0
22:31

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλό βράδυ από το a-sports.gr.

22:30

Η ΑΕΚ κερδίζει με 3-0 τον Ατρόμητο και φτάνει τους 13 βαθμούς ισοβαθμόντας στη δεύτερη θέση με ΠΑΟΚ και Βόλο. Παραμένουν στην τελευταία θέση με 2 οι Περιστεριώτες.

22:29

Τέλος στο ματς.

22:24

Πέντε λεπτά ο έξτρα χρόνος.

22:22

89': Ευκαιρία για την ΑΕΚ! Σέντρα του Άμραμπατ από την δεξιά γωνία της μεγάλης περιοχής, προβολή του αφύλακτου Λε Ταλέκ, πάνω από τα δοκάρια η μπάλα.

22:21

87': Μακρινή εκτέλεση φάουλ του Σπιριντόνοβιτς, μπλοκάρει ο Στάνκοβιτς.

22:18

84': Κωτσόπουλος αντί Κλωναρίδη για τον Ατρόμητο.

22:17

84': Κλείνει τις αλλαγές της η ΑΕΚ. Σάκχοφ αντί Σιμόες και Ανσαριφάρντ αντί Αραούχο.

22:14

Ο Μάνταλος εκτελεί το κόρνερ και ο Βράνιες με κεφαλιά στο πρώτο δοκάρι στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα για το 3-0.

22:13

80': ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ!

22:13

80': Κόρνερ για την ΑΕΚ από τα δεξιά.

22:11

Αυτή τη φορά ο Τσούμπερ σημαδεύει σωστά και γράφει το 2-0.

22:11

78': ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ!

22:10

Ξαναπάει στο VAR ο Παπαδόπουλος και δίνει επανάληψη του πέναλτι. Είχαν μπει μέσα στην περιοχή παίκτες, πριν εκτελέσει ο Τσούμπερ. Συνεπώς δεν υπάρχει γκολ.

22:09

Ο Τσούμπερ εκτελεί το πέναλτι, αποκρούει ο Πίριτς, ο Αραούχο στο... ριμπάουντ πασάρει στον Βράνιες που εκτελεί από κοντά για το 2-0.

22:09

76': ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ!

22:08
Πέναλτι

75': Και δίνει το πέναλτι, σωστά. Βρήκε καθαρά τον Άμραμπατ ο παίκτης του Ατρόμητου.

22:07

Πάει να δει το VAR ο ρέφερι...

22:06

73': Φωνάζουν για πέναλτι οι παίκτες της ΑΕΚ σε μαρκάρισμα του Γκαλβάο πάνω στον Άμραμπατ. Τίποτα λέει ο Παπαδόπουλος.

22:04

71': Ο Σπιριντόνοβιτς ελίσσεται και σουτάρει έξω από την περιοχή με το αριστερό αλλά ο Στάνκοβιτς μαζεύει με διπλή προσπάθεια.

22:02

69': Δύο αλλαγές και για τον Ατρόμητο. Μέσα Μπεντινέλι και Σπιριντόνοβιτς και στις θέσεις των Κουλούρη και Μουνίθ αντίστοιχα.

22:02

67': Διπλή αλλαγή για την ΑΕΚ, με τον Άμραμπατ να αντικαθιστά τον Γκαρσία και τον Λε Ταλέκ τον Σιμάνσκι.

22:01

67': Κίτρινη κάρτα στον Γκαλβάο για διαμαρτυρία.

21:58

65': Ο Ντένιτς σουτάρει με δύναμη από μακριά, μπλοκάει σταθερά ο Στάνκοβιτς.

21:56

62': Αδύναμο σουτ του Κουλούρη λίγο αριστερά από το ημικύκλιο, άουτ.

21:52

58': Απειλεί ο Ατρόμητος! Κάθετη του Μουνίθ στην πλάτη του Βράνιες για τον Κλωναρίδη που κάνει το διαγώνιο πλασέ από τα αριστερά της μεγάλης περιοχής, λίγο δίπλα από το αριστερό κάθετο δοκάρι του Στάνκοβιτς φεύγει η μπάλα.

21:50

57': Κόρνερ για τους Περιστεριώτες από τα αριστερά, διώχνει η άμυνα της ΑΕΚ.

21:47

54': Εκτελείται το κόρνερ από τα δεξιά, αλλά περνά ανεκμετάλλευτο.

21:46

54': Φάουλ - γέμισμα του Μουνίθ, στραβοκλωτσιά του Αραούχο και... κόρνερ τελικά με υπερένταση ο Στάνκοβιτς.

21:45

51': Ο Γκαρσία σουτάρει έξω από την περιοχή και δεξιά, μπλοκάρει ο Πίριτς.

21:45

51': Ευκαιρία για την ΑΕΚ! Πάσα του Τσούμπερ στον Μάνταλο, διαγώνιο σουτ με το αριστερό, λίγο άουτ.

21:41

47': Κίτρινη κάρτα στον Σιμάνσκι.

21:39

46': Σέντρα στο δεύτερο μέρος.

21:20

Η ΑΕΚ προηγείται με 1-0 του Ατρομήτου χάρη στο γκολ του Αραούχο στο 24'.

21:20

Λήξη πρώτου ημιχρόνου.

21:17

Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις.

21:16

44': Ωραίο φαλτσαριστό σουτ του Μάνταλου απέξω, λίγο άουτ.

21:15

43': Ο Καστεγιάνο κάνει το μονοκόμματο διαγώνιο σουτ μέσα από την περιοχή και αριστερά, αρκετά άστοχο.

21:12

41': Συρτό σουτ Ρότα έξω από την περιοχή, ένα μέτρο δίπλα από το δεξί κάθετο δοκάρι του Πίριτς η μπάλα.

21:11

Σηκώνεται ο δεξιός μπακ του Ατρομήτου και το ματς συνεχίζεται.

21:11

39': Νέα διακοπή στο ματς για να δεχθεί ιατρική φροντίδα ο Βασιλαντωνόπουλος.

21:07

36': Κίτρινη κάρτα στον Βράνιες για αγκωνιά στον Κουλούρη.

21:06

35': Αλλαγή για την ΑΕΚ. Ο Μάνταλος στη θέση του Γέβτιτς.

21:06

Ξανά ματς στο λεπτό, δεν μπορεί να συνεχίσει ο μεσοεπιθετικός της ΑΕΚ και θα αντικατασταθεί.

21:05

34': Μικρή διακοπή για να προσφερθούν οι πρώτες βοήθειες στον Γέβτιτς.

20:59

27': Εκτελείται το κόρνερ από τα αριστερά, αλλά η φάση σταματά για επιθετικό φάουλ.

20:58

26': Σέντρα του Τσούμπερ από τα αριστερά, βάζει την προβολή ο Χατζηισαΐας προλαβαίνοντας τον Αραούχο αλλά παραλίγο να σκοράρει στην εστία της ομάδας του. Κόρνερ για την ΑΕΚ.

20:56

Ο Γκαρσία μπαίνει στην περιοχή από τα δεξιά, γυρίζει για τον Αραούχο και ο Αργεντινός με πλασέ στην κίνηση από το ύψος της μικρής περιοχής γράφει το 1-0.

20:56

24': ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ!

20:51

20': Εδώ και πέντε λεπτά οι φιλοξενούμενοι έχουν κλείσει την ΑΕΚ στα καρέ της.

20:50

19': Ο Ρότα μαρκάρει τον Κλωναρίδη που πέφτει. Οριακά εντός περιοχής ήταν το μαρκάρισμα, με τον ρέφερι να μη δίνει το πέναλτι.

20:49

18': Καλή στιγμή για τον Ατρόμητο, με τον Μουνίθ να σουτάρει έξω από την περιοχή και δεξιά και τη μπάλα να φεύγει λίγο έξω από το αριστερό κάθετο δοκάρι του Στάνκοβιτς.

20:48

17': Και τρίτο κόρνερ για τον Ατρόμητο από τα δεξιά, διώχνει ο Στάνκοβιτς.

20:47

16': Νέο κόρνερ για τους φιλοξενούμενους και αυτό από τα δεξιά, δεν αποφέρει κάτι.

20:46

14': Κόρνερ για τον Ατρόμητο από τα δεξιά, απευθείας στην αγκαλιά του Στάνκοβιτς η μπάλα από την εκτέλεση του Μουνίθ.

20:41

10': Οφσάιντ ο Τσούμπερ, σωστή υπόδειξη.

20:38

7': Πλασέ του Αραούχο από τα αριστερά του ημικυκλίου, πάνω από τα δοκάρια.

20:32

1': Ξεκινάει ο αγώνας...

20:30

Σε συνεργασία με μία ΜΚΟ, η Ένωση προωθεί την ιδέα της υιοθεσίας των αδέσποτων ζώων. Γι’ αυτό και κάποιοι παίκτες της εμφανίστηκαν κρατώντας στην αγκαλιά τους από ένα κουταβάκι. Πολύ όμορφη εικόνα…

20:28

Η διαιτητικό τριάδα και οι δύο ενδεκάδες κάνουν τώρα την επίσημη είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο υπό τους ήχους του ύμνου της ΑΕΚ.

20:22

Σιγά σιγά οι θεατές παίρνουν τις θέσεις τους στις εξέδρες. Κοντά στους 17.000 τους υπολογίζουμε.

20:19

ΑΕΚ και Ατρόμητος ολοκλήρωσαν την προθέρμανσή τους και αποχώρησαν για τα αποδυτήρια.

20:16

Από τα μεγάφωνα γίνονται συνεχώς συστάσεις προς τους φίλους της ΑΕΚ για να μην ανάψουν καπνογόνα καθώς η ομάδα είναι ήδη δις υπότροπη στα ματς με Ιωνικό και Λαμία και κινδυνεύει με τιμωρία της έδρας της.

20:11

Ανάμεσα στις δύο ομάδες έχουν διεξαχθεί 38 αγώνες για το πρωτάθλημα της Α’ Εθνικής, με την ΑΕΚ να έχει 20 νίκες και 10 ισοπαλίες, ενώ έχει ηττηθεί 8 φορές. Εντός έδρας η Ένωση έχει κερδίσει 13 φορές, 4 ματς έληξαν ισόπαλα, ενώ 2 φορές οι Περιστεριώτες έφυγαν με το «διπλό».

20:07

Σε εξέλιξη το ζέσταμα των δύο ομάδων στο Ολυμπιακό Στάδιο.

20:04

Νέο πρόσωπο στον πάγκο έχει η ΑΕΚ καθώς το τιμόνι της ανέλαβε ο Αργύρης Γιαννίκης αντικαθιστώντας τον Βλάνταν Μιλόγεβιτς. Ντεμπούτο λοιπόν με την κιτρινόμαυρη φόρμα για τον νεαρό κόουτς…

20:01

Οι «κυανόλευκοι» στον αντίποδα, είναι ουραγοί με 2 βαθμούς και την προηγούμενη αγωνιστική αναδείχθηκαν ισόπαλοι 1-1 με τον ΠΑΣ Γιάννινα στο Περιστέρι.

19:57

Η Ένωση, που έχει 10 βαθμούς και βρίσκεται στο -1 από τον Ολυμπιακό και στο -3 από τους πρωτοπόρους ΠΑΟΚ και Βόλο, προέρχεται από εκτός έδρας νίκη με 3-1 επί του Παναιτωλικού.

19:51

Η σέντρα είναι προγραμματισμένη για τις 20:30.

19:48

Φίλες και φίλοι του a-sports.gr, καλησπέρα σας από το ΟΑΚΑ! Θα παρακολουθήσουμε παρέα την εξέλιξη του αγώνα ΑΕΚ - Ατρόμητος, στο πλαίσιο της 6ης αγωνιστικής της Σούπερ Λίγκας 1.