23:06

Ευχαριστούμε που μείνατε κοντά μας, καλό βράδυ από το a-sports.gr.

23:05
Σχόλιο

Σημαντική νίκη με 2-0 παίρνει η Λαμία ενάντια στον ΠΑΣ Γιάννινα στην πρεμιέρα των πλέι άουτ και έτσι οι Φθιώτες με 20 βαθμούς έκαναν σημαντικό βήμα σωτηρίας, ο ΠΑΣ παρέμεινε στους 23 και έχει... θέμα. Ο Βέργος στο 12' και στο 45+1' τα τέρματα νίκης των Φθιωτών.

23:04
Έναρξη Αγώνα || Τέλος Αγώνα

Λήξη της αναμέτρησης, Λαμία - ΠΑΣ Γιάννινα 2-0.

23:03
Κόκκινη Κάρτα

90+6': Δεύτερη κίτρινη, κόκκινη βλέπει και ο Μανούσος. Με 9 η Λαμία.

23:03
Απόκρουση

90+6': Γύρισμα του Ροσέρο, σουτ του Εραμούσπε ο Γκαραβέλης μπλοκάρει.

23:01
Απόκρουση

90+3': Φάουλ για τη Λαμία εκτελείται με πάσα προς τον Καραμάνο που μπαίνει περιοχή από τα δεξιά, κακό το γύρισμα του.

22:59
Κίτρινη Κάρτα

90+3': Κίτρινη κάρτα στον Τσιντώτα.

22:57
Καθυστερήσεις

Συμπληρώσαμε τα 90 λεπτά, 6 θα είναι οι καθυστερήσεις.

22:56
Απόκρουση

89': Ο Λέο κάνει ωραίο σουτ, ο Γκαραβέλης μπλοκάρει σταθερά.

22:56

89’: Κίτρινη κάρτα βλέπει ο Μανούσος για διαμαρτυρία.

22:52

Έχει αποκατασταθεί τελικά το πρόβλημα στο VAR.

22:52

Όλα καλά με τον Βολιβιανό εξτρέμ...

22:52

Στο έδαφος ο Μπεχαράνο και μίνι διακοπή.

22:51
Απόκρουση

84': Ο Παμλίδης από τα δεξιά κάνει τη σέντρα, κεφαλιά - γύρισμα του Εραμούσπε από τα δεξιά, το σουτ του Λώλη πάνω στα πόδια του Παπαδόπουλου.

22:49
Αλλαγή

82': Διπλή αλλαγή και για τον ΠΑΣ Γιάννινα που επίσης ολοκληρώνει με τις αλλαγές, ο Λώλης αντί του Τσάβου και ο Παμλίδης αντί του Μορέιρα.

22:49
Αλλαγή

82': Κλείνει τις αλλαγές του ο Λεωνίδας Βόκολος, ο Καραμάνος στη θέση του Τσιλούλη και ο Μανούσος στη θέση του Βέργου.

22:48

Σηκώνονται και οι δύο παίκτες.

22:47

Τζανετόπουλος και Μπάλαν είναι στο έδαφος.

22:47
Απόκρουση

80': Μπέρδεμα του Τζανετόπουλου με τον Παπαδόπουλο δεν το εκμεταλλεύεται ο Μπάλαν που πέφτει στο έδαφος.

22:46
Απόκρουση

79': Βαθιά μπαλιά του Σιμόν για τον Τσιλούλη, ο Τσιντώτας βγαίνει και μπλοκάρει την μπάλα.

22:43
Out

77': Μακρινό σουτ του Τζίνο είναι απελπιστικά άστοχο...

22:41
Out

75': Φάση για τον ΠΑΣ, ο Λέο βρίσκει τον Μορέιρα που σουτάρει από κοντά όμως στέλνει την μπάλα άουτ από το αριστερό δοκάρι.

22:39
Απόκρουση

73': Εκτελεί το κόρνερ ο Μορέιρα διώχνει ο Βέργος.

22:39
Corner

73': Κόρνερ κερδίζει ο Λέο υπό την πίεση του Παπαδόπουλου.

22:37
Σχόλιο

Αν η Λαμία κρατήσει τη νίκη, τότε για 4η σερί σεζόν, όσες δηλαδή διεξάγονται πλέι οφ και πλέι άουτ, θα ξεκινήσει νικηφόρα τη διαδικασία των πλέι άουτ.

22:36
Αλλαγή

70': Τρίτη αλλαγή για τη Λαμία στη θέση του Αμπάντα ο Σαραμαντάς.

22:35
Out

69': Ο Μορέιρα εκτελεί το κόρνερ, ο Ροσέρο αποφεύγει τον Τσιλούλη κάνει την κεφαλιά, η μπάλα πάνω από την εστία του Γκαραβέλη.

22:35
Corner

69': Μακρινό δυνατό σουτ του Ροσέρο, ο Παπαδόπουλος παραχωρεί κόρνερ.

22:33

Τελικά δεν έχει αποκατασταθεί το πρόβλημα, θα ολοκληρωθεί χωρίς VAR η αναμέτρηση.

22:32

Και επανέναρξη αναμέτρησης, φαίνεται ότι έχει αποκατασταθεί το πρόβλημα.

22:32
Αλλαγή

67': Διπλή αλλαγή για τη Λαμία. Ο Μπεχαράνο στη θέση του Νούνιες και ο Σλίβκα στη θέση του Μαρτίνεθ.

22:29

Αν πάλι δεν αποκατασταθεί το πρόβλημα, το ματς θα ολοκληρωθεί χωρίς τη χρήση της τεχνολογίας.

22:28

Θα περιμένουν οι 2 ομάδες μερικά λεπτά για να αποκατασταθεί το πρόβλημα στο VAR.

22:27

Μικρή διακοπή στο ματς καθώς υπάρχει πρόβλημα με το VAR και αυτή τη στιγμή ο ρέφερι Τσαγκαράκης ενημερώνει για αυτό τις 2 ομάδες.

22:27
Αλλαγή

66': Τρίτη αλλαγή για τον ΠΑΣ Γιάννινα, έξω ο Τζίμας, ο Λέο στη θέση του.

22:26
Out

65': Άστοχο σουτ του Τζίνο, πάνω από την εστία του Γκαραβέλη η μπάλα.

22:24

63': Κίτρινη κάρτα και στον Μορέιρα για φάουλ στον Μαρτίνεθ.

22:23
Απόκρουση

62': Σουτ του Μπιλμπάο βάζει σωτήρια την κόντρα ο Παπαδόπουλος.

22:19
Αλλαγή

58': Ροσέρο αντί Ριέντστρα στη δεύτερη αλλαγή του ΠΑΣ Γιάννινα.

22:17
Οφσάιντ

56': Ο Τζίνο βρίσκει ωραία τον Πήλιο που κάνει κακό τελείωμα από κοντά, αλλά υπάρχει οφσάιντ.

22:16
Απόκρουση

55': Ο Μορέιρα εκτελεί το κόρνερ, ο Μπιλμπάο... μπερδεύει τον Γκαραβέλη όχι όμως και τους συμπαίκτες του που διώχνουν μακριά...

22:16
Corner

55': Γέμισμα του Πήλιου από τα αριστερά και ο Κυριάκος Παπαδόπουλος παραχωρεί κόρνερ.

22:14

53': Δεύτερη κίτρινη, κόκκινη κάρτα για τον Ντε Βινσέντι που μαρκάρει αντικανονικά τον Τζίνο. Σωστή η αποβολή.

22:11
Απόκρουση

50': Φάουλ για τη Λαμία από τα δεξιά και μακριά από την περιοχή, ο Ντε Βινσέντι εκτελεί, γλιστρά κατά την εκτέλεση και ο Τσιντώτας μπλοκάρει εύκολα.

22:11
Σχόλιο

Ο ΠΑΣ Γιάννινα έχει την κατοχή και ψάχνει να βγει μπροστά, λογικό να απειλήσει ο ΠΑΣ βρισκόμενος πίσω με 2 γκολ. Η Λαμία αυτό που θέλει είναι σωστή διαχείριση και αν κρατήσει το 2-0 θα βγει από τις θέσεις υποβιβασμού.

22:07
Αλλαγή

46': Πρώτη αλλαγή για τον ΠΑΣ Γιάννινα, ο Μπιλμπάο περνά αντί του Λιάσου.

22:07

46': Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου.

21:52
Σχόλιο

Έχοντας σε εξαιρετική μέρα τον Βέργο, η Λαμία προηγείται 2-0 του ΠΑΣ Γιάννινα χάρη σε ισάριθμα τέρματα του έμπειρου φορ στο 12ο λεπτό και στο 45+1'.

21:51

Και ημίχρονο στο ΔΑΚ Λαμίας, Λαμία - ΠΑΣ Γιάννινα 2-0.

21:51

Μετρά το γκολ, τελείωσε η εξέταση της φάσης.

21:49

Η φάση εξετάζεται από το VAR για το ενδεχόμενο οφσάιντ, το γκολ είναι πεντακάθαρο.

21:48

Ωραία εκτέλεση φάουλ του Ντε Βινσέντι από τα δεξιά, ο Βέργος νικά τους πάντες στον αέρα και με δυνατή κεφαλιά στέλνει την μπάλα στα δίχτυα του Τσιντώτα για το 2-0.

21:47
Goal

45+1': ΓΚΟΛ για τη ΛΑΜΙΑ!

21:46

1 λεπτό καθυστέρηση στο "Αθανάσιος Διάκος"...

21:46
Απόκρουση

45': Ο Τσάβος για τον Τζίνο ο οποίος βρίσκει τον Μορέιρα, ο Ολλανδός κάνει το σουτ μέσα από την περιοχή και δεξιά μπλοκάρει σταθερά ο Γκαραβέλης.

21:44
Out

43': Στην κόντρα η Λαμία, ο Ντε Βινσέντι πασάρει στον Τσιλούλη, ο τελευταίος αποφεύγει τον Εραμούσπε κάνει το σουτ από τον άξονα, πάνω από την εστία του Τσιντώτα η μπάλα.

21:42

Ξανά ματς στο "Αθανάσιος Διάκος"...

21:41

Προσωρινή διακοπή στο ματς καθώς έχει τραυματιστεί ο Αμπάντα που έπεσε μόνος του.

21:41

40': Κίτρινη κάρτα βλέπει ο Ντε Βινσέντι για μαρκάρισμα στον Λιάσο.

21:40
Out

39': Ο Εραμούσπε για τον ΠΑΣ Γιάννινα σε οργανωμένη επίθεση πασάρει στον Τζίνο ο οποίος περνά την κάθετη, διώχνει προσωρινά ο Τζανδάρης, ο Πήλιος για τον Μπάλαν που δοκιμάζει το πόδι του, η μπάλα περνά άουτ από το δεξί δοκάρι του Γκαραβέλη.

21:36
Απόκρουση

35': Πρώτη ευκαιρία για τον ΠΑΣ Γιάννινα, ο Πήλιος από τα αριστερά κάνει τη σέντρα, κεφαλιά του Μορέιρα που θέλει να βρει γωνία, ο Γκαραβέλης μπλοκάρει.

21:35
Απόκρουση

34': Βαθιά μπαλιά του Τζανδάρη για τον Τσιλούλη, ο Λαρισαίος φορ κινείται στην πλάτη της άμυνας του ΠΑΣ, αλλά είναι δυνατή η πάσα και ο Τσιντώτας μπλοκάρει.

21:34
Απόκρουση

33': Νέο φάουλ κερδίζει ο Τζίμας αυτή τη φορά από τον Μαρτίνεθ και πάλι από τον άξονα. Ξανά στην εκτέλεση ο Μορέιρα, διώχνει με κεφαλιά ο Βέργος, σέντρα του Πήλιου από τα αριστερά, κεφαλιά του Μπακαδήμα, σταθερά μπλοκάρει ο Γκαραβέλης.

21:29
Απόκρουση

28': Φάουλ σε καλό σημείο κερδίζουν οι Γιαννιώτες με τον Τζίμα να δέχεται το μαρκάρισμα του Τζανδάρη. Ο Μορέιρα στην εκτέλεση, διώχνει ο Τζανετόπουλος, νέο διώξιμο του Βέργου, η μπάλα φτάνει στον Πήλιο που σεντράρει από τα αριστερά, σταθερά μπλοκάρει ο Γκαραβέλης.

21:25
Απόκρουση

24': Βαθιά μπαλιά του Μαρτίνεθ για Ντε Βινσέντι και Τσιλούλη είναι αρκετά δυνατή και ο Τσιντώτας μπλοκάρει.