29/03/2024
Ειδήσεις | Δευτέρα 21 Νοεμβρίου 2022 - 00:43

Δεν βλεπόταν η Ιταλία...

Η Αυστρία επιβλήθηκε... φιλικά των πρωταθλητών Ευρώπης με 2-0 * Διπλό με 3-2 επί του Ισραήλ για την Κύπρο

Είναι που είναι απούσα από δεύτερο σερί Μουντιάλ η Ιταλία, για να ξενερώσει ακόμη περισσότερο τους οπαδούς της με την κυριακάτικη (20/11) φιλική ήττα με 2-0 από την Αυστρία.

Μόλις στο 6' άνοιξε το σκορ ο Σλάγκερ, ενώ το τελικό αποτέλεσμα στη Βιέννη διαμορφώθηκε από νωρίς με το γκολ που σημείωσε ο Αλάμπα στο 35ο λεπτό.

Οι πρωταθλητές Ευρώπης δεν μπόρεσαν να φτάσουν έστω στο γκολ της τιμής, την ίδια στιγμή που η Κύπρος πήρε φιλικό διπλό με 3-2 επί του Ισραήλ στην Πετάχ Τίκβα.

Χαραλάμπους στο 6' και Πίττας στο 24' διαμόρφωσαν γρήγορα το 0-2, οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν με Γκλοχ στο 62ο λεπτό και Μπαρίμπο στο 67ο, για να πετύχει το νικητήριο τέρμα ο Ιωάννου στο 82'.