0
23:30

Ευχαριστούμε που μείνατε κοντά μας, καλό βράδυ από το a-sports.gr.

23:29

Εντυπωσιακός Αϊτόρ, ωραία μπάλα από τον Παναθηναϊκό και νίκη 3-0 απέναντι στον ΠΑΣ με χατ-τρικ του Αϊτόρ (45', 54' και 70'). 5/5 οι "πράσινοι" που με 15 πόντους παραμένουν στην 1η θέση, μένουν στους 4 βαθμούς οι Γιαννιώτες.

23:28

Λήξη της αναμέτρησης, Παναθηναϊκός - ΠΑΣ Γιάννινα 3-0.

23:27

90+2': Αχρείαστο και σκληρό μαρκάρισμα του Λιάσου στον Πούγγουρα, κίτρινη κάρτα στον παίκτη του ΠΑΣ.

23:25

90': Με πάσα του Μπερνάρντ στον Αϊτόρ η εκτέλεση του κόρνερ, η μπάλα φτάνει με τα πολλά στον Χουάνκαρ που δοκιμάζει το πόδι του, ψηλά άουτ η μπάλα.

23:25

3 λεπτά θα είναι οι καθυστερήσεις.

23:25

90': Ωραία πάσα του Μπερνάρντ στον Ιωαννίδη, ο Μπαγκαλιάνης παραχωρεί κόρνερ.

23:23

88': Ο Μπαγκαλιάνης πασάρει στον Μορέιρα άψυχο πλασέ του δεύτερου, άουτ η μπάλα.

23:20

Τυπική διαδικασία τα υπόλοιπα λεπτά, ο Παναθηναϊκός φτάνει στην 5η νίκη του σε ισάριθμα ματς και θα παραμείνει στην κορυφή της Σούπερ Λίγκας 1.

23:18

84': Ωραία προσπάθεια του Αϊτόρ και ασίστ στον Μπερνάρντ, ο Βραζιλιάνος άσος δεν προλαβαίνει την μπάλα.

23:17

83': Δυνατό σπρώξιμο του Καραχάλιου στον Μπερνάρντ θα μπορούσε να βγει κίτρινη.

23:15

81': Επιστροφή του Σένκεφελντ στην αγωνιστική δράση, μετά τον τραυματισμό του, στη θέση του Σάρλια, 5η και τελευταία αλλαγή του ΠΑΟ.

23:14

80': Κόρνερ για τον ΠΑΣ, εκτελεί ο Σόρια, κεφαλιά του Παντελάκη στο δεύτερο δοκάρι, ο Μπρινιόλι μπλοκάρει σταθερά.

23:12

78': Ο Μπερνάρντ εκτελεί το κόρνερ, στο δεύτερο δοκάρι κεφαλιά του Σάρλια, άουτ η μπάλα.

23:11

77': Ο Χουάνκαρ από τα αριστερά με τον Παντελάκη, κερδίζει κόρνερ.

23:09

75': Τέταρτη αλλαγή για τον ΠΑΣ Γιάννινα, ο Λιάσος περνά στο ματς αντί του Ροσέρο.

23:07

73': Διπλή αλλαγή για τον Παναθηναϊκό, βγαίνει ο Γκάνεα για να περάσει ο Χουάνκαρ, βγαίνει και ο Παλάσιος και περνά στο ματς ο Βέρμπιτς,

23:05

Βαθιά μπαλιά του Σάρλια προς τον Ιωαννίδη, αυτός με το κεφάλι βρίσκει τον Αϊτόρ ο οποίος μπαίνει κατά μέτωπο στην περιοχή, πλασάρει τον Αθανασίου και 3-0. Χατ-τρικ από τον Ισπανό εξτρέμ σε μία τέλεια εμφάνιση.

23:04

70': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ!

23:02

68': Λάθος του Σάρλια στο κέντρο, ο Μορέιρα γίνεται κάτοχος της μπάλας κάνει το σουτ από τον άξονα, η μπάλα πάνω από την εστία του Μπρινιόλι.

23:01

66': Κάθετη του Γκάνεα για τον Ιωαννίδη, ο Αθανασίου έγκαιρα διώχνει σε πλάγιο. Τελικά το πλάγιο είναι υπέρ του ΠΑΣ καθώς η μπάλα βρίσκει τελευταία στον φορ του ΠΑΟ.

22:58

64'; Διπλή αλλαγή για τον ΠΑΣ Γιάννινα, ο Μορέιρα στη θέση του Παμλίδη και ο Σταματελόπουλος στη θέση του Τζίμα.

22:54

60': Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό, εκτελεί ο Μπερνάρντ, διώχνει στο πρώτο δοκάρι ο Παντελάκης.

22:53

59': Ωραία μπαλιά του Μπερνάρντ για τον Ιωαννίδη, ο Σόρια με το γόνατο αλλιώνει την πορεία της μπάλας και ο Αθανασίου μπλοκάρει.

22:52

58': Ωραία προσπάθεια και σουτ του Ροσέρο από τα αριστερά, ο Μπρινιόλι μπλοκάρει σταθερά την μπάλα.

22:51

57': Ο Μπερνάρντ από τον άξονα πασάρει στον Τσέριν ο Σλοβένος βρίσκει χώρο κάνει το πλασέ, ο Αθανασίου μπλοκάρει.

22:49

Ο Αϊτόρ εκτελεί το φάουλ, τραγικό λάθος του Αθανασίου που χάνει την μπάλα μέσα από τα χέρια του και καταλήγει στα δίχτυα, 2-0.

22:48

54': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ!

22:47

53': Σκληρό φάουλ του Εραμούσπε στον Μπερνάρντ θα έπρεπε να δοθεί κάρτα στον στόπερ των Ιωαννίνων.

22:46

Είναι καλά στην υγεία του ο Σπόραρ καθώς δεν έχει υποστεί απώλεια μνήμης.

22:45

51': Ξανά στη γωνία ο Σόρια, εκτέλεση στο πρώτο δοκάρι διώχνει ο Πούγγουρας, στραβοκλωτσιά του Ποζνάνσκι, ο Μπρινιόλι μπλοκάρει με δεύτερη προσπάθεια.

22:44

50': Ο Σόρια εκτελεί το κόρνερ, διώχνει ο Ιωαννίδης σε νέο κόρνερ.

22:44

50': Ο Σόρια από τα δεξιά κάνει την προβολή, η μπάλα βρίσκει στον Αϊτόρ, ο Μπρινιόλι δεν προλαβαίνει και κόρνερ.

22:42

48': Φάουλ του Σόρια στον Γκάνεα, ο Αϊτόρ το εκτελεί από τα αριστερά, διώχνει ο Αθανασίου, η μπάλα φτάνει στον Παλάσιος που σουτάρει, διώχνει ο πορτιέρο του ΠΑΣ, σουτ του Μπερνάρντ από τον άξονα, όμως η φάση σταματά μετά το σουτ του Παλάσιος για φάουλ στον Αθανασίου.

22:40

46': Δεύτερη αλλαγή για τον Παναθηναϊκό, ο Μπερνάρντ περνά στη θέση του Κουρμπέλη. Χωρίς αλλαγή ο ΠΑΣ Γιάννινα.

22:40

46': Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου.

22:24

Ωραίο ματς στη Λεωφόρο, ο Παναθηναϊκός προηγείται 1-0 του ΠΑΣ από την ωραία εκτέλεση φάουλ του Αϊτόρ στο 45ο λεπτό. Σφοδρή σύγκρουση Σπόραρ με Σούλη και αναγκαστικές αλλαγές για τις 2 ομάδες.

22:23

Λήξη του ημιχρόνου, Παναθηναϊκός - ΠΑΣ Γιάννινα 1-0.

22:23

45+8': Εντυπωσιακή ενέργεια του Αϊτόρ που μπαίνει στην περιοχή, ο Παντελάκης διώχνει σωτήρια σε πλάγιο.

22:21

45+6': Σέντρα του Τζίμα από τα αριστερά, ο προωθημένος Παντελάκης στο ύψος της περιοχής πάει να πιάσει την κεφαλιά διώχνει ο Σάρλια.

22:20

45+5': Σέντρα του Ποζνάνσκι, διώχνει ο Σάρλια, η μπάλα στον Μπιλμπάο που δεν μπορεί να σουτάρει...

22:19

45+4': Ο Αϊτόρ από τα αριστερά, πασάρει στον Γκάνεα, ο οποίος σεντράρει, τσαφ του Ποζνάνσκι που πάει να διώξει σε κόρνερ, του... βγαίνει σε καλό καθώς ο Αθανασίου μπλοκάρει την μπάλα.

22:15

8 λεπτά οι καθυστερήσεις στο "Απόστολος Νικολαΐδης".

22:15

Ανοίγει το σκορ στη Λεωφόρο, προηγείται ο Παναθηναϊκός. Ο Αϊτόρ με αριστοτεχνική εκτέλεση φάουλ από τον άξονα, δεν αφήνει περιθώρια αντίδρασης στον Αθανασίου για το 1-0.

22:15

45': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ!

22:13

43': Δυνατό μαρκάρισμα του Τζίμα στον Παλάσιος και δικαιολογημένη κίτρινη για τον παίκτη του ΠΑΣ.

22:12

42': Φάουλ για τον ΠΑΣ από τα αριστερά, εκτελεί ο Σόρια, διώχνει με το κεφάλι ο Πούγγουρας.