0
21:31

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλό βράδυ από το a-sports.gr.

21:29

Σπουδαία νίκη για τον Παναιτωλικό με 1-0 απέναντι στην ΑΕΚ. Πηγαίνουν στους 11 βαθμούς οι γηπεδούχοι και αναρριχώνται στη βαθμολογία. Πρώτη φετινή ήττα της Ένωσης που μένει στους 14 και κινδυνεύει να πέσει από την κορυφή.

21:29

Τέλος στο ματς.

21:28

90+6': Κίτρινη κάρτα στον Μπακάκη για καθυστέρηση.

21:25

90+3': Φωνές της Ένωσης για πέναλτι σε χέρι του Μιγκέλ Λουίς. Υπάρχει χέρι αλλά η μπάλα πηγαίνει σε αυτό από απομάκρυνση του Σιέλη.

21:22

90+2': Ο Μπακάκης στη θέση του Μαυρία για τον Παναιτωλικό.

21:22

Έξι λεπτά ο έξτρα χρόνος,

21:22

90': Κίτρινη κάρτα στον Σιέλη για χέρι.

21:19

88': Ευκαιρία για τους γηπεδούχους! Στην κόντρα ο Μαϊντέβατς κάνει το πλασέ αλλά ο Στρακόσια του λέει «όχι».

21:17

86': Κίτρινη κάρτα στον Άμραμπατ που γκρέμισε τον Μαϊντέβατς.

21:16

84': Κόρνερ για την ΑΕΚ από τα αριστερά με τον Χατζισαφί, περνάει την τελική γραμμή η μπάλα και άουτ.

21:15

83': Οφσάιντ ο Πιερό, σωστό.

21:12

81': Σουτ του Λιβάι Γκαρσία από τα δεξιά της περιοχής, ψηλά άουτ.

21:11

79': Συρτό σουτ από τον Λιούμπισιτς, έξω.

21:08

77': Το σουτ του Μιγκέλ Λουίς μέσα από την περιοχή βρίσκει στον Κάλενς και η μπάλα ξύνει το αριστερό δοκάρι του Στρακόσα και φεύγει κόρνερ που δεν αποφέρει κάτι.

21:06

75': Τρεις αλλαγές για την ΑΕΚ. Ρότα, Πινέδα και Πήλιος αντικαθίστανται από Άμραμπατ, Γκατσίνοβιτς και Χατζισαφί.

21:05

Σκοράρει ο Παναιτωλικός την ώρα που η ΑΕΚ έπαιζε με 10 καθώς ο Βίντα είχε περάσει εκτός γηπέδου γιατί μάτωσε ξανά. Γύρισμα του Μαυρία από τα δεξιά, πλασέ στη κίνηση από τον Μιγκέλ Λουίς και 1-0.

21:05

73': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟ!

21:04

73': Μακρινό σουτ ο Λιούμπισιτς, αρκετά έξω.

21:02

71': Αλλαγές ο Παναιτωλικός. Μπελεβώνης αντί Ντίας και Μαϊντέβατς αντί Λομόνακο.

21:02

70': Κίτρινη κάρτα στον Πινέδα.

21:01

69': Σέντρα του Μιγκέλ Λουίς από τα δεξιά, πετάγεται στο πρώτο δοκάρι ο Λομόνακο και κάνει τη προβολή, άουτ.

20:58

67': Κίτρινη κάρτα στον Πέρες για φάουλ στον Κάλενς.

20:56

65': Διπλή αλλαγή για την ΑΕΚ. Λιουμπισιτς αντί Σιμάνσκι και Ελίασον αντί Λιβάι Γκαρσία.

20:55

64': Σουτ Κοϊτά απέξω, με διπλή προσπάθεια μαζεύει ο Τσάβες.

20:54

62': Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ! Σέντρα - σουτ Κοϊτά από τα αριστερά, ο Πιερό βγαίνει στην πλάτη της άμυνας των γηπεδούχων και αμαρκάριστος αστοχεί εξ επαφής.

20:50

59': Δύο αλλαγές οι γηπεδούχοι. Έξω ο Μπουζούκης, μέσα ο Ρόα, έξω και ο Νικολάου για να μπει ο Μιγκέλ Λουίς.

20:49

57': Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Κοϊτά, 3 μέτρα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι φεύγει η μπάλα.

20:45

Συνέχεια στο ματς, για λίγο με 10 η ΑΕΚ.

20:44

53': Έχει ματώσει στο πρόσωπο ο Βίντα, που συγκρούστηκε με τον Μαυρία. Δέχεται τις πρώτες βοήθειες ο Κροάτης στόπερ.

20:44

52': Κίτρινη κάρτα στο μεταξύ στον Στάγιτς για ένα μαρκάρισμα στον Ελίασον.

20:43

52': Δεν φέρνει κάποιο αποτέλεσμα η εκτέλεση του κόρνερ της Ένωσης από τη δεξιά πλευρά.

20:42

51': Ευκαιρία για την ΑΕΚ! Σουτ του Πινέδα από θέση μέσα αριστερά, κόντρα και για λίγο κόρνερ η μπάλα.

20:40

48': Ωραία κομπίνα από τους γηπεδούχους στο κόρνερ, νέο κόρνερ παραχωρεί ο Κάλενς που δεν φέρνει κάποιο όφελος.

20:39

48': Φάση για τους γηπεδούχους, με τον Λομόνακο να σουτάρει με δύναμη και τον Στρακόσια με τα ακροδάχτυλα να διώχνει σε κόρνερ.

20:37

46': Σέντρα στο δεύτερο μέρος, συνεχίζουν χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες.

20:32

«Αν το οφθαλμοφανές δεν είναι οφθαλμοφανές, υπάρχει μεγάλο πρόβλημα! Ο κόσμος βλέπει…», αναφέρει σε διαρροή της η ΠΑΕ ΑΕΚ που έχει παράπονα για τη διαιτησία.

20:18

Παναιτωλικός και ΑΕΚ πηγαίνουν στα αποδυτηρία ισόπαλοι χωρίς γκολ. Καλύτερη οι φιλοξενούμενοι, που έκαναν φάσεις, αλλά δεν κατάφεραν να σκοράρουν.

20:16

Τελευταίο σφύριγμα για το πρώτο ημίχρονο.

20:16

Ένα το λεπτό των καθυστερήσεων.

20:15

45': Κίτρινη κάρτα στον Πιερό. Λάθος εδώ του Πουλικίδη αφού ο φορ της Ένωσης συγκρούστηκε κεφάλι με κεφάλι με τον Στάγιτς χωρίς καν να απλώσει χέρια.

20:13

44': Κόρνερ για την ΑΕΚ από τα δεξιά με τον Ελίασον, περνά ανεκμετάλλευτο.

20:12

43': Καλή στιγμή για την ΑΕΚ! Ωραία κυκλοφορία της μπάλας από τους γηπεδούχους, με τον Ρότα να κάνει το πλασέ από τη δεξιά γωνία της μικρής περιοχής και τον Παντελάκη να κάνει σωτήριο τάκλιν παραχωρώντας κόρνερ.

20:10

40': Η ΑΕΚ έχει την κατοχή της μπάλας και προσπαθεί να βρει χώρους προς την περιοχή των γηπεδούχων που ως τώρα αμύνονται υποδειγματικά.

20:06

Έχει δυναμώσει για τα καλά η βροχή, για την ώρα ο αγωνιστικός χώρος δείχνει σε εξαιρετική κατάσταση.

20:02

32': Ο Πινέδα δοκιμάζει το πόδι του από μακριά, τρία μέτρα δίπλα από το δεξί κάθετο δοκάρι του Τσάβες η μπάλα.

20:01

31': Σέντρα του Ελίασον από τα δεξιά, ο Παντελάκης βάζει επικίνδυνα τη προβολή και η μπάλα πηγαίνει στην αγκαλιά του Τσάβες. Φλέρταρε με το αυτογκόλ εδώ ο στόπερ των γηπεδούχων.

19:56

Δεν υπάρχει κάτι, συνεχίζεται το ματς.

19:56

Περιμένουμε τους VARίστες...

19:55

25': Φωνές για πέναλτι από πλευράς ΑΕΚ, για μαρκάρισμα του Τσάβες στον Περέιρα.

19:53

23': Κίτρινη κάρτα στον Περέιρα για κράτημα στον Ντίας.

19:52

22': Φάουλ - γέμισμα του Ελίασον, διώχνει με το κεφάλι ο Λομόνακο.

19:48

19': Απειλεί η ΑΕΚ! Ο Ρότα τη σέντρα από τα δεξιά, ο Πιερό σηκώνεται και παίρνει τη κεφαλιά στο πρώτο δοκάρι, έξω.

19:47

18': Ο Κοϊτά κάνει το «τούνελ» στον Σιέλη και γυρίζει προς τη μικρή περιοχή, πάνω στον Τσάβες η μπάλα.

19:43

13': Ο Λιάβας φέρνει τη μπάλα στο αριστερό και εκτελεί από το ύψος της περιοχής αλλά ο Στρακόσια μπλοκάρει εύκολα.

19:39

Έχει ξεκινήσει να βρέχει στο Αγρίνιο...

19:38

8': Ευκαιρία για την ΑΕΚ! Από τα αριστερά ο Κοϊτά πασάρει στον Πινέδα, που δοκιμάζει το πλασέ από το ύψος του πέναλτι αλλά στέλνει τη μπάλα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

19:36

7': Μακρινό σουτ του Ντίας, πολύ άστοχο.

19:34

4': Νέα αριστερή σέντρα του Πήλιου, δεν έχει πρόβλημα να μαζέψει ο Τσάβες.

19:31

2': Ο Πήλιος σεντράρει από τα αριστερά, βγάζει την άμυνα στο πέναλτι ο Παντελάκης.

19:30

1': Ξεκινάει ο αγώνας.

19:27

Το διαιτητικό τιμ και οι δύο ενδεκάδες κάνουν τώρα την επίσημη είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο.

19:24

Στην αποστολή των «κιτρινόμαυρων» δεν βρίσκονται ούτε οι Μήτογλου, Φερνάντες και Γαλανόπουλος προφανώς για λόγους τακτικής.

19:20

Παναιτωλικός και ΑΕΚ έχουν αναμετρηθεί 12 φορές στο Αγρίνιο σε επίπεδο πρώτης κατηγορίας. Η Ένωση μετρά 8 νίκες, οι γηπεδούχοι 3 ενώ υπάρχει και μία ισοπαλία που σημειώθηκε πέρσι, με τις δύο ομάδες να μένουν στο 2-2.

19:15

Απουσίες έχει και ο Ματίας Αλμέιδα καθώς δεν υπολογίζει στον τραυματία Οντουμπάτζο και στον τιμωρημένο Μάνταλο. Στο Αγρίνιο δεν ταξίδεψαν επίσης οι Μαρσιάλ και Λαμέλα καθώς δεν είναι ακόμη στο 100%.

19:14

Ο Γιάννης Πετράκης δεν έχει στη διάθεσή του τους τραυματίες Τορεχόν και Μλάντεν, ενώ από την αποστολή «κόπηκε» και ο Τσελίκοβιτς.

19:11

Οι «κιτρινόμαυροι» στον αντίποδα, που προέρχονται από τη νίκη με 2-0 στο ντέρμπι με τον Παναθηναϊκό στην Opap Arena, δεν σκέφτονται τίποτε άλλο πέρα από τους τρεις βαθμούς προκειμένου να διατηρηθούν στο… ρετιρέ του βαθμολογικού πίνακα.

19:06

Μετά το σπουδαίο «διπλό» με 2-1 επί του ΟΦΗ και μάλιστα με ανατροπή, οι Αγρινιώτες θέλουν να πάρουν κάτι θετικό και από την αναμέτρηση με την ΑΕΚ και να συνεχίσουν την ανοδική τους πορεία.

19:02

Φίλες και φίλοι του a-sports.gr, καλησπέρα σας! Θα δούμε μαζί την εξέλιξη του αγώνα Παναιτωλικός - ΑΕΚ, στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής της Σούπερ Λίγκας 1, που ξεκινά σε περίπου 30 λεπτά.

Τσάβες, Σιέλης, Παντελάκης, Στάγιτς, Μαυρίας, Νικολάου, Πέρες, Λιάβας, Μπουζούκης, Ντίας, Λομόνακο.
Αναπ: Στεργιάκης, Μπακάκης, Κοντούρης, Μαϊντέβατς, Μπελεβώνης, Λαχούντ, Ρόα, Αγαπάκης, Μιγκέλ Λουίς.