19/04/2024
Αγγλία | Κυριακή 18 Σεπτεμβρίου 2022 - 00:07

Eξάσφαιρη η Τότεναμ

Με 6-2 σάρωσε τη Λέστερ η ομάδα του Κόντε κι έπιασε στην κορυφή τη Μάντσεστερ Σίτι

Εντυπωσιακή εντός έδρας νίκη με 6-2 ενάντια στη Λέστερ πήρε το Σάββατο (18/9) η Τότεναμ για την 8η «στροφή» της Πρέμιερ Λιγκ.

Αν και ο Τίλεμανς στο 6' με εύστοχο πέναλτι έδωσε γρήγορο προβάδισμα στις «αλεπούδες», ο Κέιν ισοφάρισε δύο λεπτά αργότερα και ο Ντάιερ έγραψε το 2-1 στο 21'.

Ο Μάντισον στο 41ο λεπτό σημείωσε το 2-2, αλλά στο δεύτερο μέρος η ομάδα του Αντόνιο Κόντε ήταν καταιγιστική, με τον Μπεντανκούρ να βρίσκει δίχτυα στο 47' και ακολούθησε χατ τρικ του Σον (73', 84', 86').

Τα «σπιρούνια» έπιασαν στην κορυφή και στους 17 βαθμούς τη Μάντσεστερ Σίτι, ενώ η Λέστερ απογοητεύει και είναι ουραγός με μόλις 1 πόντο.

Τα αποτελέσματα της 8ης αγωνιστικής

Παρασκευή (16/9)

Άστον Βίλα Σαουθάμπτον 1-0 (41' Ράμσεϊ)

Νότιγχαμ Φόρεστ Φούλαμ 2-3 (11' Αβονίγι, 77' Ο' Μπράιεν - 54' Αντοραμπιόγιο, 57' Παλίνια, 60' Ριντ)

Σάββατο (17/9)

Γουλβς - Μάντσεστερ Σίτι 0-3 (1' Γκρίλις, 16' Χάαλαντ, 69' Φόντεν)

Νιούκαστλ - Μπόρνμουθ 1-1 (67' πέν. Ίσακ - 62' Μπίλινγκ)

Μπράιτον - Κρίσταλ Πάλας ΑΝΑΒΟΛΗ

Τότεναμ - Λέστερ 6-2 (8' Κέιν, 21' Ντάιερ, 47' Μπεντανκούρ, 73', 84', 86' Σον - 6' πέν. Τίλεμανς, 41' Μάντισον)