1
22:17

Καλό βράδυ από το a-sports.gr.

22:16

Ιδανικά εξελίχθηκε για την ΑΕΚ το πρώτο της παιχνίδι στην «Αγιά Σοφιά-Οpap Arena», εξαιρετική εμφάνιση και το 4-1 την αδικεί, αφού είχε ευκαιρίες για περισσότερα γκολ. Με 12 βαθμούς η Ένωση είναι μόνη στη 2η θέση και στο -6 από τον Παναθηναϊκό, παραμένουν ουραγοί με μόλις 1 πόντο οι Νικαιώτες.

22:15

90'+3: Λήξη του αγώνα, 4-1.

22:15

Ο Ελευθεριάδης με πλασέ νικά στο τετ α τετ τον Στάνκοβιτς μετά την ασίστ του Λοβέρα, 4-1.

22:14

90'+3: ΓΚΟΛ για τον ΙΩΝΙΚΟ!

22:13

90'+1: Μπαλιά του Μάνταλου στον Κοσίδη, που σουτάρει από θέση μέσα δεξιά και υποχρεώνει σε δύσκολη απόκρουση τον Χουτεσιώτη. Κόρνερ που περνά ανεκμετάλλευτο για την ΑΕΚ.

22:12

90': Τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων.

22:10

89': Σουτ του Μάνταλου από δεξιά της περιοχής, ψηλά άουτ η μπάλα.

22:09

88': Κοσίδης αντί Αραούχο, αποθέωση και για τον Αργεντινό άσο. Ολοκληρώνονται και οι αλλαγές της ΑΕΚ.

22:08

87': Σάκιτς αντί Τσιριγώτη, τελευταία αλλαγή για τον Ιωνικό.

22:03

82': Γαλανόπουλος αντί Γκατσίνοβιτς, τέταρτη αλλαγή για την ΑΕΚ, αποθεώθηκε ο Σέρβος μέσος, που είναι ο κορυφαίος της αναμέτρησης.

22:01

79': Ωραία μπαλιά του Μάνταλου στον Αραούχο, ο οποίος κάνει το συρτό διαγώνιο σουτ από θέση μέσα αριστερά, δίπλα από το αριστερό δοκάρι περνά η μπάλα.

21:59

78': Πάσα του Άμραμπατ από δεξιά στον Τσούμπερ, ο οποίος σουτάρει από κοντά και ο Χουτεσιώτης θα κάνει νέα σπουδαία απόκρουση.

21:58

78': Καλό σουτ του Ελευθεριάδη, δύσκολη απόκρουση του Στάνκοβιτς.

21:55

74': Ο Άμραμπατ εκτελεί κόρνερ από δεξιά, κεφαλιά του Βίντα και λίγο δίπλα από το δεξί δοκάρι η μπάλα.

21:51

71': Ο Χουτεσιώτης αποκρούει κοντινή κεφαλιά του Αραούχο, αποτρέπει το 5-0.

21:50

70': Άμραμπατ αντί Ελίασον, Τσούμπερ αντί Γκαρσία, Μάνταλος αντί Πινέδα, τρεις αλλαγές και για την ΑΕΚ.

21:48

67': Μάντζης αντί Ιωαννίδη, Μίλο αντί Αντούνες, Ελευθεριάδης αντί Οφόσου, τρεις αλλαγές για τον Ιωνικό.

21:47

Ο Ελίασον τη σέντρα από δεξιά και ο αφύλακτος Γκατσίνοβιτς με κοντινό δυνατό πλασέ στην κίνηση πετυχαίνει το δεύτερο προσωπικό του γκολ για το 4-0.

21:46

65': ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ!

21:43

Ο Αραούχο το σουτ από δεξιά της περιοχής, κοντράρει η μπάλα στον Αντούνες και 3-0.

21:43

62': ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ!

21:39

58': ΔΟΚΑΡΙ για την ΑΕΚ! Ο Πινέδα το σουτ μετά από σέντρα του Ελίασον από δεξιά, η μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι.

21:32

51': Σέντρα του Μύγα από δεξιά, προβολή του Ιωαννίδη υπό την πίεση του Βίντα και η μπάλα λίγο δίπλα από το αριστερό δοκάρι. Η πρώτη καλή ευκαιρία του Ιωνικού στο ματς.

21:26

Πρώτη αλλαγή για τον Ιωνικό, Φαντιγκά αντί Τσίμπσαχ.

21:26

46': Έναρξη β' ημιχρόνου.