29/03/2024
Πρωτάθλημα | Κυριακή 28 Νοεμβρίου 2021 - 21:41

«Κουλούρια» στην Καισαριανή

Κηφισιά και Διαγόρας «κόλλησαν» στο 0-0

Χωρίς νικητή και σκορ (0-0) ολοκληρώθηκε η κυριακάτικη (28/11) αναμέτρηση της Κηφισιάς με τον Διαγόρα για την 5η «στροφή» του 2ου ομίλου της Σούπερ Λίγκας 2.

Στο γήπεδο της Καισαριανής το α' ημίχρονο ήταν αρκετά μέτριο, με τον Ντοριβάλ στο 14' να εκτελεί απευθείας φάουλ και τον Μπίντση να διώχνει σε κόρνερ, ενώ στο 45' λίγο έλειψε να γίνει το 0-1, όταν ο Σινγκ έκανε κάτι ανάμεσα σε πάσα και σουτ, η μπάλα έσκασε στο έδαφος και πήρε περίεργη τροχιά, με τον Κολοβούρη να αιφνιδιάζεται και να διώχνει με δυσκολία, για να καταλήξει η μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι.

Στο 54' η ομάδα του Νίκου Κούστα είχε σημαντική ευκαιρία για το 1-0, με τον Καλλέργη να δέχεται την πάσα του Σόουζα και να σημαδεύει άστοχα από πλεονεκτική θέση, ενώ στο αμέσως επόμενο λεπτό ο Κολοβούρης μπλόκαρε το σουτ του Πίσπα.

Η τελευταία σημαντική στιγμή του ματς καταγράφηκε στο 60' και ανήκε στους Ροδίτες, με τον Ζούνη να σουτάρει από καλή θέση κι έφυγε λίγο άουτ η μπάλα.

H Κηφισιά είναι 4η με 10 βαθμούς, 6ος με 8 πόντους ο Διαγόρας.

Διαιτητής της αναμέτρησης ήταν η Αντωνίου του Συνδέσμου Αχαΐας με βοηθούς τον Μαυραντωνάκη του Συνδέσμου Ηρακλείου και τον Μπουρτζοβίτη του Συνδέσμου Κορινθίας.

ΚΗΦΙΣΙΑ (Νίκος Κούστας): Κολοβούρης, Πριόνας, Σωτηράκος, Αρτυματάς, Γκότοβος, Οικονομίδης, Παυλάκης (80' Πρίτσας), Καλλέργης (86' Γιαννιτσάνης), Παπασάββας (46' Σόουζα), Ντοριβάλ, Τετέι (72' Κρητικός)

ΔΙΑΓΟΡΑΣ (Σάκης Θεοδοσιάδης): Μπίντσης, Σίνγκ, Ρουγκάλας, Γιώργου, Πίσπας (76' Λαμπίρης), Κουιρουκίδης, Μπαστιάνος (76' Νογκουέιρα), Μουμίν, Τοπάλ, Ζούνης (83' Τσιαντούλας), Καρατάσιος.