Εξέλιξη αγώνα
19:10

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλό βράδυ από το a-sports.gr.

19:09

Τους 26 βαθμούς φτάνει η ομάδα του Ηρακλή Μεταξά που πιάνει τον Παναθηναϊκό στην τέταρτη θέση της βαθμολογίας. Στους 23 πηγαίνουν οι γηπεδούχοι.

19:08

ΟΦΗ και ΠΑΣ Γιάννινα αναδεικνύονται ισόπαλοι με σκορ 1-1. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με τον Περέα στο 54' όμως οι Κρητικοί ισοφάρισαν με γκολ του Ναμπί στις καθυστερήσεις.

19:07
Έναρξη Αγώνα || Τέλος Αγώνα

Τέλος στο ματς.

19:05

Σουτ του Ναμπί μέσα από το ημικύκλιο, η μπάλα αλλάζει πορεία στο πόδι του Εραμούσπε και καταλήγει στα δίχτυα για το 1-1.

19:05
Goal

90+3': ΓΚΟΛ για τον ΟΦΗ!

19:04
Κίτρινη Κάρτα

90+2': Κίτρινη κάρτα στον Σούλη για καθυστέρηση.

19:03
Αλλαγή

90+2΄: Αλλαγή για τους φιλοξενούμενους. Ο Περέα αφήνει τη θέση του στον Π. Τριάδη.

19:02
Καθυστερήσεις

Τέσσερα λεπτά ο έξτρα χρόνος.

19:02
Αλλαγή

90’: Ναμπί αντί Μεγιάδο για τον ΟΦΗ.

18:56

84': Κίτρινη κάρτα στον Μορέιρα.

18:55

Όλα καλά με τον γκολκίπερ του ΠΑΣ Γιάννινα, συνεχίζεται το παιχνίδι.

18:54

83': Στο έδαφος με πρόβλημα τραυματισμού ο Σούλης, δέχεται τις πρώτες βοήθειες.

18:51

80': Ο ΟΦΗ έχει κλείσει τους Ηπειρώτες στα καρέ τους, οι οποίοι αμύνονται οργανωμένα.

18:48
Corner

76': Κόρνερ για τους γηπεδούχους από τα αριστερά, διώχνει η άμυνα του ΠΑΣ Γιάννινα.

18:45
Αλλαγή

74': Αλλαγή για τον ΟΦΗ. Βγαίνει ο Γκαγιέγος για να μπει ο Καστάνιος.

18:43
Αλλαγή

71’: Αλλαγή για τον ΠΑΣ Γιάννινα. Ο Μίνα αντικαθιστά τον Μιλιντσεάνου.

18:40
Απόκρουση

68': Ο Λάμπρου σουτάρει απέξω, μπλοκάρει σταθερά ο Σούλης.

18:39
Corner

67': Κόρνερ για τον ΟΦΗ από τα αριστερά, περνά ανεκμετάλλευτο.

18:36
Out

63': Πιάνει την κεφαλιά από το ύψος της μικρής περιοχής ο Ντουρμισάι, μετά από σκαστό σουτ του Μεγιάδο, έξω.

18:34
Δοκάρι

61': Δεύτερο ΔΟΚΑΡΙ για τον ΟΦΗ! Φάουλ γέμισμα από τα αριστερά, ο Τοράλ παίρνει την κεφαλιά στην καρδιά της άμυνας του ΠΑΣ Γιάννινα αλλά η μπάλα σταματά στην αριστερή κάθετη δοκό του Σούλη.

18:33
Αλλαγή

60’: Τριπλή αλλαγή για τον ΟΦΗ! Ντε Γκούζμαν αντί Τσιλιανίδη, Ντουρμισάι αντί Φαν Ντάινεν και Τοράλ αντί Νέιρα.

18:27

Κόντρα στη ροή του ματς οι φιλοξενούμενοι κάνουν το 0-1! Από τα αριστερά ο Περέα φεύγει ταχύτατα στο χώρο, πατάει περιοχή, προσπερνάει τον Πασαλίδη και πλασάρει εύστοχα τον Βάτερμαν.

18:26
Goal

54': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ!

18:23

50' Πτώση του Τσιλιανίδη εντός της περιοχής του ΠΑΣ Γιάννινα από μαρκάρισμα του Πίρσμαν, τίποτα από τον Τζήλο. «Παίζετε» λέει και το VAR. Βρήκε τον αντίπαλό του με τον αγκώνα ο αριστερός μπακ των φιλοξενούμενων αλλά η επαφή ήταν σχεδόν ανεπαίσθητη.

18:20
Out

48': Σημαντική στιγμή για τον ΟΦΗ! Σκαφτό πλασεδάκι Νέιρα μέσα από το ημικύκλιο, δύο μέτρα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Σούλη.

18:18

46': Σέντρα στο δεύτερο μέρος.

18:17
Αλλαγή

Αλλαγή για τον ΠΑΣ Γιάννινα. Στάνκο αντί Μπρένερ.

18:03

ΟΦΗ και ΠΑΣ Γιάννινα πηγαίνουν στα αποδυτήρια ισόπαλοι χωρίς γκολ. Καλύτεροι οι γηπεδούχοι, είχαν 4-5 καλές ευκαιρίες μεταξύ των οποίων και δοκάρι με τον Νέιρα στο 23'. Μεγάλο ματς κάνει ο Σούλης που έχει κατεβάσει ρολά, με 6 επεμβάσεις.

18:02

Λήξη πρώτου μέρους.

18:01
Απόκρουση

45+1': Σουτ του Νέιρα έξω από την περιοχή και δεξιά, πέφτει στη δεξιά του γωνία ο Σούλης και διώχνει σε κόρνερ που δεν αποφέρει κάτι.

18:01

Ένα λεπτό οι καθυστερήσεις.

17:59
Απόκρουση

43’: Απειλεί ο ΠΑΣ Γιάννινα! Σουτ του Πίρσμαν από θέση μέσα αριστερά, το βγάζει ο Βάτερμαν.

17:55

40': Φωνές των γηπεδούχων για πέναλτι σε χέρι παίκτη του ΠΑΣ Γιάννινα, το VAR δεν έχει ενημερώσει για κάτι τον ρέφερι Τζήλο και το ματς συνεχίζεται.

17:55
Απόκρουση

39’: Μεγάλη χαμένη ευκαιρία για τον ΟΦΗ! Εξαιρετική πάσα του Λάμπρου στον Φαν Ντάινεν, που βγαίνει απέναντι από τον Σούλη, ο οποίος εξουδετερώνει το σουτ του.

17:50
Out

35': Φάουλ για τον ΟΦΗ από τα αριστερά, μεταξύ κόρνερ και μεγάλης περιοχής, απευθείας το κάνει ο Λάμπρου, όμως δεν βρίσκει εστία.

17:46

31': Κίτρινη κάρτα στον Μπαλογιάννη.

17:43

29': Κίτρινη κάρτα στον Νέιρα.

17:38
Δοκάρι

23': ΔΟΚΑΡΙ για τον ΟΦΗ! Ο Νέιρα απελευθερώνεται και κάνει το πλασαριστό σουτ πίσω από το ημικύκλιο, με τη μπάλα να καταλήγει στην εξωτερική πλευρά της αριστερής δοκού του Σούλη, περνώντας άουτ.

17:38
Out

22: Χαμηλή σέντρα του Σάλιακα από τα δεξιά, η μπάλα περνάει από όλους, ο Περέα πέφτει για προβολή στο δεύτερο δοκάρι, αλλά για λίγο δεν τη βρίσκει και εκείνη βγαίνει έξω.

17:32
Corner

16': Από τα δεξιά και αυτή η εκτέλεση του κόρνερ, όμως δεν φέρνει κάποιο αποτέλεσμα για τους Κρητικούς.

17:31
Απόκρουση

16': Ευκαιρία για τον ΟΦΗ! Σουτ του Λάμπρου έξω από την περιοχή και αριστερά, η μπάλα κοντράρει στον Κάργα και αλλάζει πορεία αλλά ο Σούλης και πάλι αποκρούει σωτήρια σε κόρνερ.

17:29
Corner

15': Κόρνερ τώρα για τον ΠΑΣ Γιάννινα από τα δεξιά. Ο Μπρένερ το εκτελεί με πάσα στον Μορέιρα, σέντρα, δεν προλαβαίνει να κάνει την κεφαλιά ο Κάργας και εκείνη καταλήγει άουτ.

17:27
Corner

12': Κόρνερ για τον ΟΦΗ από τα δεξιά. Και αυτό πλασαριστά αλλά η μπάλα χάνεται.

17:21
Οφσάιντ

5': Οφσάιντ ο Μιλιντσεάνου, σωστό.

17:20
Corner

5’: Με πάσα από τα δεξιά εκτελείται το κόρνερ, όμως δεν αποφέρει κάτι.

17:20
Απόκρουση

4’: Ευκαιρία για τον ΟΦΗ! Ο Νέιρα πασάρει κάθετα για τον Λάμπρου που κάνει το πλασέ με το δεξί μέσα από την περιοχή, η μπάλα βρίσκει λίγο και στον Εραμούσπε αλλά ο Σούλης με σπουδαία απόκρουση παραχωρώντας κόρνερ.

17:18
Out

3': Μακρινό σουτ του Μορέιρα, άουτ.

17:15

1': Έναρξη του αγώνα.

17:12

Το διαιτητικό τρίο και οι δύο ενδεκάδες κάνουν τώρα την επίσημη είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο.

17:09

Αναφορικά με το παιχνίδι του πρώτου γύρου, είχε τελειώσει ισόπαλο με σκορ 1-1. Ο ΟΦΗ είχε προηγηθεί με πέναλτι του Νέιρα στο 12’ όμως ο Μιλιντσεάνου ισοφάρισε στο 22’.

17:05

Αξίζει να σημειωθεί πως η ομάδα του Ηρακλή Μεταξά είναι αποδεκατισμένη λόγω κορωνοϊού. Συγκεκριμένα ταξίδεψε στο Ηράκλειο με 17 παίκτες και μόνο έναν τερματοφύλακα καθώς νοκ άουτ έχουν τεθεί οι Λοντίγκιν, Γκαρντάφσκι, Παντελάκης, Σιόντης, Σνάιντερ αλλά και οι τραυματίες Οικονομόπουλος και Κόντε.

17:01

Οι Ηπειρώτες στον αντίποδα, που την προηγούμενη αγωνιστική επιβλήθηκαν εντός έδρας του Ιωνικού με 1-0, είναι πέμπτοι και στο +3 από τους σημερινούς τους αντιπάλους.

16:58

Οι Κρητικοί βρίσκονται στην έκτη θέση της κατάταξης με 22 βαθμούς και προέρχονται από την ήττα με 1-0 από τον Αστέρα Τρίπολης στο «Θ. Κολοκοτρώνης».

16:56

Φίλες και φίλοι του a-sports.gr, καλησπέρα σας! Θα δούμε παρέα την εξέλιξη του αγώνα ΟΦΗ - ΠΑΣ Γιάννινα, στο πλαίσιο της 17ης αγωνιστικής της Σούπερ Λίγκας 1, που ξεκινά σε περίπου 20 λεπτά.