1
21:10

Ευχαριστούμε που μείνατε κοντά μας, καλό βράδυ από το a-sports.gr.

21:09

Σε ένα συναρπαστικό ματς στο Ηράκλειο, ΟΦΗ και ΠΑΟΚ αναδεικνύονται ισόπαλοι με 1-1. Ο ΠΑΟΚ προηγήθηκε στο 8' με τον Νάρεϊ και στο 12ο λεπτό των καθυστερήσεων ο Διαμαντής με κεφαλιά ισοφάρισε στο τελικό 1-1. Στους 11 πόντους ο ΠΑΟΚ, στους 4 ο ΟΦΗ μαζί με τον Αστέρα Τρίπολης.

21:08

Λήξη της αναμέτρησης, ΟΦΗ - ΠΑΟΚ 1-1.

21:06

Ο ΟΦΗ κερδίζει κόρνερ, ο Θοράνινσον το εκτελεί, ο Διαμαντής πηδά για την κεφαλιά, μπροστά από τον προωθημένο Στέφενς και ισοφαρίζει σε 1-1.

21:05

90+12': ΓΚΟΛ για τον ΟΦΗ!

21:02

Περνά εκτός αγωνιστικού χώρου προσωρινά ο Ίνγκασον καθώς τραυματίστηκε.

21:01

90+8': Τεράστια ευκαιρία του ΟΦΗ να κάνει το 1-1. Ο Μπιφουμά, που μπήκε ως αλλαγή, κάνει το σουτ και διώχνει πάνω στη γραμμή ο Ίνγκασον.

20:59

Δεν έχει συμβεί το παραμικρό στις καθυστερήσεις, ο ΠΑΟΚ προσπαθεί να διατηρήσει το 0-1 και ο ΟΦΗ να φτάσει στην ισοφάριση.

20:54

90+1': Σε θέση οφσάιντ ο Ντίκο.

20:54

90+1': Ο Νάρεϊ εκτελεί το κόρνερ, άουτ η μπάλα, την αφήνει έξυπνα να περάσει εκτός ο Θοράρινσον.

20:53

90': Ο Λύρατζης εντός περιοχής κάνει το πλασέ και έχουμε κόρνερ, ένα ακόμα κόρνερ για τους "ασπρόμαυρους".

20:53

Συμπληρώσαμε τα 90 λεπτά, 11 λεπτά θα είναι οι καθυστερήσεις.

20:51

88': Ο Ελ Καντουρί για τον ΠΑΟΚ κάνει το σουτ, η μπάλα κοντράρει στον Μπράντον Τόμας, η φάση σταματά για οφσάιντ.

20:49

86': Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ, εκτελεί ο Νάρεϊ, ο Μπράντον Τόμας αστοχεί.

20:47

85': Επικίνδυνη σέντρα του Ζίβκοβιτς, ο Νάρεϊ δεν μπορεί από κοντά να σκοράρει...

20:46

84': Διπλή αλλαγή για τον ΟΦΗ, ο Μπιφουμά αντί του Γκερέρο και ο Στάικος αντί του Περέα.

20:45

83': Ωραίο σουτ του Μπράντον Τόμας από το ύψος της περιοχής, διώχνει ο Στέφενς.

20:44

82': Ο Νάρεϊ εκτελεί το κόρνερ, διώχνει ο Διαμαντής.

20:44

82': Από μία κίτρινη σε Βούρο και Μπράντον Τόμας που αλληλοτραβήχτηκαν στην περιοχή για καλύτερη θέση.

20:43

81': Σουτ του Νάρεϊ, η μπάλα κοντράρει στον Λάρσον και περνά κόρνερ.

20:42

80': Αλλαγή και για τον ΠΑΟΚ, ο Κούρτιτς αφήνει τη θέση του στον Σβαμπ.

20:41

79': Δεύτερη αλλαγή για τον ΟΦΗ, έξω ο Μπαλογιάννης και μέσα ο Θοράρινσον.

20:39

77': Διπλή ευκαιρία για τον ΟΦΗ, σουτ του Μεγιάδο κοντράρει στον Τσαούση, νέο σουτ Ντίκο, νέα κόντρα και τελειώνει η φάση.

20:38

76': Κίτρινη κάρτα στον Λύρατζη για δυνατό μαρκάρισμα στον Ντίκο, θα μπορούσε να δοθεί και κόκκινη. Δικαιολογημένες οι διαμαρτυρίες των γηπεδούχων.

20:38

76': Ο Νταντάς εκτελεί το κόρνερ, διώχνουν οι γηπεδούχοι...

20:37

75': Φάουλ για τον ΠΑΟΚ από τα δεξιά, εκτελεί ο Ζίβκοβιτς, η μπάλα βρίσκει στον Βούρο και περνά κόρνερ.

20:36

Έχει πέσει ο ρυθμός στα τελευταία λεπτά...

20:35

72': Φάουλ από τα αριστερά για τον ΟΦΗ, εκτελεί ο Μπαλογιάννης, διώχνει ο Λύρατζης.

20:35

72': Διπλή αλλαγή για τον ΠΑΟΚ, ο Ελ Καντουρί αντι του Ολιβέιρα και ο Μπράντον Τόμας αντί του Αουγκούστο.

20:32

69': Ο Λάρσον εκτελεί το κόρνερ, δεν αποφέρει κάτι...

20:31

68': Σουτ του Γκερέρο, ο Κουλιεράκης βάζει σωτήρια την κόντρα και παραχωρεί κόρνερ.

20:30

Ξανά μπάλα στο "Γεντί Κουλέ" μετά από 6λεπτη διακοπή.

20:29

Φαίνεται ότι σε λίγο θα αρχίσει ξανά το ματς καθώς καθαρίζεται η ατμόσφαιρα από τα καπνογόνα.

20:26

63': Ευκαιρία δοθείσης της διακοπής, πρώτη αλλαγή για τον ΟΦΗ, έξω ο Πασαλίδης και μέσα ο Ντουρμισάι.

20:24

Διακοπή στο ματς από τον Σιδηρόπουλο καθώς έχουν πέσει αρκετά καπνογόνα στον αγωνιστικό χώρο και θα πρέπει να καθαρίσει η ατμόσφαιρα.

20:23

15 λεπτά συμπληρωμένα στο δεύτερο ημίχρονο το ματς δεν έχει καλό ρυθμό σε σχέση με το πρώτο 45λεπτο.

20:22

59': Φάουλ σε καλή θέση για τον ΟΦΗ από πλάγια δεξιά, εκτελεί ο Λάρσον απευθείας άουτ η μπάλα.

20:17

Όλα καλά με τον άσο του ΠΑΟΚ που συνεχίζει κανονικά...

20:17

Στο έδαφος ο Νάρεϊ που πιάνει τον ώμο του.

20:15

52': Ο Νάρει στο κόρνερ από τα δεξιά, διώχνει ο Περέα.

20:15

52': Ο Τσαούσης εκτελεί το κόρνερ, δυνατή εκτέλεση η μπάλα κόρνερ από την άλλη πλευρά.

20:14

51': Ο Νάρεϊ για τον Αουγκούστο, ο Βούρος διώχνει σε κόρνερ.

20:11

48': Ο Ντάντας εκτελεί το κόρνερ, κεφαλιά του Κουλιεράκη, η μπάλα περνά άουτ.

20:11

48': Ωραία προσπάθεια και σουτ του Νάρεϊ για τον ΠΑΟΚ, διώχνει σε κόρνερ ο Στέφενς.

20:09

46': Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, χωρίς αλλαγές οι 2 ομάδες.

19:53

Σε ένα πολύ ωραία πρώτο ημίχρονο με γρήγορο ρυθμό, φάσεις εκατέρωθεν και δυνατές προσωπικές μονομαχίες, ο ΠΑΟΚ βρήκε γκολ με τον Νάρεϊ στο 8ο λεπτό και προηγείται 1-0 του ΟΦΗ.

19:52

Λήξη του πρώτου ημιχρόνου, ΟΦΗ - ΠΑΟΚ 0-1.

19:51

45+4': Σέντρα του Κούρτιτς για τον Νάρεϊ, είναι δυνατή και απευθείας άουτ η μπάλα.

19:48

45+1': Ο Ντάντας εκτελεί το κόρνερ με πάσα, ξανά στον Ντάντας η μπάλα που σεντράρει, κεφαλιά του Κούρτιτς δεν είναι καλή.

19:48

45+1': Σουτ του Κούρτιτς από θέση έξω δεξιά, η μπάλα κοντράρει και περνά κόρνερ.

19:47

Συμπληρώσαμε τα 45 λεπτά, 5 λεπτά θα είναι οι καθυστερήσεις,

19:43

41': Ο Ολιβέιρα από τα αριστερά κάνει ωραία προσπάθεια, συρτό σουτ, ο Στέφενς μπλοκάρει την μπάλα.

19:42

Επανέναρξη του ματς όλα καλά με τον Ντίκο που επιστρέφει στον αγωνιστικό χώρο.

19:41

Έχει πέσει στο έδαφος ο Ντίκο θα του παρασχεθούν οι πρώτες βοήθειες.

19:39

37': "Απαντά" στις ευκαιρίες ο ΠΑΟΚ, συνεργασία Λύρατζη με Νάρεϊ, ο δεύτερος από τα δεξιά έκανε τη σέντρα, εξ επαφής κεφαλιά του Ολιβέιρα, πάνω από τα δοκάρια η μπάλα.

19:38

36': Μεγάλη ευκαιρία για τον ΟΦΗ, ο Γκερέρο τη σέντρα από τα δεξιά, ο Μπαλογιάννης από τα αριστερά έστρωσε την μπάλα στον Ντιουσέ που από το ύψος του πέναλτι όμως σούταρε άστοχα.

19:36

34': Ο Ντάντας από τα δεξιά και εκτός περιοχής κάνει το δυνατό σουτ, μετά από πάσα του Τσαούση, πάνω από την εστία η μπάλα.

19:34

32': Ο Ντάντας εκτελεί το κόρνερ, η μπάλα στον Τσαούση, ξανά στον Ντάντας που σεντράρει, μπλοκάρει εύκολα ο Στέφενς.

19:33

31': Ευκαιρία του ΠΑΟΚ, ο Νάρεϊ από τα δεξιά πασάρει για τον Ντάντας, αυτός υπό την πίεση των αμυντικών, βρίσκει τον Αουγκούστο που κάνει συρτό κοντινό σουτ και με το πόδι ο Στέφενς διώχνει σε κόρνερ.