Εξέλιξη αγώνα
16:50

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλό απόγευμα από το a-sports.gr.

16:50

Ο Παναιτωλικός κερδίζει με 0-1 τη Νίκη Βόλου και αποκτά προβάδισμα εν όψει της ρεβάνς του Αγρινίου.

Αλλαγή

88’: Εξαντλούν και οι γηπεδούχοι τις αλλαγές τους. Βγαίνει ο Τσουκαλάς για να μπει ο Μπόσιο, εκτός γηπέδου και ο Παναγιωτίδης, μέσα ο Μπάλλας.

16:40
Αλλαγή

84’: Κλείνει τις αλλαγές του ο Παναιτωλικός. Μόρσεϊ αντί Μεντόσα και Φυτόπουλος αντί Ντουάρτε.

16:39
Out

83': Ο Βασιλείου δοκιμάζει το πόδι του από μακριά αλλά δεν βρίσκει εστία.

16:37
Κίτρινη Κάρτα

81': Κίτρινη κάρτα στον Ντουάρτε.

16:33

77': Έχει πέσει πολύ ο ρυθμός...

16:30
Out

74': Ο Ντουάρτε σουτάρει μέσα από το ημικύκλιο, με τη μπάλα να φεύγει δίπλα από το αριστερό κάθετο δοκάρι του Μπάγιτς.

16:26
Αλλαγή

69': Διπλή αλλαγή για τους γηπεδούχους με τον Μιράντα να αντικαθιστά τον Βλαχομήτρο και τον Τσιμπούκα τον Τζιώρα.

16:26
Out

68': Σουτ του Τσουκαλά ένα μέτρο έξω από το ημικύκλιο, πάνω από τα δοκάρια.

16:24
Οφσάιντ

68': Οφσάιντ ο Ντουάρτε, σωστή υπόδειξη.

16:24
Out

67': Σέντρα Τζοβάρα από τα αριστερά, προβολή του Τζιώρα, κακή και άουτ.

16:21
Αλλαγή

65': Αλλαγή για τη Νίκη Βόλου. Βασιλείου αντί Αλιατίδη.

16:21
Αλλαγή

64': Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Ο Χ. Μπελεβώνης βγαίνει, ο αδερφός του Στάθης μπαίνει.

16:20
Οφσάιντ

64': Οφσάιντ ο Ντουάρτε, αλλά καλυπτόταν.

16:17

60': Συνεχίζεται το ματς με κόρνερ για τον Παναιτωλικό από τα δεξιά το οποίο δεν φέρνει κάποιο όφελος.

16:16

60': Μικρή διακοπή καθώς έχει τραυματιστεί ο Αλιατίδης και δέχεται τις πρώτες βοήθειες.

16:15

58': Κίτρινη κάρτα στον Παναγιωτίδη.

16:14
Απόκρουση

58': Σουτ του Βλαχομήτρου έξω από την περιοχή και δεξιά, πέφτει και μπλοκάρει ο Ροντρίγκες.

16:10

Να σημειώσουμε ότι στο συγκεκριμένο παιχνίδι δεν υπάρχει VAR...

16:09

53': Ο Τζιώρας σκοράρει αλλά το γκολ ακυρώνεται ως οφσάιντ. Κατά πολύ εκτεθειμένος ήταν ο επιθετικός της Νίκης Βόλου.

16:07

50’: Κίτρινη κάρτα στον Κάσσο.

16:03
Corner

47': Κόρνερ για τη Νίκη Βόλου από τα αριστερά, χωρίς αντίκρισμα.

16:02

46': Ξεκινάει το δεύτερο μέρος.

16:01
Αλλαγή

Διπλή αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Μπακαδήμας και Χουχούμης θέσεις των Τσιγγάρα και Βργκοτς αντίστοιχα.

15:47

Ο Παναιτωλικός προηγείται με 0-1 της Νίκης Βόλου χάρη στο γκολ του Ντουάρτε στο 44'. Σαφώς ανώτεροι οι γηπεδούχοι από την ομάδα του Γιάννη Αναστασίου που σκόραρε στην πρώτη της επικίνδυνη επίσκεψη στα καρέ του Μπάγιτς.

15:47

Λήξη πρώτου ημιχρόνου, χωρίς καθυστερήσεις.

15:45
Out

45’: Μεγάλη ευκαιρία για τη Νίκη Βόλου! Ο Τζιώρας κάνει το παράλληλο γύρισμα από τα δεξιά της περιοχής, εξ επαφής ο Τσουκαλάς κάνει την προβολή αλλά δεν μπορεί να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα.

15:43

Ο Μεντόσα κάνει τη σέντρα μέσα από την περιοχή και αριστερά και ο Ντουάρτε με σκαστή κεφαλιά στο δεύτερο δοκάρι σκοράρει για το 0-1.

15:42
Goal

44': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟ!

15:41

42': Κίτρινη κάρτα στον Κορνέλιους.

15:34

34’: Φωνές από τους γηπεδούχους για πέναλτι σε χέρι του Βργκοτς μετά από σουτ του Τζοβάρα. Δεν υπάρχει κάτι, στο στήθος του στόπερ του Παναιτωλικού βρήκε η μπάλα.

15:28
Corner

30': Κόρνερ για τη Νίκη Βόλου από τα δεξιά, δεν αποφέρει κάτι.

15:23

25': Οι φιλοξενούμενοι έχουν ισορροπήσει μετά το κακό ξεκίνημα.

15:21
Απόκρουση

22': Απειλεί ο Παναιτωλικός! Ο Μεντόσα εκτελεί ένα φάουλ από τα αριστερά, κεφαλιά - ψαράκι του Ντουάρτε, στην αγκαλιά του Μπάγιτς.

15:17
Corner

19': Κόρνερ για τον Παναιτωλικό από τα δεξιά, διώχνει η άμυνα των γηπεδούχων.

15:16
Απόκρουση

17': Φάουλ γέμισμα του Παναγιωτίδη από τον άξονα, βγαίνει και μαζεύει ο Ροντρίγκες.

15:10

Κυριαρχούν στο πρώτο δεκάλεπτο οι Βολιώτες απέναντι στους φιλοξενούμενους που... αλλού πατούν και αλλού βρίσκονται!

15:05
Out

6': Μεγάλη ευκαιρία για τους γηπεδούχους! Ο Βλαχομήτρος εκτελεί το κόρνερ, ο Κάσσος αμαρκάριστος στο ύψος της μικρής περιοχής παίρνει την κεφαλιά αλλά στέλνει τη μπάλα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

15:05
Corner

6': Κόρνερ για τη Νίκη Βόλου από τα αριστερά.

15:03
Corner

3': Εκτελείται το κόρνερ, όμως δεν αποφέρει κάτι.

15:02

3': Ο Κάσσος σουτάρει με δύναμη από θέση μέσα δεξιά, αλλά ο Αντούνες παρεμβάλλεται και παραχωρεί κόρνερ.

15:01

1': Σέντρα στο ματς.

14:57

Το διαιτητικό τιμ και οι παίκτες των δύο ομάδων κάνουν τώρα την επίσημη είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο.

14:54

Ηλιόλουστος ο καιρός στο Βόλο, με το θερμόμετρο να δείχνει 13 βαθμούς Κελσίου.

14:51

Οι Αγρινιώτες στον αντίποδα άφησαν εκτός θεσμού την Παναχαϊκή κερδίζοντάς την με 2-1 στην Πάτρα.

14:46

Οι γηπεδούχοι, που έχουν ξεκινήσει δυνατά τις υποχρεώσεις τους στη Σούπερ Λίγκα 2 παραμένοντας αήττητοι έπειτα από 5 αγωνιστικές, έφτασαν ως εδώ αποκλείοντας κατά σειρά τους Π.Ο. Φήκης, Εργοτέλη και Τρίκαλα.

14:42

Η αναμέτρηση ξεκινά σε περίπου 20 λεπτά και διεξάγεται κεκλεισμένων των θυρών λόγω τιμωρίας των «κυανόλευκων» της Μαγνησίας.

14:40

Φίλες και φίλοι του a-sports.gr, καλησπέρα σας και καλό μήνα! Θα παρακολουθήσουμε παρέα την εξέλιξη του αγώνα Νίκη Βόλου - Παναιτωλικός για την πρώτη αγωνιστική της φάσης των «16» του Κυπέλλου Ελλάδος.