29/03/2024
Γαλλία | Σάββατο 28 Ιανουαρίου 2023 - 01:03

Νικήτρια στο ντέρμπι της Βρετάνης η Λοριάν

Με 2-1 το τρίποντο επί της Ρεν για την ομάδα του Λε Μπρις που κάνει πλέον ευρωπαϊκά όνειρα

Όνειρα για έξοδο στην Ευρώπη κάνει από την Παρασκευή (27/1) και δικαιολογημένα η Λοριάν μετά τη νίκη της με 2-1 ενάντια στη Ρεν στο πρώτο χρονικά παιχνίδι της 20ής αγωνιστικής στη Γαλλία.

Η ομάδα του Ρεζίς Λε Μπρις επικράτησε στο ντέρμπι της Βρετάνης και πλησίασε τη Ρεν στους 2 βαθμούς καθώς πλέον η Λοριάν έχει 35 και είναι 6η, ενώ οι ηττημένοι με 37 πόντους είναι πάντα στην 5η θέση.

Το 1-0 από την κεφαλιά του Ταλμπί στο 14’ έδειξε το τι θα ακολουθούσε με τον Λε Μπρις με σουτ στο 31ο λεπτό να πετυχαίνει το 2-0. Η Ρεν έψαξε στο δεύτερο ημίχρονο να ξαναμπεί στο ματς ωστόσο το μόνο που κατάφερε ήταν να μειώσει στο 74’ με προβολή του Τε.