Τι έγινε στις αναμετρήσεις για την 9η αγωνιστική της Α1 πόλο ανδρών
To 9 στα 9 στον 1ο όμιλο της Α1 πόλο ανδρών έκανε την Τετάρτη (23/11) ο Ολυμπιακός (ΦΩΤΟ) παίρνοντας επιβλητικό διπλό με 21-5 κόντρα στη Χίο.
Οι πρωταθλητές με 27 βαθμούς διατήρησαν το +6 από τον Πανιώνιο, που με τη σειρά του είχε εύκολο έργο ενάντια στον Υδραϊκό (5-19), την ίδια στιγμή που ο ΠΑΟΚ πήρε σπουδαία νίκη με 11-10 επί του Απόλλωνα Σμύρνης για τον 2ο όμιλο.
Έτσι, η Βουλιαγμένη, κερδίζοντας με 18-10 τη Γλυφάδα, είναι μόνη στην κορυφή με 24 βαθμούς έναντι 21 της «Ελαφράς Ταξιαρχίας».
ΧΙΟΣ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 5-21
Τα οκτάλεπτα: 1-7, 1-6, 2-5, 1-3
ΧΙΟΣ (Γιώργος Ντόσκας): Καρακούρος, Μιμίδης 1, Παππάς 1, Γιαϊτσίνοβιτς 1, Χαλατζιάν 1, Καρακάσης 1, Κανδιόγλου, Παζαΐτης, Χατζηστεφάνου, Βέκκος, Γιανναράς, Αμπάζης.
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Ιγκόρ Μιλάνοβιτς): Ζερδεβάς, Δήμου Τ. 2, Γραμματικός, Γενηδουνιάς 1, Φουντούλης 3, Γούβης, Δερβίσης, Μπούσλιε 2, Μουρίκης, Κολόμβος 2, Φιλίποβιτς 7, Παπαναστασίου 1, Δαμίγος, Γκίλλας 3, Λιαντζίρης.
ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ - ΓΛΥΦΑΔΑ 18-10
Τα οκτάλεπτα: 5-0, 4-4, 5-4, 4-2
ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ (Βλάντιμιρ Βουγιασίνοβιτς): Τζωρτζάτος, Κωνσταντόπουλος 1, Καστρινάκης 2, Καλογερόπουλος 1, Τρούλος 3, Νικολαΐδης 4, Σαπουνάκης, Γούντχεντ 3, Αλαφραγκής, Καπότσης, Κουρούβανης 1, Φάρμερ 2, Ανδρεάδης, Αλμύρας 1, Γιαννάτος.
ΓΛΥΦΑΔΑ (Γιάννης Κατρουζανάκης): Ηλιόπουλος Ν., Ηλιόπουλος Α., Σαρτζετάκης, Γκαρντιγιάν, Χατζηκυριακάκης, Χαλυβόπουλος, Γιαννόπουλος 4, Παπαποστόλου 1, Παπαγεωργίου 1, Πούρος 2, Αγκόρτσας 1, Τσαταλιός 1, Χριστοφιδέλης.
ΠΑΟΚ - ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ 11-10
Τα οκτάλεπτα: 1-3, 4-1, 4-4, 2-2
ΠΑΟΚ (Θοδωρής Χατζηθεοδώρου): Αϊβαλιώτης, Καπράγκος 1, Παπαμανωλιουδάκης, Προσινικλής Ν., Καλαργυρός 2, Κεχαλάρης, Μιλάρντοβιτς 3, Τσολακούδης 1, Χαραλαμπόπουλος 2, Προσινικλής Π., Κούπμαν 2, Κουγιούνης, Βεκρής, Λασκαρίδης, Σάλεχ.
ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ (Νίκος Δεληγιάννης): Γαλανόπουλος, Αλαμάνος, Μπογκντάνοβιτς 2, Μόκκας 1, Γωνιωτάκης, Δίπλαρος, Μπραϊμης 1, Χονδροκούκης 1, Βίτσκοβιτς, Γαρδίκας 3, Μυρίλος, Σολανάκης 2, Καβουσανός.
ΥΔΡΑΪΚΟΣ - ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ 5-19
Τα οκτάλεπτα: 0-3, 2-4, 1-6, 2-6
ΥΔΡΑΪΚΟΣ (Νίκος Καραμάνης): Πετρόπουλος, Μπεκές, Σουζούκι 4, Παπαδημητρίου, Γκαράνης, Ζώρσζος, Μπλάνης, Ρομπόπουλος 1, Δημακόπουλος, Τακάτα, Κοντονής, Μπερτόλης, Μητράκης, Δαλαμπέκης, Μουρατίδης.
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Κώστας Δήμου): Λιμαράκης, Κοπελιάδης 6, Μπουζαλάς 1, Γκιουβέτσης 1, Μπιτάντζε 1, Νταλάπας, Καλαϊτζής 2, Μουρατίδης, Παπάκος 2, Γούνας 3, Σπούνερ 1, Καπετανάκης 1, Αναγνώστου, Λοράντος 1, Κανελλόπουλος.
ΕΘΝΙΚΟΣ - ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ 5-7
Τα οκτάλεπτα: 2-2, 2-4, 1-0, 0-1
ΕΘΝΙΚΟΣ(Φάνης Κουντουδιός): Γρηγοριάδης, Κατσαγούνος 1, Ιωάννου, Μπέτο, Θεοδόσης, Παπαδόγκωνας 1, Βιτέλλας, Πρωτοψάλτης, Μπεριστιάνος 1, Μαθιόπουλος 1, Λαδάς, Δροσόπουλος, Βαλλιανάτος 1.
ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Δημήτρης Μάζης): Ριστίτσεβιτς, Τζελάτης, Κανδανολέων, Χωματάς, Δευτεραίος, Τόττης, Άντζιτς 2, Σγουρίδης 1, Χατζηγούλας, Δερμιτζάκης 3, Σιαμάς Π, Αλβέρτης 1, Κρατημένος, Σιαμάς Χ, Ζερβουδάκης.
ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ - ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ 8-4
Tα οκτάλεπτα: 3-1, 2-0, 2-0, 1-3
ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ (Κώστας Λούδης): Σαλτερής, Καζάζης, Τοράκης 1, Πρέκας 1, Γερακούδης 1, Κουκουμάκης 1, Μπιτσάκος Χρ. 1, Καρούντζος 3, Αλευρίδης, Χρυσοσπάθης, Λαδάς, Χόλαντ, Μπιτσάκος Ανδ., Μαστρογιαννάκος.
ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ (Τάσος Σχίζας): Κατσινούλας, Χριστοφίδης, Κρανιάς, Μπομπός 1, Μοσχοβέλης, Λεμπέσης, Δήμου Π., Καραβιώτης 1, Αράι 1, Γκανάτσιος, Ξυλάς, Αράκι, Ασβέστης, Σφηκάκης, Τσιφτσής 1.
ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ - ΑΕΚ 7-13
Τα οκτάλεπτα: 0-3, 1-3, 5-5, 1-2
ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ (Γιώργος Ιντζές): Καζάκος, Δανούρδης 1, Παπαδημητρίου 1, Χριστοφορίδης 2, Κουρμελές Γ., Μαυρωτάς Λ., Κουρμελές Β., Πανταζόπουλος 3, Στυλιανάκης, Τσιρώνης, Γκαράνης, Κονταλέξης, Κακλής, Μανδαλιός, Καρύδης.
ΑΕΚ (Νίκος Βενετόπουλος): Καραμπέτσος, Φωτεινάκης, Σταμέλος, Κοκκινάκης, Βούκσεβιτς 2, Γαλάνης, Νατσιούλης 2, Μαρινάγης 3, Παπάκος 1, Στελλάτος, Αράγια 4, Μαυρωτάς Άρ., Χαϊδόπουλος, Ζαχόπουλος 1, Ζακχαίος.
ΠΑΛΑΙΟ ΦΑΛΗΡΟ - ΧΑΝΙΑ 9-8
Τα οκτάλεπτα: 3-3, 4-1, 2-3, 0-1
ΠΑΛΑΙΟ ΦΑΛΗΡΟ (Αργύρης Θεοδωρόπουλος): Γαλανίδης, Κόκκινος, Θαλασσινός 1, Κόχειλας 1, Κουρλιάφτης 1, Τοτ 3, Παπαδόπουλος, Ραντούλοβιτς, Μαυράκης 1, Λιαπάκης 1, Κουκουνάς 1, Καλής, Παρτσόγλου, Παγουλάτος, Αποστολάκος.
ΧΑΝΙΑ (Μάνθος Βουλγαράκης): Λεβεντάκης, Παππάς, Πολύζος, Μητράκης, Αγιωργούσης 2, Μπατάκης 1, Αποστολάκης, Χαριτάκης 3, Ντα Σίλβα 1, Σολεϊμάνιπακ 1, Σπάχιτς, Μαζοκοπάκης, Κουτρουλάκης, Νικολαΐδης.
Tα αποτελέσματα της 9ης αγωνιστικής
1ος όμιλος
Τετάρτη (23/11)
Χίος - Ολυμπιακός 5-21
Υδραϊκός - Πανιώνιος 5-19
Εθνικός - Παναθηναϊκός 5-7
Νηρέας Χαλανδρίου - ΑΕΚ 7-13
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1. Ολυμπιακός 27
2. Πανιώνιος 21
3. Παναθηναϊκός 19
4. Εθνικός 12
5. ΑΕΚ 12
6. Υδραϊκός 9
7. Χίος 4
8. Νηρέας Χαλανδρίου 2
* Ο Νηρέας Χαλανδρίου έχει έναν μηδενισμό και του έχει αφαιρεθεί ένας (-1) βαθμός
2ος όμιλος
Τετάρτη (23/11)
ΠΑΟΚ - Απόλλων Σμύρνης 11-10
Παλαιό Φάληρο - Χανιά 9-8
Βουλιαγμένη - Γλυφάδα 18-10
Περιστέρι - Ηλυσιακός 8-4
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1. Βουλιαγμένη 24
2. Απόλλων Σμύρνης 21
3. Περιστέρι 18
4. ΠΑΟΚ 15
5. Γλυφάδα 12
6. Παλαιό Φάληρο 12
7. Χανιά 3
8. Ηλυσιακός 0