07/12/2021
Χάντμπολ | Σάββατο 2 Οκτωβρίου 2021 - 22:50

Α1 χάντμπολ: Επιβλητικοί Ολυμπιακός και ΠΑΟΚ

Τι έγινε στις αναμετρήσεις της 3ης αγωνιστικής

Με τα παιχνίδια της 3ης αγωνιστικής συνεχίστηκε το Σάββατο (2/10) το πρωτάθλημα της Α1 χάντμπολ, με τον Ολυμπιακό (ΦΩΤΟ) να είναι κάτι περισσότερο από κεφάτος και να παίρνει σαρωτική νίκη με 42-20 επί της Σαλαμίνας για τον 1ο όμιλο.

Ο Διομήδης Άργους κέρδισε με 28-24 τον Άρη Νικαίας, ενώ ΑΣΕ Δούκα και Ιωνικός Νέας Φιλαδέλφειας αναδείχθηκαν ισόπαλοι 23-23.

Για τον 2ο όμιλο ο ΠΑΟΚ ήταν εξαιρετικός και συνέτριψε με 37-19 τη Δράμα '86, με τον Αερωπό Έδεσσας να παίρνει το διπλό με 30-27 ενάντια στον ΑΕΣΧ Πυλαίας, ενώ ο Φαίακας Κέρκυρας επιβλήθηκε του Ζαφειράκη Νάουσας με 29-27. 

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - ΣΑΛΑΜΙΝΑ 42-20

Τα πεντάλεπτα: 4-2, 8-4, 11-6, 16-9, 20-10, 23-11 (ημχ), 25-11, 29-16, 31-18, 34-18, 37-20, 42-20

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Καρασαββίδης): Kοτανίδης, Κουκουλάς 2, Καραμπουρνιώτης 4, Παπαβασίλης 1, Μπούντιτς 6, Τερλέτσκι 1, Παπαδημητρίου, Κανδύλας, Μπάγιος 1, Παπαδόπουλος 6, Δομπρής 5, Δεληχρήστος, Αραπακόπουλος, Πασσιάς 6, Μοντόρο 3, Μιχαηλίδης 7.

ΣΑΛΑΜΙΝΑ: Μπακαούκας, Κουτσόπουλος, Πετράκος 5, Τσαρπαλής, Κόρρος, Χιώτης, Τρούλος 5, Τσομπανίδης, Βασιλόπουλος 1, Φίλης, Σκυφτός, Χαραλάμπους 4, Δίπλαρος 2, Γεωργακόπουλος 3, Παπαδόπουλος.

ΠΑΟΚ - ΔΡΑΜΑ '86 37-19

Τα πεντάλεπτα: 2-5, 6-2, 8-3, 12-5, 16-7, 19-10 (ημχ), 24-11, 26-14, 31-16, 33-16, 36-17, 37-19

ΠΑΟΚ (Γούσιος): Γκίγκοφ 1, Δεληζάνος, Τσαμουρίδης, Παπάζογλου 4, Νικολαΐδης 2, Μέντουριτς 4, Αποστόλου, Μπάρμπας, Βαφείδης 1,Μανωλούδης 4, Καβουσανάκης 1, Τριανταφυλλίδης 5, Γιορανίδης 6, Στογιάνοβιτς 5, Τζωρτζίνης 2, Μισαηλίδης 2.

ΔΡΑΜΑ '86 (Βαλαβάνης): Γκαμώτσος, Τοζακίδης,Παπάζογλου, Καφαντάρης 1, Μπουγκαρίνοβιτς, Νίκολιτς 4, Χαϊτίδης, Κοβογλανίδης 3, Κοτσαμαρίκογλου 1, Πολύδωρος, Τορνικίδης 2, Τόσκας 7, Καβάζης, Δεμερτζίδης, Κρανιώτης, Σίνα 1.

ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ - ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΕΑΣ ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑΣ 23-23

Τα πεντάλεπτα: 3-1, 4-3, 5-6, 5-8, 8-12, 10-14 (ημχ.), 13-17, 16-17, 17-19, 19-21, 21-21, 23-23

ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ (Μπούνας): Μαρκατάτος, Παγιάτης 2, Παπαδάκης, Τσιγαρίδας 3, Κοβάνης 1, Παναγιώτου, Γερουλάνος 1, Αναστασίου 1, Ασλής, Πάνου 1, Ντούνης 2, Γιάντσα 1, Αποστολίδης 3, Κολλύρης, Γιόσμου 3, Στεφανίτσης 5.

ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΕΑΣ ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑΣ (Αρβανίτης): Σ. Αϊβαλιώτης 6, Παπαδόπουλος, Μπραουδάκης, Συγγάρης, Βασιλείου, Χαντέλης 3, Μπούτος 3, Μάινας, Καραμασιώτης, Μαντζόπουλος 1, Χελιώτης, Λιόλιος 6, Π. Αϊβαλιώτης, Χάλαρης, Μπαλάσκας 2, Λόλας 2.

ΦΑΙΑΚΑΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ - ΖΑΦΕΙΡΑΚΗΣ ΝΑΟΥΣΑΣ 29-27

Τα πεντάλεπτα: 2-1, 3-3, 4-6, 7-8, 11-10, 13-12 (ημχ), 16-14, 21-18, 24-20, 25-21, 26-25, 29-27

ΦΑΙΑΚΑΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ (Μιχαλάκης): Ελ Χαραγκάουι 1, Τσίλης 8, Τζούλοβιτς 8, Σουλάνης, Κουλούρης, Δημητρέλος, Κόντης 3, Κυπριώτης, Κυριακίδης, Δελλής 3, Τσιλιμπάρης, Γεωργαλής, Μάνιτς 6, Κορακιανίτης, Προβατάς, Νάστος.

ΖΑΦΕΙΡΑΚΗΣ ΝΑΟΥΣΑΣ (Δεληγιάννης): Μπουμπουλέντρας, Μπόλας 5, Πινακούδης, Κρέξης, ΛεΠεγιέ, Τσάτσας, Τζουβάρας 1, Ρότζιος 6, Γαλίτης 2, Πίτος 2, Κανιζάι 2, Θεοδωρόπουλος 11, Δασκαλόπουλος.

ΑΕΣΧ ΠΥΛΑΙΑΣ - ΑΕΡΩΠΟΣ ΕΔΕΣΣΑΣ 27-30

Τα πεντάλεπτα: 2-2, 2-5, 3-7, 6-10, 9-13, 13-16 (ημχ), 14-17, 16,20, 18-21, 20-23, 24-26, 27-30.

ΑΕΣΧ ΠΥΛΑΙΑΣ (Ανανιάδης): Μπαμπατζανίδης, Ζαφείρης 2. Αντωνιάδης 4, Μέτσης 1, Ελευθεριάδης 5, Τσαμεσίδης 5, Γιαννακίδης, Κουκμίσης, Τριανταφυλλίδης 4, Σαμαράς, Αλεξανδρίδης 1, Παπαγεωργίου 3, Αλατσατιανός, 1, Γιαννακόπουλος 1, Λασκαρούδης, Παπαδόπουλος.

ΑΕΡΩΠΟΣ ΕΔΕΣΣΑΣ (Ταρινίδης): Αθανασίου, Τσέλιος 1, Μήγγας 3, Κράλλης 6, Βέρεμτσιουκ, Μυλωνάς, Αντωνιάδης, Καράτζιος, Μαρίνος, Πετρίτσκο, Τοκάρεφ 2, Μποκάρεφ 6, Ταραμονλής 4, Γιαννούσης, Γερμασέβιτς 8, Κρίβιτς.

ΔΙΟΜΗΔΗΣ ΑΡΓΟΥΣ - ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ 28-24

Τα πεντάλεπτα : 3-0, 6-1, 8-2, 10-3, 12-7, 14-10 (ημχ), 16-12, 18-16, 20-19, 22-20, 26-22, 28-24

ΔΙΟΜΗΔΗΣ ΑΡΓΟΥΣ (Ν. Γεωργιάδης): Σεβέλεφ 1, Ζιβάνια, Τζίμπουλας 6, Γ. Μούγιτς 4, Μάλλιος 7, Χατζηκωνσταντίνου, Κωστούλας, Αναγνωστόπουλος 4 , Σιατιρλής, Μάνθος 1, Τσερνικάου, Πατασούρι, Τ. Μούγιτς, Κρεμαστιώτης, Ολιβέιρα 5

ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ (Γ. Γρηγοράκης): Τζανακάκης, Ταουσάνης 2, Βλάχος 1, Γ. Μελετάκος 1, Δ. Μελετάκος 8, Τζάνος, Κοκκοράκης, Τζώρτζης 2, Τόμσον, Χουρσουντιάν 6, Εφραιμίδης, Γραμματικόπουλος, Τζουβάρας, Βελαώρας, Τσανίνος 1, Τσαμούρης 3. 

Tα αποτελέσματα της 3ης αγωνιστικής

1ος όμιλος

Σάββατο (2/10)

AΣΕ Δούκα - Ιωνικός Νέας Φιλαδέλφειας 23-23

Διομήδης Άργους - Άρης Νικαίας 28-24

Ολυμπιακός - Σαλαμίνα 42-20

Ρεπό: ΑΕΚ

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1. ΑΣΕ Δούκα 5

2. AEK 4

3. Διομήδης Άργους 2

4. Ολυμπιακός 2

5. Ιωνικός Νέας Φιλαδέλφειας 1

6. Άρης Νικαίας 0

7. Σαλαμίνα 0

* Ο Ολυμπιακός ξεκίνησε με -4

2ος όμιλος

Σάββατο (2/10)

ΠΑΟΚ - Δράμα '86 37-19

Φαίακας Κέρκυρας - Ζαφειράκης Νάουσας 29-27

ΑΕΣΧ Πυλαίας - Αερωπός Έδεσσας 27-30

Ρεπό: Φίλιππος Βέροιας

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1. ΠΑΟΚ 4

2. Δράμα '86 4

3. Αερωπός Έδεσσας 4

4. Φαίακας Κέρκυρας 2

5. Φίλιππος Βέροιας 2

6. AEΣΧ Πυλαίας 1

7. Ζαφειράκης Νάουσας 1

Μοιραστείτε το: