05/10/2024
ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ | Σάββατο 6 Ιουλίου 2024 - 20:10

Προβλημάτισε ξανά ο Παναθηναϊκός

Οι «πράσινοι» έχασαν με 1-0 από την Μπράουνσβαιγκ παρουσιάζοντας κακή εικόνα στη μεγαλύτερη διάρκεια του φιλικού

Είχε πολλές ελλείψεις, αλλά δεν βλεπόταν κιόλας! Ο Παναθηναϊκός απογοήτευσε το απόγευμα του Σαββάτου (6/7) με αποτέλεσμα να γνωρίσει την ήττα με 1-0 σε φιλικό από την Μπράουνσβαϊγκ, ομάδα της δεύτερης κατηγορίας.

Οι «πράσινοι» επιβεβαίωσαν για ένα ακόμη ματς πως έχουν πολλά και σοβαρά θέματα να λύσουν. Το πρώτο είναι η αδυναμία τους να δημιουργήσουν ευκαιρίες.

Στα αρνητικά ο τραυματισμός του Λημνιού στο πρώτο ημίχρονο, το οποίο ήταν κάκιστο. Καμία από τις δύο ομάδες δεν είχε φάσεις με εξαίρεση δύο στιγμές στο 41' και στο 43' για τον Παναθηναϊκό με τον Αϊτόρ.

Δεν άλλαξαν πολλά στο δεύτερο ημίχρονο, αλλά στο 62' με μακρινό σουτ ο Μπα άνοιξε το σκορ. Τρία λεπτά αργότερα ο Γερεμέγεφ σκόραρε, αλλά το γκολ του ακυρώθηκε για επιθετικό φάουλ του Αράο. Άλλες ευκαιρίες δεν έβγαλαν οι «πράσινοι».

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Ντιέγκο Αλόνσο): Ντραγκόφσκι (46’ Λοντίγκιν), Βαγιαννίδης (46’ Φίκαϊ), Σένκεφελντ (72’ Κάτρης), Αράο (72’ Τσόκαϊ), Κώτσιρας (79’ Κυριόπουλος), Ζέκα (72’ Τρουιγέ), Βιλένα (46’ Πέρεθ), Λημνιός (33’ Αϊτόρ), Τζούρισιτς (72’ Νίκας), Μαντσίνι (72’ Μπρέγκου), Γερεμέγεφ (72’ Νταμπίζας).

ΑΪΝΤΡΑΧΤ ΜΠΡΑΟΥΝΣΒΑΪΓΚ (Ντίνο Τοπμέλερ): Γκριλ, Ιβάνοφ (60’ Σανουσί Μπα), Τάουερ, Άμιν, Έλερς (60’ Μπίτσακσιτς), Σάντσες, Σανέ (60’ Κράουσε), Σουζούκι (60’ Φελίπε), Κόλερ, Ρέμπιγκερ, Γκόμες.