23:33

Ευχαριστούμε που μείνατε κοντά μας καλό βράδυ από το a-sports.gr.

23:32
Σχόλιο

Νίκη για τους "πράσινους" που επικρατούν 2-1 της Ένωσης και με 4/4 είναι στην κορυφή της Σούπερ Λίγκας 1 με 12 βαθμούς, 6 έχει η ΑΕΚ που γνωρίζει τη δεύτερη φετινή της ήττα. Η Ένωση προηγήθηκε στο 35' με τον Πινέδα, ο Αϊτόρ με πέναλτι στο 43'' έκανε το 1-1 και ο Σπόραρ στο 45+7' ξανά με πέναλτι το τελικό 2-1. Δίκαιη νίκη για τους παίκτες του Γιοβάνοβιτς που είχαν και 2 δοκάρια.

23:31
Έναρξη Αγώνα || Τέλος Αγώνα

Λήξη της αναμέτρησης, Παναθηναϊκός - ΑΕΚ 2-1.

23:29
Out

90+3': Μεγάλη ευκαιρία της ΑΕΚ να "κλέψει" τον βαθμό, από σέντρα του Άμραμπατ από τα δεξιά, ο Γκαρσία πηδάει για την κεφαλιά, την παίρνει όμως υπό την πίεση του Πούγγουρα δεν είναι καλή και περνά άουτ.

23:28
Αλλαγή

90+2': Τέταρτη αλλαγή για τον ΠΑΟ, ο Παλάσιος περνά εκτός, στη θέση του ο Βαγιαννίδης.

23:27
Corner

90+1': Ανεκμετάλλευτο το κόρνερ για τους γηπεδούχους.

23:27
Απόκρουση

90+1': Μεγάλη ευκαιρία για το 3-1, από μπέρδεμα του Τζαβέλλα, Από γέμισμα, ο αμυντικός της Ένωσης πάει να διώξει την μπάλα, όμως αυτή δεν απομακρύνεται, ο Παλάσιος που καιροφυλακτεί στα δεξιά την κερδίζει και έχει όλο τον χρόνο να μπει στην περιοχή, μπαίνει, κάνει το πλασέ στην κλειστή γωνία του Στάνκοβιτς και περνά κόρνερ. Ο Αργεντινός θα μπορούσε να πασάρει στον αμαρκάριστο Ιωαννίδη.

23:26
Καθυστερήσεις

Τέσσερα λεπτά καθυστερήσεις στη Λεωφόρο

23:21
Απόκρουση

86': Επίθεση του Παναθηναϊκού, ο Παλάσιος από τα δεξιά "σπάει" στον Μπερνάρντ που κάνει το πλασέ, βάζει σωτήρια την κόντρα ο Ρότα.

23:20
Δοκάρι

85': ΔΟΚΑΡΙ για τον ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ! Ο Ιωαννίδης χάνει την μπάλα, αυτή φτάνει στον Παλάσιος που από τον άξονα κάνει δυνατό σουτ, η μπάλα τραντάζει το οριζόντιο του Στάνκοβιτς που τη βρίσκει λίγο με το... ανάποδο χέρι και καταλήγει στο δοκάρι.

23:14
Απόκρουση

79': Επικίνδυνη σέντρα του Άμραμπατ από τα δεξιά, ο Τσέριν διώχνει πριν γίνει απειλητικός ο Φαν Βέερτ.

23:13
Αλλαγή

78': Διπλή αλλαγή για τον Παναθηναϊκό, ο Ιωαννίδης αντί του Σπόραρ και πρώτη εμφάνιση Μπερνάρντ ο οποίος αντικαθιστά τον Αϊτόρ.

23:12
Αλλαγή

77': Πέμπτη αλλαγή για την ΑΕΚ, ο Φαν Βέερτ στην πρώτη του εμφάνιση με την Ένωση, αντί του Αραούχο.

23:12

Δεν υπάρχει ματς εδώ και 1 λεπτό στη Λεωφόρο καθώς ο Σπόραρ έχει πρόβλημα στη μέση μετά από μονομαχία με τον Βίντα.

23:10
Αλλαγή

74': Πρώτη αλλαγή για τον Παναθηναϊκό, ο Βέρμπιτς περνά στο ματς αντί του Κουρμπέλη.

23:08
Out

72': Μεγάλη ευκαιρία της ΑΕΚ για το 2-2, ο Άμραμπατ από τα δεξιά κάνει το γύρισμα, για τον Αραούχο που δεν κάνει καλό πλασέ από το ύψος του πέναλτι, άουτ η μπάλα.

23:06
Σχόλιο

Ακόμα ένα 20λεπτο στη Λεωφόρο, πάντα το 2-1 για τον Παναθηναϊκό με φάσεις εκατέρωθεν ή για το 3-1 ή για το 2-2.

23:05

69': Ο Τσέριν στο κόρνερ, η φάση σταματά για φάουλ στον Γκαρσία.

23:04
Corner

69': Ωραία προσπάθεια του Παλάσιος από τα δεξιά και σέντρα στον Αϊτόρ, σουτ του Ισπανού με τη μία, η μπάλα βρίσκει στο σώμα του Ρότα και κόρνερ...

23:03
Απόκρουση

68': Εκτέλεση φάουλ του Αϊτόρ για τον ΠΑΟ, ο Στάνκοβιτς μπλοκάρει άνετα.

23:02
Οφσάιντ

66': Βαθιά μπαλιά για τον Γκαρσία που πάει να βγει τετ-α-τετ με τον Μπρινιόλι αλλά υπάρχει οφσάιντ.

23:01

Στο έδαφος ο Κουρμπέλης και μίνι διακοπή...

23:01

Ωραίος ρυθμός, πάνω κάτω η μπάλα...

22:59
Απόκρουση

63': Επικίνδυνη σέντρα του Ρότα, ο Μπρινιόλι μπλοκάρει.

22:57
Δοκάρι

61': ΔΟΚΑΡΙ για τον ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΌ. Ωραία προσπάθεια του Σπόραρ και πάσα στον Αϊτόρ που μπαίνει στην περιοχή κάνει το πλασέ και η μπάλα σταματά στο αριστερό του Στάνκοβιτς.

22:56
Out

60': Ο Ελίασον εκτελεί κόρνερ για την ΑΕΚ, ο Άμραμπατ από τα δεξιά πιάνει το σουτ, πάνω από την εστία του Μπρινιόλι.

22:55

Είναι φανερό ότι θέλει να αλλάξει πράγματα ο Αλμέιδα...

22:54
Αλλαγή

58': Τέσσερις αλλαγές κάνει ο Αλμέιδα για την ΑΕΚ. Ο Άμραμπατ αντί του Σιμάνσκι, ο Μάνταλος αντί του Γιόνσον, ο Ελίασον αντί του Γκατσίνοβιτς και ο Μοχαμάντι αντί του Χατζησαφί.

22:52
Κίτρινη Κάρτα

56': Αντεπίθεση του ΠΑΟ, ο Τσέριν πέφτει κάτω για πέναλτι και δέχεται σωστά την κίτρινη.

22:52
Corner

56': Ο Χατζησαφί εκτελεί το κόρνερ, περνά ανεκμετάλλευτο.

22:51
Απόκρουση

55': Μεγάλη ευκαιρία της ΑΕΚ για το 2-2. Κάθετη του Πινέδα στον Αραούχο ο οποίος κάνει το πλασέ, διώχνει σε κόρνερ ο Μπρινιόλι.

22:49
Απόκρουση

53': Σέντρα του Σιμάνσκι από τα αριστερά, ο Μπρινιόλι μπλοκάρει σταθερά..

22:44
Απόκρουση

48': Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό, εκτελεί ο Αϊτόρ, διώχνει ο Τζαβέλλας, η μπάλα ξανά στον Αϊτόρ που σεντράρει και ο Στάνκοβιτς μπλοκάρει...

22:43
Απόκρουση

47': Βαθιά μπαλιά του Γκάνεα για τον Σπόραρ, ο Τζαβέλλας διώχνει σε πλάγιο.

22:41

46': Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, χωρίς αλλαγές οι 2 ομάδες.

22:35

Στο ημίχρονο της αναμέτρησης έγινε η βράβευση στους Μίμη Δομάζο, Αντώνη Αντωνιάδη, Τότη Φυλακούρη και Τάκη Οικονομόπουλο.

22:25
Σχόλιο

Πολύ ωραίο ματς στη Λεωφόρο, ο Παναθηναϊκός προηγείται με 2-1 της ΑΕΚ παρότι βρέθηκε πίσω στο σκορ στο 35' με το γκολ του Πινέδα. Ο Αϊτόρ με πέναλτι στο 43' ισοφάρισε σε 1-1 και ο Σπόραρ έκανε με τον ίδιο τρόπο το 2-1 στο 45+7'.

22:24

Λήξη του ημιχρόνου στη Λεωφόρο, Παναθηναϊκός - ΑΕΚ 2-1.

22:23
Απόκρουση

45+8': Παραλίγο φάση στα καρέ του Παναθηναϊκού διώχνει ο Πούγγουρας σε πλάγιο προ του Γκαρσία.

22:22

Ο Σπόραρ αναλαμβάνει την εκτέλεση του πέναλτι, ευστοχεί (αριστερή γωνία και εκείνος), και βάζει την ομάδα του μπροστά στο σκορ, 2-1.

22:22
Goal

45+7': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ!

22:20

45+5': Κίτρινες κάρτες σε Σπόραρ και Τζαβέλλα που είχαν "κοκορομαχία"...

22:19

Υπάρχει φυσικά και εδώ έλεγχος του VAR.

22:18
Πέναλτι

45+3': ΠΕΝΑΛΤΙ για τον ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ! Πολύ ωραία μπαλιά του Παλάσιος στον Γκάνεα, αυτός βάζει ωραία το σώμα του μπροστά από τον Γκαρσία που τον ανατρέπει.

22:15

5 λεπτά οι καθυστερήσεις στο πρώτο ημίχρονο.

22:13

Ο Αϊτόρ εκτελεί εύστοχα το πέναλτι στην αριστερή γωνία του Στάνκοβιτς που πέφτει στα δεξιά και ισοφαρίζει σε 1-1.

22:13
Goal

43': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ!

22:12

42': Και κίτρινη κάρτα στον Χατζησαφι.

22:11

Θα περιμένουμε φυσικά και τον έλεγχο από το VAR. Δεν αλλάζει κάτι, είναι πέναλτι, σωστή απόφαση.

22:11
Πέναλτι

41': ΠΕΝΑΛΤΙ για τον ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ! Ο Αϊτόρ εκτελεί το κόρνερ, ο Σπόραρ στο δεύτερο δοκάρι πιάνει την κεφαλιά και η μπάλα σταματά στο χέρι του Χατζησαφί.

22:09
Corner

39': Φάουλ για τον Παναθηναϊκό από τα αριστερά, εκτελεί ο Αϊτόρ, διώχνει σε κόρνερ ο Ρότα,

22:06

36': Από μία κίτρινη σε Μπρινιόλι και Πινέδα. Ο σκόρερ της ΑΕΚ πανηγύρισε μπροστά στον κόσμο του ΠΑΟ, ο πορτιέρο των γηπεδούχων πήγε να του ζητήσει τον λόγο και έτσι αμφότεροι ¨κιτρινίστηκαν".

22:06

Ανοίγει το σκορ στη Λεωφόρο, προηγείται η ΑΕΚ. Λάθος του Πέρεθ, ο Γκατσίνοβιτς κλέβει την μπάλα, πασάρει στον Αραούχο ο οποίος κινείται από τα αριστερά, μπαίνει στην περιοχή, γυρίζει στον Πινέδα που με ωραία κίνηση, από κοντά την στέλνει στα δίχτυα του Μπρινιόλι για το 0-1.

22:05
Goal

35': ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ!