29/03/2024
Πρωτάθλημα | Κυριακή 20 Νοεμβρίου 2022 - 23:45

Δεν -Χ-αμογέλασε αυτή τη φορά η Δόξα Δράμας

Οι «μαυραετοί» έμειναν στο εντός έδρας 1-1 κόντρα στην Καβάλα

Στο ισόπαλο 1-1 με την Καβάλα έμεινε την Κυριακή (20/11) η Δόξα Δράμας για τη 2η αγωνιστική του 1ου ομίλου της Γ' Εθνικής.

Οι «μαυραετοί» προηγήθηκαν μόλις στο 7' με σουτ του Περσίδη εντός περιοχής, ενώ στο 16' ο Παπαδόπουλος άγγιξε το 2-0, αλλά την εξ επαφής κεφαλιά που έπιασε μετά τη σέντρα του Κόντου την εξουδετέρωσε ο Σταθάκης.

Οι φιλοξενούμενοι απάντησαν ένα λεπτό αργότερα στις ευκαιρίες με δοκάρι του Σαλπιγγίδη, για να ισοφαρίσει με τη συμπλήρωση του ημιώρου ο Καζαντζίδης με ωραίο σουτ εκτός περιοχής.

Στο β' ημίχρονο ο αγώνας έγινε υπό έντονη βροχόπτωση, γεγονός που δυσκόλεψε τις προσπάθειες των παικτών των δύο ομάδων και με τους Δραμινούς να μην μπορούν να κάνουν το 2 στα 2 μετά το διπλό της πρεμιέρας ενάντια στον Ποσειδώνα Μηχανιώνας.

ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ (Κυριάκος Κετσιεμενίδης): Ηλιάδης (63' λ. τρ. Μπεζυρτζής), Θεοδοσιάδης, Ντόσης (78'Σ. Κυριακίδης), Φραγγούλης, Μκρτσιαν, Τζελίδης, Περσίδης (63' Πιτσόλης) Κόντος (78' Χατζηδημητρίου), Παπαδόπουλος, Μπλιος, Πιρές.

ΚΑΒΑΛΑ (Γιώργος Αγγελίδης): Σταθάκης, Δημητρακούδης (59' Κατσέτης), Μπατσαράς, Βασιλόπουλος, Μπιμπισίδης, Καζαντζίδης, Βαφειάδης, Ιορδανίδης (73' Γερογιάννης), Σαλπιγγίδης (90'+1 Παπαδόπουλος), Μπαρέττας (59' Καρακώστας), Ρουμπιές

Πηγή ΦΩΤΟ: sportdrama