19/04/2024
Πρωτάθλημα | Δευτέρα 24 Απριλίου 2023 - 01:18

Εκατέρωθεν ευκαιρίες, αλλά όλα μηδέν στο Πέραμα

Στο 0-0 ολοκληρώθηκε το ματς του Εθνικού με τον Α.Ο. Πόρου

Το τελευταίο εντός έδρας παιχνίδι του για φέτος έδωσε την Κυριακή (23/4) ο Εθνικός με αντίπαλο τον Α.Ο. Πόρου μένοντας στο 0-0 για την 29η αγωνιστική του 5ου ομίλου της Γ’ Εθνικής.

Οι Πειραιώτες έχασαν ευκαιρίες, όπως ευκαιρίες έχασε και ο Α.Ο. Πόρου με τις δυο ομάδες να μένουν στο 0-0, αποτέλεσμα που φέρνει τον Εθνικό στους 39 πόντους και σε τριπλή ισοβαθμία στην 3η θέση με Θύελλα Ραφήνας και Φωστήρα, ενώ η ομάδα του Ηρακλείου με 32 πόντους ελπίζει σε ένα θαύμα την τελευταία αγωνιστική για την παραμονή έχοντας μάλιστα και δύσκολο έργο με το ματς κόντρα στην πρωτοπόρο Μαρκό.

Αρκετές φάσεις στο πρώτο ημίχρονο, αλλά χωρίς κάποιο τέρμα, στο δεύτερο 45λεπτο ο Εθνικός είχε περισσότερες και σημαντικότερη το δοκάρι του Σάμιου στο 85’ με πλασέ μετά από σέντρα του Ζωγραφάκη.

Διαιτητής: Καπίρης (Αθηνών), Βοηθοί: Μημίδης (Αθηνών), Καλοπίσης (Αθηνών).

EΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΩΣ (Βαγγέλης Χαντές): Πίνης, Θεοδώρου, Κατσογιάννης, Παπαγγελής (64' Ζαμάνης), Πλουμάτος, Διάκος, Κώστας (64' Δρόσης), Μακρυγιάννης (64' Μαλάι), Αντωνίου (75' Λαμάι), Καλύβας (56' λ.τρ. Ζωγραφάκης), Σάμιος.

ΠΟΡΟΣ (Γιάννης Χατζησεβαστός): Δ. Ζαφείρης, Αυγουστάκης, Μπάμπης (35' λ.τρ. Καλαϊτζάκης), Παλ, Σημαιάκης (60' λ.τρ. Τουτουδάκης), Γροσδάνης (81' Αυγουστάκης), Κουτάντος, Καστελλιανάκης, Μέμμος, Πακιουφάκης (60' Αλ. Ζαφείρης), Φρόκου.