2
18:53

Ευχαριστούμε, που μείνατε στο a-sports.gr, καλή συνέχεια.

18:50

Έκπληξη στη Λιβαδειά με τον Λεβαδειακό να νικά στο πρώτο ματς της φάσης των "16" τον πρωτοπόρο της Σούπερ Λίγκας 1 και πρωταθλητή Ολυμπιακό. Αυτή είναι η πρώτη ήττα σε εγχώρια διοργάνωση για τους Πειραιώτες φέτος. Μεγάλη επιτυχία για τους Βοιωτούς, θέλουν νίκη στο "Γ. Καραϊσκάκης" για να περάσουν οι "ερυθρόλευκοι" στα προημιτελικά του Κυπέλλου Ελλάδας.

18:49

Λήξη αναμέτρησης, τελικό αποτέλεσμα Λεβαδειακός - Ολυμπιακός 3-2.

18:48

90'+3: Γέμισμα πριν από το κέντρο από τον Κρίστινσον, κεφαλιά Σεμέδο, δεύτερη από τον Τικίνιοπ μέσα στην περιοχή και αριστερά στο ύψος του πέναλτι, άουτ.

18:47

Λογικά πια ο Λεβαδειακός με μαζική άμυνα διώχνει και έχει οπισθοχωρήσει για να κρατήσει τη νίκη.

18:46

90'+1: Ο Μάρκοβιτς βρίσκει τον Ονιεκούρου, σουτ από τα αριστερά, ψηλά πάνω από την εστία του Λεβαδειακού.

18:46

Συμπληρώθηκαν τα 90', τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων...

18:44

89': Κόρνερ για τον Ολυμπιακό... Ο Λόπες από τα αριστερά, περνά ανεκμετάλλευτο.

18:43

88': Σέντρα Ανδρούτσου από τα δεξιά, πρώτη κεφαλιά Τικίνιο, δεύτερη από τον Μαρίνο στο δεύτερο δοκάρι, πάνω από την εστία των γηπεδούχων.

18:41

86': Κόρνερ για τον Ολυμπιακό... Λόπες από τα αριστερά στην εκτέλεση, η μπάλα βγαίνει από τα καρέ του Λεβαδειακού, σουτ απέξω του Μαρίνου, άουτ.

18:39

Κρατά μπάλα ο Λεβαδειακός και ελέγχει το ματς, δεν απειλεί μετά το 70' ο Ολυμπιακός.

18:37

82': Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Μαρίνος στη θέση του Βρουσάι.

18:34

79': Κίτρινη στον Αλμπάνη.

18:29

74': Δύο αλλαγές για τον Λεβαδειακό. Ο Αλμπάνης στη θέση του Πολέτο και ο Τζημόπουλος στη θέση του Νίκα.

18:24

69': Σουτ Μεχία απέξω και δεξιά, άουτ.

18:23

68': Σουτ Τικίνιο απέξω, δεν έχει πρόβλημα ο Σαμασά.

18:18

Ο Ονιεκούρου από τα αριστερά βγάζει τη σέντρα, η μπάλα δεν απομακρύνεται, ο Τικίνιο τη "σπάει" υπό πίεση, φτάνει στον Λόπες, δυνατό σουτ από θέση τετ α τετ κοντά στο ύψος του πέναλτι και 3-2.

18:18

63': ΓΚΟΛ για τον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ!

18:17

Η μπάλα μετά το κόρνερ και την αρχική απομάκρυνση παραμένει σε πόδια γηπεδούχων, ο Μουτίνιο επιχειρεί το σουτ απέξω, η μπάλα παίρνει ύψος, ο Χάμοντ την προλαβαίνει πριν βγει άουτ, σέντρα από τα αριστερά, κεφαλιά Δούμτσιου στο ύψος του πρώτου δοκαριού και 3-1.

18:16

61': ΓΚΟΛ για τον ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟ!

18:16

61': Κόρνερ για τον Λεβαδειακό. Ο Παναγιώτου στα δεξιά, η μπάλα απομακρύνεται εκ πρώτης...

18:14

59': Αλλαγή για τον Λεβαδειακό. Μουτίνιο στη θέση του Βράκα.

18:13

58': Σουτ Τικίνιο μέσα από την περιοχή, άουτ...

18:09

54': Τικίνιο σε Βρουσάι, σουτ συρτό μέσα στην περιοχή και δεξιά, ο Σαμασά μπλοκάρει.

18:08

53': Κίτρινη στον Λιάγκα (για διαμαρτυρία).

18:07

52': Δύο αλλαγές για τον Λεβαδειακό. Δούμτσιος αντί Λινάρδου και Χάμοντ αντί Βλάχου.

18:07

52': Οφσάιντ ο Τικίνιο, σωστή υπόδειξη.

18:06

51': Σουτ σαν διώξιμο από τον Τσάπρας στο ύψος της μεσαίας γραμμής και λίγο αριστερά, πολλά μέτρα άουτ.

18:05

50': Λόπες από τα αριστερά στην εκτέλεση, ο Τικίνιο επιχειρεί το ανάποδο, άουτ, δεν βρήκε καλά την μπάλα.

18:05

50': Σουτ Ονιεκούρου από θέση έξω αριστερά, Σαμάσα διώχνει σε κόρνερ...

18:04

49': Παίζουν το 1-2 Λόπες με Ονιεκούρου, σουτ του πρώτου από θέση μέσα αριστερά και λίγο πλάγια, φεύγει πάνω από την εστία των γηπεδούχων.

18:03

48': Κόρνερ για τον Ολυμπιακό... Ο Λόπες από τα αριστερά στην εκτέλεση, εύκολα διώχνει η άμυνα του Λεβαδειακού.

18:01

46': Έναρξη β' ημιχρόνου...

18:01

46': Τρεις αλλαγές για τον Ολυμπιακό. Μπουχαλάκης, Λόπες και Κίτσος μέσα στο ματς... Κούντε, Αλγκασίμ Μπα, Αποστολόπουλος έξω.