23:39

Ευχαριστούμε, που μείνατε στο a-sports.gr, καλή συνέχεια.

23:37
Σχόλιο

Ψυχολογική κατάρρευση μετά το πρώτο γκολ για την Εθνική, που ήρθε κόντρα στη ροή του αγώνα. Αντίο στην 1η θέση, μόνο μαθηματικές ουσιαστικά οι ελπίδες για τη 2η θέση. Η βαθμολογία του ομίλου διαμορφώνεται ως εξής πλέον: 1) Σουηδία 15, 2) Ισπανία 13, 3) Ελλάδα 9, 4) Κόσοβο 4, 5) Γεωργία 1.

23:36
Έναρξη Αγώνα || Τέλος Αγώνα

Λήξη αναμέτρησης, τελικό αποτέλεσμα Σουηδία - Ελλάδα 2-0.

23:34
Corner

90'+3: Κόρνερ πλασαριστά από τους γηπεδούχους, κλέβουν οι Έλληνες.

23:34

Πανηγύρι στις εξέδρες και τραγούδι από τους Σουηδούς...

23:33
Σχόλιο

Διαδικαστικά αυτά τα λεπτά, η Εθνική παλεύει για να κρατήσει το σκορ σε ήττα με 2-0.

23:32
Κίτρινη Κάρτα

90': Κίτρινη στον Σβάνμπεργκ.

23:32
Καθυστερήσεις

Φτάσαμε στο 90', τέσσερα τα λεπτά των καθυστερήσεων...

23:29
Corner

88': Σουτ Μ. Όλσον, κόντρα και κόρνερ για τη Σουηδία, εκτελείται από τα αριστερά, περνά ανεκμετάλλευτο.

23:28
Αλλαγή

87': Άλλες δύο αλλαγές για τη Σουηδία. Μ. Όλσον αντί του Φόρσμπεργκ και Γκιεκέρες αντί του Κουάιζον.

23:27
Κόκκινη Κάρτα

86': Αποβολή για Χατζηδιάκο, για φράγμα η δεύτερη κίτρινη. Με δέκα μένει η Ελλάδα.

23:25
Αλλαγή

84': Νέα αλλαγή για την Ελλάδα. Ο Λημνιός αντί του Γιαννούλη.

23:24
Οφσάιντ

83': Οφσάιντ ο Δουβίκας, σωστή υπόδειξη.

23:23
Αλλαγή

82': Δύο αλλαγές για τη Σουηδία τώρα... Μέσα οι Καζίστ, Σβάνμπεργκ, έξω οι Κλάεσον, Έκνταλ.

23:21
Σχόλιο

Απελευθερωμένοι οι Σουηδοί, χωρίς ψυχολογία πλέον η Εθνική μας.

23:20
Out

Μακρινό σουτ Κλάεζον από τα δεξιά, άουτ

23:20
Corner

79': Και τρίτο σερί κόρνερ για τη Σουηδία, ίδιος εκτελεστής και πλευρά... Η μπάλα απομακρύνεται επιτέλους.

23:19
Corner

78': Κόρνερ για τη Σουηδία. Από τα αριστερά ο Φόρσμπεργκ και δεύτερο συνεχόμενο...

23:18
Σχόλιο

Μας τα χάλασε ο Φαν'τ Σιπ. Άργησε να αντιδράσει, αντί να βοηθήσει μετά το 1-0, έπρεπε να δεχθεί και δεύτερο γκολ η Ελλάδα για να προχωρήσει σε αλλαγές.

23:17

76': Κίτρινη στον Χατζηδιάκο.

23:16
Αλλαγή

75': Αλλαγή για την Ελλάδα. Ο Δουβίκας στη θέση του Παυλίδη.

23:16
Οφσάιντ

74': Οφσάιντ ο Τζόλη...

23:12
Αλλαγή

72': Δύο αλλαγές για την Ελλάδα. Ο Τζόλης αντί του Μασούρα και Πέλκας αντί Σιώπη.

23:12
Out

Σέντρα Γιαννούλη, κεφαλιά Παυλίδη, άουτ, δεν ανησυχεί ο Όλσεν.

23:10

Ο Όλσεν το καλό μεγάλο βόλε, η μπάλα κάνει ένα γκελ, ο Ίζακ πιάνει στον ύπνο Χατζηδιάκο - Μαυροπάνο, βγαίνει ο Βλαχοδήμος, τον περνά, πλασέ σε κενή εστία και 2-0.

23:09
Goal

69': ΓΚΟΛ για τη ΣΟΥΗΔΙΑ!

23:07
Corner

66': Κόρνερ για την Ελλάδα, από τα δεξιά πλασαριστά, Μασούρας - Μπακασέτας και Ανδρούστος... Η μπάλα απομακρύνεται από τα καρέ της Σουηδίας.

23:02

62': Έκνταλ και Μπακασέτας πιάνονται στα χέρια... Κίτρινες και στους δύο από τον διαιτητή.

23:01

Από τα 11 μέτρα ο Φόρσμπεργκ, εκτελεί και στα δίχτυα η μπάλα, 1-0.

23:01
Goal

59': ΓΚΟΛ για τη ΣΟΥΗΔΙΑ!

22:59

58': Κίτρινη στον Μαυροπάνο.

22:59
Πέναλτι

58': Πέναλτι για τη Σουηδία. ο Ίζακ κινείται από τα δεξιά και στη γραμμή πλάγια του άουτ, άγαρμπα ο Μαυροπάνος τον ανατρέπει. Υπάρχει παράβαση. Σωστή η απόφαση του ρέφερι.

22:56
Απόκρουση

56': Λάθος Μπουχαλάκη, σουτ Κουάιζον από θέση έξω δεξιά, πέφτει και διώχνει ο Βλαχοδήμος. Αυτή είναι η πρώτη πραγματική απειλή στα καρέ της Ελλάδας.

22:48
Οφσάιντ

47': Οφσάιντ ο Μασούρας, σωστή υπόδειξη.

22:46

46': Έναρξη β' ημιχρόνου...