28/03/2024
Ιταλία | Σάββατο 16 Οκτωβρίου 2021 - 23:52

Πρώτη με ανατροπή η Μίλαν

Νίκησε με 3-2 τη Βερόνα, γυρνώντας από το εις βάρος της 0-2 * Ήττα για την Ίντερ από τη Λάτσιο (3-1)

Σπουδαία νίκη με ανατροπή πήρε η Μίλαν το βράδυ του Σαββάτου (16/10), για να κερδίσει με 3-2 τη Βερόνα στο «Σαν Σίρο» κι ενώ έχανε με 2-0 στο α' ημίχρονο.

Ο Καπράρι στο 7' και ο Μπαράκ με εύστοχο πέναλτι στο 24' «πάγωσαν» τους «ροσονέρι» στην αναμέτρηση της 8ης αγωνιστικής της Σέριε Α, αλλά έγινε η αντεπίθεση στο δεύτερο μέρος και με τον Ζιρού να μειώνει αρχικά στο 59'.

Ισοφάρισε ο Κεσιέ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι στο 76' και με το αυτογκόλ του Γκιουντέρ δύο λεπτά αργότερα διαμορφώθηκε το τελικό αποτέλεσμα, με την ομάδα του Στέφανο Πιόλι να πιάνει κορυφή με 22 βαθμούς έναντι 21 της Νάπολι, που θα φιλοξενήσει την Τορίνο την Κυριακή (17/10).

Την ίδια στιγμή, η πρωταθλήτρια Ίντερ έχασε με 3-1 από τη Λάτσιο στο «Ολίμπικο», παραμένοντας στους 17 βαθμούς και στην 3η θέση.

Τα αποτελέσματα της 8ης αγωνιστικής

Σάββατο (16/10)

Σπέτσια - Σαλερνιτάνα 2-1 (51' Στρέλετς, 76' Κοβαλένκο - 39' Σίμι)

Λάτσιο - Ίντερ 3-1 (64' πέν. Ιμόμπιλε, 81' Άντερσον, 90'+1 Μιλίνκοβιτς-Σάβιτς - 12' πέν. Πέρισιτς)

Μίλαν - Βερόνα 3-2 (59' Ζιρού, 76' πέν. Κεσιέ, 78' αυτ. Γκιουντέρ - 7' Καπράρι, 24' πέν. Μπαράκ)