21/10/2021
Γυναικείο ποδόσφαιρο | Κυριακή 10 Οκτωβρίου 2021 - 22:07

Νέα εξάρα η Ολυμπιάδα Υμηττού, δύο στα δύο και οι ΠΑΟΚ και Άβαντες Χαλκίδας

Τι έγινε στη 2η αγωνιστική της Α' Εθνικής ποδοσφαίρου γυναικών

Με τις αναμετρήσεις της 2ης αγωνιστικής συνεχίστηκε την Κυριακή (10/10) το πρωτάθλημα της Α' Εθνικής ποδοσφαίρου γυναικών, με την Ολυμπιάδα Υμηττού (ΦΩΤΟ) να εντυπωσιάζει ξανά.

Μετά το 0-6 της πρεμιέρας επί της Αγίας Παρασκευής για τον 2ο όμιλο σάρωσε με 6-0 και τον Φείδωνα Άργους, κάνοντας εμφατικά το 2 στα 2, ενώ δεύτερη νίκη πήραν και οι Άβαντες Χαλκίδας με το επιβλητικό 5-0 κόντρα στον Αστέρα Ρεθύμνου.

Το 2 στα 2 έκανε και ο πρωταθλητής ΠΑΟΚ, που πήρε το διπλό με 1-0 ενάντια στη Δόξα 2016 για τον 1ο όμιλο, ενώ στα υπόλοιπα ματς της ημέρας ο Άρης νίκησε με 3-1 την Καστοριά, η ΑΕΛ κέρδισε εκτός έδρας τα Γιάννενα με 3-0, ενώ με το ίδιο σκορ επικράτησε η ΑΕΚ Μεσολογγίου της Αγίας Παρασκευής.

Tα αποτελέσματα της 2ης αγωνιστικής

1ος όμιλος

Kυριακή (10/10)

Άρης - Καστοριά 3-1 (Τζόρτζεβιτς 3 - Τζιάρα)

Γιάννενα - ΑΕΛ 0-3 (Λάσκου, Νικολαΐδου, Σεάρα)

Δόξα 2016 - ΠΑΟΚ 0-1 (Μήτκου)

Τρίκαλα - Αγροτικός Αστέρας Ευόσμου ANABOΛΗ

Ρεπό: Ελπίδες Καρδίτσας 

Βαθμολογία

1. ΠΑΟΚ 6

2. Ελπίδες Καρδίτσας 3

3. AEΛ 3

4. Δόξα 2016 3

5. Άρης 3

6. Καστοριά 3

7. Τρίκαλα 0

8. Γιάννενα 0

9. Αγροτικός Αστέρας Ευόσμου 0

Eπόμενη αγωνιστική (3η)

Σάββατο (16/10)

Καστοριά - Αγροτικός Αστέρας Ευόσμου

Ελπίδες Καρδίτσας - Άρης

ΠΑΟΚ - Τρίκαλα

Γιάννενα - Δόξα 2016

Ρεπό: ΑΕΛ 

2oς όμιλος

Κυριακή (10/10)

Ολυμπιάδα Υμηττού - Φείδων Άργους 6-0 (Καραγιάννη, Γκούνη, Μπούτλα, Κοκμοτού, Τσούκα, Κατωπόδη)

ΑΕΚ Μεσολογγίου - Αγία Παρασκευή 3-0 ((Μαρκουτσά, Γρομητσάρη, Φαρίας)

Άβαντες Χαλκίδας - Αστέρας Ρεθύμνου 5-0 (Μελισσού, Νεοφύτου 2, Πλύτα, Λάγιου)

ΟΦΗ - Εργοτέλης ΑΝΑΒΟΛΗ

Ρεπό: Οδυσσέας Μοσχάτου 

Βαθμολογία

1. Ολυμπιάδα Υμηττού 6

2. Άβαντες Χαλκίδας 6

3. Eργοτέλης 3

4. ΑΕΚ Μεσολογγίου 3

5. Οδυσσέας Μοσχάτου 0

6. Φείδων Άργους 0

7. Αστέρας Ρεθύμνου 0

8. Αγία Παρασκευή 0

9. ΟΦΗ 0

Eπόμενη αγωνιστική (3η)

Σάββατο (16/10)

Αγία Παρασκευή - Φείδων Άργους

Οδυσσέας Μοσχάτου - ΑΕΚ Μεσολογγίου

Εργοτέλης - Ολυμπιάδα Υμηττού

Άβαντες Χαλκίδας - ΟΦΗ

Ρεπό: Αστέρας Ρεθύμνου

Μοιραστείτε το: