Αποστολή με Γκάρι Ροντρίγκες εν όψει Βόλου
Να διατηρηθεί στο δρόμο των επιτυχιών θέλει ο Ολυμπιακός εν όψει της έναρξης των πλέι οφ της Σούπερ Λίγκας 1, αντιμετωπίζοντας τον Βόλο την Κυριακή (19/3, 17.30) στο Πανθεσσαλικό Στάδιο.
Ο Μίτσελ έκανε γνωστή την αποστολή μετά την προπόνηση του Σαββάτου (18/3), με τις απουσίες των τιμωρημένων Ίνμπομ Χουάνγκ και Μπιέλ και του τραυματία Εμβιλά να είναι δεδομένες.
Στον αντίποδα, επιστρέφουν ο Γκάρι Ροντρίγκες, έχοντας ξεπεράσει τον τραυματισμό του, και ο Παπασταθόπουλος, που εξέτισε την ποινή του, με τον Σισέ να παραμένει εκτός πλάνων του Ισπανού προπονητή.
Αναλυτικά, η 23άδα: Πασχαλάκης, Τζολάκης, Κρίστινσον, Ανδρούτσος, Μπα, Μπακαμπού, Μπουτούτσι, Κανός, Ελ Αραμπί, Φορτούνης, Χάμες Ροντρίγκες, Κασάμι, Μασούρας, Ντόι, Ρέαμπτσιουκ, Ραμόν, Ρέτσος, Ροντινέι, Γκάρι Ροντρίγκες, Σαμασέκου, Παπασταθόπουλος, Βαλμπουενά, Βρουσάι.