06/12/2022
Διοικητικά - Δικαστικά | Τρίτη 20 Σεπτεμβρίου 2022 - 17:39

SL1: Δευτεριάτικο το πρώτο ματς της ΑΕΚ στην Οpap Arena

Στις 3 Οκτωβρίου θα παίξει η Ένωση με τον Ιωνικό * Το αναλυτικό πρόγραμμα 6ης έως και 13ης αγωνιστικής * Πότε θα γίνουν τα ντέρμπι * Πάει ο Μπένετ στο επόμενο Δ.Σ.

To αναλυτικό πρόγραμμα της Σούπερ Λίγκας 1 από την 6η έως και τη 13η αγωνιστική έγινε γνωστό μετά το πέρας του Διοικητικού Συμβουλίου της Τρίτης (20/9).

Το πρώτο ματς της ΑΕΚ στην Οpap Arena, που είναι αυτό με τον Ιωνικό, θα γίνει τη Δευτέρα 3 Οκτωβρίου στις 20.00, ενώ σε ό,τι αφορά τα ντέρμπι αυτά έχουν ως εξής:

6η αγωνιστική: ΠΑΟΚ - Παναθηναϊκός (Κυριακή 2/10, 21.30)

7η αγωνιστική: Άρης - ΑΕΚ (Κυριακή 9/10, 21.15)

8η αγωνιστική: Ολυμπιακός - ΠΑΟΚ (Δευτέρα 17/10, 20.00)

9η αγωνιστική: Παναθηναϊκός - Άρης (Κυριακή 23/10, 19.30)

10η αγωνιστική: ΑΕΚ - ΠΑΟΚ (Κυριακή 30/10, 19.30)

11η αγωνιστική: Παναθηναϊκός - Ολυμπιακός (Κυριακή 6/11, 19.30)

13η αγωνιστική: Ολυμπιακός - ΑΕΚ (Κυριακή 13/11, 19.30)

Αναλυτικά:

6η αγωνιστική

Σάββατο (1/10)

Λαμία - Λεβαδειακός (19.30)

Κυριακή (2/10)

Αστέρας Τρίπολης - ΟΦΗ (15.00)

Ολυμπιακός - Ατρόμητος (16.00)

Βόλος - Άρης (19.30)

ΠΑΟΚ - Παναθηναϊκός (21.30)

Δευτέρα (3/10)

ΠΑΣ Γιάννινα - Παναιτωλικός (18.00)

ΑΕΚ - Ιωνικός (20.00)

7η αγωνιστική

Σάββατο (8/10)

Παναιτωλικός - Βόλος (17.00)

Ιωνικός - Λαμία (19.30)

Κυριακή (9/10)

ΟΦΗ - Ολυμπιακός (16.00)

Λεβαδειακός - ΠΑΟΚ (16.30)

Παναθηναϊκός - Αστέρας Τρίπολης (19.30)

Άρης - ΑΕΚ (21.15)

Δευτέρα (10/10)

Ατρόμητος - ΠΑΣ Γιάννινα (18.00)

8η αγωνιστική

Σάββατο (15/10)

Βόλος - Λεβαδειακός (17.00)

Άρης - Ιωνικός (20.30)

Κυριακή (16/10)

ΑΕΚ - Ατρόμητος (16.00)

ΠΑΣ Γιάννινα - ΟΦΗ (18.00)

Λαμία - Παναθηναϊκός (19.30)

Αστέρας Τρίπολης - Παναιτωλικός (20.30)

Δευτέρα (17/10)

Ολυμπιακός - ΠΑΟΚ (20.00)

9η αγωνιστική

Σάββατο (22/10)

Ατρόμητος - Βόλος (19.00)

Παναιτωλικός - Ολυμπιακός (19.30)

Κυριακή (23/10)

Ιωνικός - ΠΑΣ Γιάννινα (16.00)

Παναθηναϊκός - Άρης (19.30)

ΠΑΟΚ - Αστέρας Τρίπολης (19.30)

Δευτέρα (24/10)

Λεβαδειακός - ΑΕΚ (18.00)

ΟΦΗ - Λαμία (20.00)

10η αγωνιστική

Σάββατο (29/10)

Ιωνικός - Παναιτωλικός (17.00)

Βόλος - Παναθηναϊκός (19.30)

Κυριακή (30/10)

Ολυμπιακός - Λαμία (16.00)

Λεβαδειακός - Ατρόμητος (16.30)

ΑΕΚ - ΠΑΟΚ (19.30)

Άρης - ΟΦΗ (20.30)

Δευτέρα (31/10)

ΠΑΣ Γιάννινα - Αστέρας Τρίπολης (18.00)

11η αγωνιστική

Σάββατο (5/11)

Λαμία - Βόλος (16.30)

ΟΦΗ - Ιωνικός (18.30)

Ατρόμητος - Άρης (19.00)

ΠΑΟΚ - ΠΑΣ Γιάννινα (21.00)

Κυριακή (6/11)

Παναιτωλικός - Λεβαδειακός (16.00)

Παναθηναϊκός - Ολυμπιακός (19.30)

Αστέρας Τρίπολης - ΑΕΚ (20.30)

12η αγωνιστική

Τρίτη (8/11)

Άρης - Λαμία (20.00)

Τετάρτη (9/11)

Παναιτωλικός - Παναθηναϊκός (17.00)

Ατρόμητος - Αστέρας Τρίπολης (18.00)

ΑΕΚ - ΟΦΗ (20.00)

Λεβαδειακός - Ολυμπιακός (20.00)

Πέμπτη (10/11)

Βόλος - ΠΑΣ Γιάννινα (19.00)

Ιωνικός - ΠΑΟΚ (21.30)

13η αγωνιστική

Κυριακή (13/11)

Παναθηναϊκός - Ατρόμητος (16.00)

ΠΑΣ Γιάννινα - Άρης (16.00)

Λαμία - Παναιτωλικός (18.00)

Ολυμπιακός - ΑΕΚ (19.30)

ΠΑΟΚ - Βόλος (21.30)

Δευτέρα (14/11)

Αστέρας Τρίπολης - Ιωνικός (18.00)

ΟΦΗ - Λεβαδειακός (19.30) 

Και η ενημέρωση της Λίγκας για τις αποφάσεις του Δ.Σ., με τον πρόεδρο της ΚΕΔ Στιβ Μπένετ να λαμβάνει πρόσκληση για να δώσει το «παρών» στο επόμενο Διοικητικό Συμβούλιο: «Ομόφωνα εγκρίθηκε το πρόγραμμα 6ης έως και 13ης αγωνιστικής του Πρωταθλήματος Super League κανονικής περιόδου, το οποίο θα αναρτηθεί άμεσα στην επίσημη ιστοσελίδα της Super League.

Ομόφωνα αποφασίστηκε να προσκληθεί ο κ. S. Bennett, πρόεδρος της ΚΕΔ, σε προσεχή συνεδρίαση του Διοικητικού Συμβουλίου της Super League.

Ομόφωνα εγκρίθηκε η Προκήρυξη Πρωταθλήματος Super League 1 Κ15, αγ. Περιόδου 2022-23».

Μοιραστείτε το: