05/10/2024
ΠΑΟΚ | Σάββατο 6 Ιουλίου 2024 - 19:02

Φιλική ήττα για τον ΠΑΟΚ

Οι «ασπρόμαυροι» έχασαν με 1-0 από την Χιμπέρνιαν…

Την ήττα με 1-0 γνώρισε ο ΠΑΟΚ το Σάββατο (6/7/2024) σε φιλικό ματς με τη Χιμπέρνιαν στο Χορστ στο πλαίσιο της προετοιμασίας επί ολλανδικού εδάφους…

Οι «ασπρόμαυροι», αν και ήταν αρκετά καλοί στο α’ ημίχρονο, δέχθηκαν νωρίς ένα φτηνό γκολ μόλις στο 5’ από τον Μπόιλ, έπειτα από λάθος του Κοτάρσκι, το οποίο δεν μπόρεσαν να ανατρέψουν…

Στο δεύτερο μισό του τεστ, ο Ραζβάν Λουτσέσκου έκανε και πολλές αλλαγές, ο ΠΑΟΚ έχασε την αγωνιστική φρεσκάδα με συνέπεια να μην αλλάξει τίποτα μέχρι τέλους.

ΠΑΟΚ: Κοτάρσκι, Σάστρε, Εκόνγκ, Κουλιεράκης, Ράφα, Μαντί, Σβαμπ, Ντεσπόντοβ, Μουργκ, Τάισον, Μπράντον.

Η 11άδα του β’ ημιχρόνου: Ταλιχμανίδης, Ότο, Θυμιάνης, Μιχαηλίδης, Μπάμπα, Οζντόεφ, Τσιγγάρας, Βιεϊρίνια (83' Σμυρλής), Γκούμας, Κουαλιάτα, Σαμάτα.