κυριακή (16/10)
ΑΕΚ - Ατρόμητος (16.00)
ΠΑΣ Γιάννινα - ΟΦΗ (18.00)
Λαμία - Παναθηναϊκός (19.30)
Αστέρας Τρίπολης - Παναιτωλικός (20.30)
Δευτέρα (17/10)
Ολυμπιακός - ΠΑΟΚ (20.00)
9η αγωνιστική
Σάββατο (22/10)
Ατρόμητος - Βόλος (19.00)
Παναιτωλικός - Ολυμπιακός (19.30)
Κυριακή (23/10)
Ιωνικός - ΠΑΣ Γιάννινα (16.00)
Παναθηναϊκός - Άρης (19.30)
ΠΑΟΚ - Αστέρας Τρίπολης (19.30)
Δευτέρα (24/10)
Λεβαδειακός - ΑΕΚ (18.00)
ΟΦΗ - Λαμία (20.00)
10η αγωνιστική
Σάββατο (29/10)
Ιωνικός - Παναιτωλικός (17.00)
Βόλος - Παναθηναϊκός (19.30)
Κυριακή (30/10)
Ολυμπιακός - Λαμία (16.00)
Λεβαδειακός - Ατρόμητος (16.30)
ΑΕΚ - ΠΑΟΚ (19.30)
Άρης - ΟΦΗ (20.30)
Δευτέρα (31/10)
ΠΑΣ Γιάννινα - Αστέρας Τρίπολης (18.00)
11η αγωνιστική
Σάββατο (5/11)
Λαμία - Βόλος (16.30)
ΟΦΗ - Ιωνικός (18.30)
Ατρόμητος - Άρης (19.00)
ΠΑΟΚ - ΠΑΣ Γιάννινα (21.00)
Κυριακή (6/11)
Παναιτωλικός - Λεβαδειακός (16.00)
Παναθηναϊκός - Ολυμπιακός (19.30)
Αστέρας Τρίπολης - ΑΕΚ (20.30)
12η αγωνιστική
Τρίτη (8/11)
Άρης - Λαμία (20.00)
Τετάρτη (9/11)
Παναιτωλικός - Παναθηναϊκός (17.00)
Ατρόμητος - Αστέρας Τρίπολης (18.00)
ΑΕΚ - ΟΦΗ (20.00)
Λεβαδειακός - Ολυμπιακός (20.00)
Πέμπτη (10/11)
Βόλος - ΠΑΣ Γιάννινα (19.00)
Ιωνικός - ΠΑΟΚ (21.30)
13η αγωνιστική
Κυριακή (13/11)
Παναθηναϊκός - Ατρόμητος (16.00)
ΠΑΣ Γιάννινα - Άρης (16.00)
Λαμία - Παναιτωλικός (18.00)
Ολυμπιακός - ΑΕΚ (19.30)
ΠΑΟΚ - Βόλος (21.30)
Δευτέρα (14/11)
Αστέρας Τρίπολης - Ιωνικός (18.00)
ΟΦΗ - Λεβαδειακός (19.30)
Και η ενημέρωση της Λίγκας για τις αποφάσεις του Δ.Σ., με τον πρόεδρο της ΚΕΔ Στιβ Μπένετ να λαμβάνει πρόσκληση για να δώσει το «παρών» στο επόμενο Διοικητικό Συμβούλιο: «Ομόφωνα εγκρίθηκε το πρόγραμμα 6ης έως και 13ης αγωνιστικής του Πρωταθλήματος Super League κανονικής περιόδου, το οποίο θα αναρτηθεί άμεσα στην επίσημη ιστοσελίδα της Super League.
Ομόφωνα αποφασίστηκε να προσκληθεί ο κ. S. Bennett, πρόεδρος της ΚΕΔ, σε προσεχή συνεδρίαση του Διοικητικού Συμβουλίου της Super League.
Ομόφωνα εγκρίθηκε η Προκήρυξη Πρωταθλήματος Super League 1 Κ15, αγ. Περιόδου 2022-23».