28/03/2024
ΟΦΗ | Σάββατο 22 Ιανουαρίου 2022 - 20:58

Νιόπλιας: «Αν σκοράραμε στο πέναλτι, ίσως και να γυρίζαμε το παιχνίδι»

Όσα είπε για την ήττα από τον Παναιτωλικό ο προπονητής του ΟΦΗ

Δεν πήγε καλά για τον ΟΦΗ το ματς με τον Παναιτωλικό και ο Νίκος Νιόπλιας στάθηκε στο χαμένο πέναλτι του Νέιρα με το σκορ στο 2-3.

Επίσης, μιλώντας στο ΟFI TV, o τεχνικός των Ηρακλειωτών είπε ότι το πολύ κακό ξεκίνημα έδωσε το δικαίωμα στους Αγρινιώτες να πιστέψουν από νωρίς στο καλό αποτέλεσμα.

«Είχαμε ένα πάρα πολύ κακό ξεκίνημα. Με αυτό το ξεκίνημα δώσαμε στον αντίπαλο να πιστέψει ότι μπορεί να κάνει κάτι, ήταν και σε καλή κατάσταση λόγω των αποτελεσμάτων που είχε και στα προηγούμενά του ματς. Αυτό μας στοίχισε.

Στο δεύτερο ημίχρονο πάλι δεν ξεκινήσαμε καλά, αλλά είχαμε ένα πολύ καλό ημίχρονο. Αν σκοράραμε στο πέναλτι, είχαμε πολύ χρόνο ίσως και για να γυρίζαμε το παιχνίδι. Με το ίσως και το αν δεν γίνεται τίποτα, κοιτάζουμε το επόμενο παιχνίδι», δήλωσε ο Νιόπλιας.