25/04/2024
Ιταλία | Σάββατο 12 Νοεμβρίου 2022 - 00:11

«Καθάρισε» στο δεύτερο ημίχρονο η Έμπολι

Σημαντικό τρίποντο για την ομάδα του Τζανέτι, 2-0 την Κρεμονέζε που παρέμεινε χωρίς νίκη

Χαμογέλασε η Έμπολι το βράδυ της Παρασκευής (11/11) στην αναμέτρηση με την Κρεμονέζε για τη 15η «στροφή» της Serie A και πήρε τη νίκη με 2-0 κάνοντας σημαντικό βήμα παραμονής.

Η ομάδα του Πάολο Τζανέτι σκοράροντας δύο τέρματα στο δεύτερο ημίχρονο πήρε τους 3 βαθμούς και έτσι ανέβηκε στους 17 και την 11η θέση μαζί με τη Σαλερνιτάνα, ενώ οι ηττημένοι παρέμειναν στους 7 πόντους, χωρίς νίκη ακόμα και στη 18η θέση.

Πάντως η Κρεμονέζε απείλησε στο πρώτο ημίχρονο και αφού δεν σκόραρε το… πλήρωσε μόλις στα 16 δευτερόλεπτα μετά την έναρξη του δευτέρου 45λεπτου όταν ο Καμπιάτζι πέτυχε το 1-0, ενώ ο Παρίζι στο 88’ σφράγισε τη νίκη της ομάδας του κάνοντας το 2-0, τη στιγμή που οι γηπεδούχοι είχαν και δοκάρι στο 81ο λεπτό με τον Μάριν.