26/04/2024
ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ | Τετάρτη 21 Σεπτεμβρίου 2022 - 20:31

Φιλικά αποτελεσματικός ο Αστέρας Τρίπολης

Οι Αρκάδες επικράτησαν με 3-1 του Πανσερραϊκού, που είχε χαμένο πέναλτι

Tη φιλική νίκη με 3-1 επί του Πανσερραϊκού πήρε ο Αστέρας Τρίπολης την Τετάρτη (21/9) στο «Θ. Κολοκοτρώνης».

Ο Ηρακλής Μεταξάς έδωσε χρόνο συμμετοχής σε παίκτες που μέχρι στιγμής λογίζονται ως αναπληρωματικοί, ενώ τα «λιοντάρια» άφησαν καλές εντυπώσεις, παρά την ήττα.

Στο 12' ο Δεληγιαννίδης εκτέλεσε απευθείας φάουλ κι έφυγε ελάχιστα άουτ η μπάλα σε μια καλή στιγμή για την ομάδα του Δημήτρη Ελευθερόπουλου, για ν' απαντήσουν με γκολ στο 21' οι Αρκάδες, όταν ο νεαρός Προύντζος αξιοποίησε με πλασέ τη σέντρα του Ρούμπεν Γκαρθία από δεξιά.

Στο 45' ο Μπαρτόλο εκτέλεσε ένα φάουλ, ήταν ασταθής η απόκρουση του Κατσίκα και από κοντά ο Ιγκλέσιας σημείωσε το 2-0, ενώ στο 47ο λεπτό ήταν η σειρά του Μπαράλες με πλασέ να βρει δίχτυα για το 3-0 μετά από σέντρα του Κανελλόπουλου.

Στο 82' ο Μούργος νικήθηκε σε εκτέλεση πέναλτι από τον Σγουρή, παράβαση που καταλογίστηκε για ανατροπή του Σοφιανού από τον Αντζουλά, αλλά πέντε λεπτά αργότερα οι Σερραίοι βρήκαν το γκολ με πλασέ του Μασκανάκη, για να διαμορφωθεί το τελικό αποτέλεσμα.

AΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ (Ηρακλής Μεταξάς): Τσιφτσής (46' Σγουρής), Ρούμπεν Γκαρθία (65' Καρμόνα), Τασουλής (65' Άλβαρες), Αντζουλάς, Aτιένθα, Iγκλέσιας (65' Στάνκο), Προύντζος, Κανελλόπουλος (65' Tιλίκα), Γκαρντάβσκι (46' Ριέρα), Μπαρτόλο (46' Μπενίτο), Μπαράλες (65' Κωστέας).

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ (Δημήτρης Ελευθερόπουλος): Κατσίκας (46' Γιαννίκογλου), Δεληγιαννίδης (65' Ζέρης), Πεταυράκης (65' Παντεκίδης), Καρασαλίδης (65' Παπάζογλου), Γιανναράκης (65' Δημητρίου), Σιόντης, Οικονόμου (65' Νάτσος), Ανάκογλου (65' Μασκανάκης), Κανίς (65' Σοφιανός), Μούργος, Σαΐντ (65' Λιούμης).