29/03/2024
Γαλλία | Σάββατο 18 Δεκεμβρίου 2021 - 01:27

Επεισόδια και διακοπή στο Κύπελλο Γαλλίας

Το Παρί FC - Λυών δεν τελείωσε καθώς οπαδοί της φιλοξενούμενης πέταξαν φωτοβολίδες και στη συνέχεια τα έκτροπα επεκτάθηκαν στον αγωνιστικό χώρο

Από το κακό στο χειρότερο πάει η κατάσταση στα ποδοσφαιρικά γήπεδα στη Γαλλία την τρέχουσα σεζόν… Έτσι το βράδυ της Παρασκευής 17 Δεκέμβριου 2021 καταγράφτηκε ακόμα ένα θλιβερό περιστατικό, καθώς το ματς Παρί FC – Λυών για τους «32» του Κυπέλλου διακόπηκε οριστικά λόγω επεισοδίων στο ημίχρονο…

Το σκορ ήταν 1-1 και στην ανάπαυλα οπαδοί της φιλοξενούμενης άρχισαν να πετούν φωτοβολίδες για να επεκταθούν λίγο αργότερα τα έκτροπα στον αγωνιστικό χώρο με την εισβολή κόσμου εκεί…

Οι ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων και οι διαιτητές της αναμέτρησης εν μέσω αυτή της εικόνας παρέμειναν στα αποδυτήρια και εν τέλει 40 λεπτά αργότερα αποφασίσθηκε η οριστική διακοπή, που ανακοινώθηκε από τα μεγάφωνα.