28/03/2024
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ | Παρασκευή 24 Ιουνίου 2022 - 21:44

Μαρτίνς: «Στο πρώτο ημίχρονο ήμασταν πιο κοντά σε αυτό που θέλουμε»

Ο Πορτογάλος τεχνικός αναφέρθηκε στην εικόνα που είχαν οι «ερυθρόλευκοι» στο πρώτο φιλικό της προετοιμασίας τους κόντρα στη Ριντ

Με ήττα 2-0 απέναντι στην αυστριακή Ριντ την Παρασκευή (24/6) ξεκίνησε την προετοιμασία του ο Ολυμπιακός. Ο τεχνικός των Πειραιτών, Πέδρο Μαρτίνς μετά τη λήξη του φιλικού αγώνα, υποστήριξε ότι η ομάδα του είχε δυο αγωνιστικά πρόσωπα στα δυο ημίχρονα κόντρα στους Αυστριακούς. Το ζητούμενο για τους «ερυθρόλευκους» είναι να εμφανιστούν όσο γίνεται πιο έτοιμοι στις 20 Ιουλίου κόντρα στη Μακάμπι Χάιφα στο πρώτο ευρωπαϊκό ραντεβού τους για την περίοδο 2022-23.

Ακολουθούν τα όσα δήλωσε ο Μαρτίνς στην COSMOTE TV:

«Στο πρώτο μας φιλικό αντιμετωπίσαμε μία δυνατή από το πρωτάθλημα της Αυστρίας η οποία έχει δώσει ήδη κάποια ματς και είναι σε καλύτερη κατάσταση.

Εμείς ήμασταν καλοί στο πρώτο ημίχρονο και πιο κοντά σε αυτό που θέλουμε. Στο δεύτερο βγήκε η κούραση από την προετοιμασία. Στις 20 του μήνα πρέπει να είμαστε έτοιμοι και μέσα από τα επόμενα παιχνίδια προετοιμασίας θα καταφέρουμε να είμαστε».