0
19:30

Ευχαριστούμε που μείνατε κοντά μας, καλό βράδυ από το a-sports.gr.

19:29

Ο Παναθηναϊκός "καθάρισε" Βόλο και... πρόκριση καθώς οι "πράσινοι" μετά το 3-0 με τους Βολιώτες στο πρώτο ματς της φάσης των "16" μπορούν ήδη να... σκέφτονται τα ματς με τον ΠΑΟΚ για την προημιτελική φάση. Ο Σπόραρ στο 45+3' το 1-0, ο Τσέριν στο 54' το 2-0 και ο Βέρμπιτς στο 59' το 3-0 για την "πράσινη" επικράτηση δια χειρός... Σλοβενίας.

19:28

Λήξη της αναμέτρησης, Παναθηναϊκός - Βόλος 3-0.

19:25

Συμπληρώθηκαν τα 90 λεπτά στη Λεωφόρο, 3 θα είναι οι καθυστερήσεις,

19:20

85': Βαθιά μπαλιά του Κουρμπέλη για τον Ιωαννίδη, κεφαλιά του Έλληνα φορ δεν ανησυχεί τον Κότνικ.

19:19

84': Κλείνει τις αλλαγές του και ο Γιοβάνοβιτς, ο Σάντσες στη θέση του Χουάνκαρ. Εκτός και ο Παλάσιος, στη θέση του ο νεαρός Κυριόπουλος.

19:14

79': Ολοκληρώνει τις αλλαγές του ο Μπράτσος στη θέση του Οζέγκοβιτς περνά ο Κούτσιας.

19:13

Αν ο Παναθηναϊκός δεν δεχθεί τέρμα θα μείνει για έβδομο σερί ματς στο Κύπελλο με μηδέν παθητικό. Τελευταία ομάδα που παραβίασε την "πράσινη" εστία στο Κύπελλο ήταν ο σημερινός αντίπαλος του στο περσινό ματς των 2 ομάδων στο "Απόστολος Νικολαΐδης".

19:11

77': Κίτρινη κάρτα στον Τάχατο για μαρκάρισμα στον Παλάσιος. Σκληρό το μαρκάρισμα του μπακ του Βόλου.

19:09

Έχει πέσει αισθητά ο ρυθμός του αγώνα, απόρροια του 3-0 και των αλλαγών.

19:08

74': Σε θέση οφσάιντ ο Οζέγκοβιτς.

19:07

73': Διπλή αλλαγή για τον Βόλο, ο Τάχατος μπαίνει στο ματς αντί του Άλχο και ο Μεταξάς αντί του Μπαριέντος.

19:05

70': Ανεκμετάλλευτο περνά το κόρνερ.

19:05

70': Ο Μπερνάρντ από τον άξονα, πασάρει στον Χουάνκαρ ο οποίος από τα αριστερά κάνει τη σέντρα, διώχνει η άμυνα του Βόλου σε κόρνερ.

19:04

69': Τρίτη αλλαγή για τον Παναθηναϊκό, έξω ο Βέρμπιτς, μέσα ο Σαβιέρ.

19:01

66': Διπλή αλλαγή κάνει και ο Βόλος, ο Ματίγια στη θέση του Μεθκίδα και ο Φερνάντες αντί του Νοκέρ.

18:59

65': Διπλή αλλαγή για τον Παναθηναϊκό, ο Κουρμπέλης στη θέση του Πέρεθ και ο Ιωαννίδης στη θέση του Σπόραρ.

18:57

Οι 3 Σλοβένοι Σπόραρ, Τσέριν, Βέρμπιτς έχουν διαμορφώσει αυτό το 3-0...

18:55

Τρίτο τέρμα για το "τριφύλλι" που πλέον μπορεί να... σκέφτεται τα προημιτελικά. Βολίδα του Βέρμπιτς έξω από την περιοχή του Κότνικ, ο Σλοβένος πορτιέρο δεν μπορεί ξανά να αντιδράσει και Παναθηναϊκός - Βόλος 3-0.

18:54

59': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ!

18:53

58': Φάουλ για τους "πράσινους" από τα δεξιά και εκτός περιοχής, το εκτελεί ο Μπερνάρντ διώχνει σε πλάγιο ο Σιέλης.

18:50

Απλοποιούν τα πράγματα οι "πράσινοι" φτάνοντας στο δεύτερο γκολ. Φάση διαρκείας στα καρέ του Βόλου η μπάλα φτάνει στον Τσέριν ο οποίος πιάνει ένα φαλτσαριστό σουτ από το ημικύκλιο, με τον Κότνικ να αδυνατεί να φτάσει στην μπάλα και η οποία καταλήγει στα δίχτυα του για το 2-0.

18:49

54': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ!

18:47

52': Μεγάλη ευκαιρία για τον Βόλο, ο Νοκέρ κάνει ωραίο σουτ, ο Λοντίγκιν σε ετοιμότητα και διώχνει την μπάλα.

18:46

51': Ευκαιρία για το 2-0 αλλά η φάση ως μη γενομενη. Ο Κώτσιρας βρίσκει ωραία τον Σπόραρ ο οποίος αποφεύγει τον Κότνικ, κάνει το πλασέ, είναι κακό όμως και η μπάλα περνά άουτ.

18:41

46': Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου. Συνεχίζουν χωρίς αλλαγές Παναθηναϊκός και Βόλος.

18:25

Εμφανώς ανώτερη η ομάδα του Ιβάν Γιοβάνοβιτς προηγείται δίκαια με 1-0 του Βόλου χάρις στο τέρμα του Σπόραρ στο 45+3' έχοντας και άλλες ευκαιρίες για περισσότερα τέρματα.

18:24

Λήξη του ημιχρόνου, Παναθηναϊκός - Βόλος 1-0.

18:22

Μετρά κανονικά το γκολ του Σπόραρ.

18:21

Ελέγχεται η φάση από το VAR για οφσάιντ του Σλοβένου.

18:21

Παίρνει αυτό που δικαιούται η ομάδα του Γιοβάνοβιτς. Ο Μπερνάρντ με κόρνερ βρίσκει τον Τσέριν, αυτός ξανά για τον Βραζιλιάνο που σεντράρει, ο Βέρμπιτς βάζει το κεφάλι του και ουσιαστικά στρώνει την μπάλα στον Σπόραρ που από κοντά νικά τον Κότνικ για το 1-0.

18:20

45+3': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ!

18:18

45+1': Ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό, ο Παλάσιος εκμεταλλεύεται το λάθος του Μπαριέντος κάνει το σουτ, διώχνει ενστικτωδώς ο Πίρινεν.

18:17

Τρίλεπτο καθυστερήσεων στο πρώτο ημίχρονο στη Λεωφόρο.

18:16

Στα 45 λεπτά φάουλ για τον Βόλο, εκτελεί ο Ντέλετιτς, περνά ανεκμετάλλευτο.

18:15

44': Κίτρινη κάρτα βλέπει και ο Τσέριν.

18:13

42': Αντεπίθεση του Παναθηναϊκού ο Μπερνάρντ από τα δεξιά κάνει το γύρισμα στον Παλάσιος σουτ με τη μία του Αργεντινού και διώχνει ο Κότνικ.

18:09

38': Φάουλ για τους "πράσινους" από τα αριστερά και εκτός περιοχής, το εκτελεί ο Μπερνάρντ η μπάλα πάνω από την εστία του Κότνικ.

18:07

36': Κίτρινη κάρτα βλέπει και ο Μπαριέντος.

18:06

35': Πτώση του Βέρμπιτς μέσα στην περιοχή σε μαρκάρισμα του Ουές και κάρτα στον Σλοβένο άσο του ΠΑΟ. Δεν είναι πέναλτι, αλλά δεν κάνει και θέατρο ο Βέρμπιτς.

18:04

33': Απειλεί ο Βόλος, ο Μπαριέντος με κάθετη βρίσκει τον Άλχο ο οποίος από τα δεξιά κάνει το σουτ και στέλνει την μπάλα στην εξωτερική πλευρά των διχτύων του Λοντίγκιν.

18:02

31': Φάουλ για τον Βόλο εκτελεί ο Νοκέρ και η φάση σταματά για φάουλ υπέρ των "πράσινων"...

17:59

Πάει στο VAR ο Διαμαντόπουλος να τσεκάρει το μαρκάρισμα και τελικά παίρνει πίσω την απόφαση για φάουλ υπέρ του Βόλου, αλλά και το αν υπάρχει κόκκινη στον Ισλανδό, για αυτό και δόθηκε φάουλ υπέρ του Μπερνάρντ. Δεν ισχύει φυσικά και η κάρτα στον Μάγκνουσον.

17:56

25': Από μία κίτρινη σε Ντέλετιτς, Μάγκνουσον και φάουλ για τον Βόλο που κερδίζει ο Οζέγκοβιτς από τον Μάγκνουσον.