0
16:49

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλή συνέχεια από το a-sports.gr.

16:49

Καταιγιστική η ΑΕΛ, επικρατεί με 4-0 της τραγικής Ξάνθης και την υποχρεώνει στην πρώτη της ήττα στο πρωτάθλημα.

16:48

Τέλος στο ματς.

16:46

Τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων.

16:45

Ο Ομάρ σεντράρει από τα αριστερά και ο Τσουμάνης με κεφαλιά - ψαράκι από το μικρή περιοχή γράφει το 4-0. Στο ντεμπούτο του με τη φανέλα της ΑΕΛ σκοράρει ο 19χρονος επιθετικός.

16:43

88': ΓΚΟΛ για την ΑΕΛ!

16:42

86’: Τριπλή αλλαγή για την ΑΕΛ. Νίνο αντί Ακούνια, Τσουμάνης αντί Όγκμποε και Μαυριάς αντί Κολομπίνο.

16:34

79’: Αλλαγή και για την ΑΕΛ. Κ. Παπαγεωργίου αντί Γιάκου.

16:34

79’: Πέμπτη αλλαγή για την Ξάνθη. Ο Τ. Δημητριάδης παίρνει τη θέση του Ιμπραΐμι.

16:27

72': Κίτρινη κάρτα στον Όγκμποε.

16:26

71’: Αδύναμο σουτ του Δόρη από τα όρια της περιοχής, λίγο άουτ. Καλή προσπάθεια από τον μέσο των φιλοξενούμενων.

16:24

69’: Αλλαγή για την ΑΕΛ. Ο Γλυνός αντικαθιστά τον Νικολιά.

16:23

68': Φωνές των γηπεδούχων για πέναλτι σε χέρι του Παπάζογλου, δεν υπάρχει κάτι σύμφωνα με τον Πολυχρόνη. Το είχε μαζεμένο ο στόπερ των φιλοξενούμενων.

16:20

Ο Γιάκος εκτελεί το κόρνερ, ο Όγκμποε πετάγεται στο πρώτο δοκάρι και με κεφαλιά ανεβάζει τον δείκτη του σκορ στο 3-0. Χατ τρικ από τον 27χρονο επιθετικό των γηπεδούχων.

16:19

64': ΓΚΟΛ για την ΑΕΛ!

16:18

64': Κόρνερ για την ΑΕΛ από τα δεξιά.

16:16

Ηρεμούν τα πνεύματα και το παιχνίδι συνεχίζεται.

16:15
Κόκκινη Κάρτα

Κόκκινη κάρτα στον ισχυρό άνδρα της ΑΕΛ, Αλέξη Κούγια, αλλά και στον γενικό αρχηγό των φιλοξενούμενων, Κώστα Τσαλίκη.

16:15

60': Υπάρχει ένταση ανάμεσα στους ανθρώπους των δύο πάγκων...

16:11

56’: Τριπλή αλλαγή για την Ξάνθη. Δόρης αντί Θυμιάνη, Δεληγιαννίδης αντί Τζανακάκη και Διαμαντόπουλος αντί Γκινσάρι.

16:10

55': Ώρες ώρες η άμυνα της Ξάνθης βρίσκεται σε πανικό...

16:08

53': Κόρνερ για την Ξάνθη από τα αριστερά, διώχνει η άμυνα των γηπεδούχων.

16:07

Σέντρα Ομάρ από τα αριστερά, κεφαλιά πάσα του Γιάκου για τον Όγκμποε που εκτελεί από κοντά τον Ίτσο και σκοράρει για το 2-0.

16:07

51’: ΓΚΟΛ για την ΑΕΛ!

16:04

49': Κίτρινη κάρτα στον Ομάρ.

16:03

48’: Οφσάιντ ο Μπέρτος, σωστή υπόδειξη.

16:01

47': Κόρνερ για την ΑΕΛ από τα αριστερά, περνά ανεκμετάλλευτο.

16:01

46': Ξεκινάει το δεύτερο ημίχρονο.

16:01

Αλλαγή για τους φιλοξενούμενους. Ο Κρητικός παίρνει τη θέση του Πλατέλλα.

15:47

Η ΑΕΛ προηγείται με 1-0 της Ξάνθης χάρη στο γκολ του Όγκμποε στο 26'. Ανώτεροι οι «βυσσινί», είχαν ευκαιρίες και για δεύτερο γκολ.

15:47

Ημίχρονο στο Αλκαζάρ.

15:45

45+1': Εκτελείται το κόρνερ, κεφαλιά του Ηλιάδη, χλιαρή, μπλοκάρει ο Ίτσο.

15:45

45+1': Κόρνερ για την ΑΕΛ από τα δεξιά.

15:44

Ένα το λεπτό των καθυστερήσεων.

15:44

45’: Χαμηλή σέντρα - σουτ του Νικολιά από τα δεξιά της περιοχής, απομακρύνει ο Ίτσο.

15:41

41’: Μεγάλη χαμένη ευκαιρία για την Ξάνθη! Ο Πλατέλλας περνά κάθετα για τον Τσέλιο που κάνει το πλασέ από το ύψος της μικρής περιοχής, αλλά σημαδεύει την εξωτερική πλευρά των διχτύων.

15:38

39’: Νέα ευκαιρία για την ΑΕΛ! Σέντρα του Ομάρ από τα αριστερά, στο δεύτερο δοκάρι ο Όγκμποε στοπάρει και εκτελεί με τη μία, άουτ.

15:35

36': Κίτρινη κάρτα στον Ηλιάδη.

15:32

33’: Καλή στιγμή για την ΑΕΛ! Ο Ακούνια πλασάρει μέσα από την περιοχή και αριστερά, με τον Ίτσο να πέφτει και να αποκρούει.

15:28

29': Ευκαιρία για την ΑΕΛ! Ο Όγκμποε από θέση μέσα δεξιά και φάτσα με τον Ίτσο σουτάρει αλλά στέλνει τη μπάλα ψηλά.

15:26

Ο Γκοτζαμανίδης ανεβαίνει ψηλά, κάνει την μπαλιά «τρύπα» για τον Όγκμποε ο οποίος περνάει τον Ίτσο και, πλασάροντας στην κενή εστία, γράφει το 1-0.

15:25

26': ΓΚΟΛ για την ΑΕΛ!

15:23

24': Οφσάιντ ο Ομάρ, ήταν εκτεθειμένος.

15:19

19’: Απειλεί η ΑΕΛ! Ο Όγκμποε πασάρει στον Γιάκο, που κάνει το συρτό σουτ από τα δεξιά του ημικυκλίου, όμως δεν βρίσκει στόχο.

15:13

14': Μακρινό σουτ του Ιμπραΐμι, δύο μέτρα δίπλα από το δεξί κάθετο δοκάρι του Θεοδωρόπουλου η μπάλα.

15:12

13': Εκτελείται το κόρνερ από τα δεξιά όμως δεν φέρνει κάποιο αποτέλεσμα για τους Θεσσαλούς.

15:12

13’: Επικίνδυνο γέμισμα του Γιάκου σε εκτέλεση φάουλ μεταξύ κέντρου και μεγάλης περιοχής, δεν αιφνιδιάζεται ο Ίτσο και παραχωρεί κόρνερ.

15:11

12': Κίτρινη κάρτα στον Παπάζογλου για τράβηγμα στον Ακούνια.

15:09

10': Από μία κίτρινη κάρτα σε Ακούνια και Πλατέλλα για μία αψιμαχία που είχαν.

15:03

Πιέζουν ψηλά οι γηπεδούχοι στο ξεκίνημα της αναμέτρησης.

15:01

1': Σέντρα στο ματς.

14:57

Το διαιτητικό τρίο και οι δύο ενδεκάδες κάνουν τώρα την επίσημη είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο.

14:55

Βροχερός ο καιρός στη Λάρισα.

14:53

Το ντεμπούτο του στον πάγκο της ΑΕΛ πραγματοποιεί ο Παναγιώτης Γκουτσίδης ο οποίος προσελήφθη στη θέση του Ηλία Φυντάνη.

14:49

Στον αντίποδα, οι πρωτοπόροι και αήττητοι με 22 βαθμούς Θρακιώτες προέρχονται από το εμφατικό 5-0 επί των Τρικάλων στα Πηγάδια.

14:44

Οι «βυσσινί», που την προηγούμενη αγωνιστική ήρθαν ισόπαλοι χωρίς τέρματα με τον Πιερικό στην Κατερίνη, βρίσκονται στην πέμπτη θέση της κατάταξης, ισόβαθμοι με τον Θεσπρωτό στους 13 βαθμούς. Μεσολάβησε και η ήττα με 3-1 από τον ΠΑΟΚ στην Τούμπα που έφερε και τον αποκλεισμό τους από τα προημιτελικά του Κυπέλλου Ελλάδος.

14:41

Φίλες και φίλοι του a-sports.gr, καλησπέρα σας και Χρόνια Πολλά! Θα παρακολουθήσουμε παρέα τον αγώνα ανάμεσα στην ΑΕΛ και την Ξάνθη, στο πλαίσιο της 10ης αγωνιστικής του Βόρειου ομίλου της Σούπερ Λίγκας 2, που ξεκινά σε περίπου 20 λεπτά.