2
21:28

Ευχαριστούμε που μείνατε κοντά μας, καλό βράδυ από το a-sports.gr.

21:27

Σημαντική νίκη για τον ΠΑΟ με δύο τέρματα του Ιωαννίδη στο 49' και στο 63' που φέρνει τους "πράσινους" στην 1η θέση με 61 βαθμούς στο +2 από την ΑΕΚ που έχασε 1-3 από τον Ολυμπιακό. Η ομάδα του Κόλμαν μένει στους 29 και μπαίνει ως 8η στα πλέι άουτ.

21:26

Λήξη της αναμέτρησης Ατρόμητος - Παναθηναϊκός 0-2.

21:25

90+5': Δεν αποφέρει κάτι το κόρνερ του Μαντσίνι καθώς ο Γιαννιώτης μπλοκάρει.

21:25

90+5': Σουτ του Τσοκάι και κέρδος το κόρνερ για τον ΠΑΟ μετά την απόκρουση του Καμαρά.

21:20

5 λεπτά θα είναι οι καθυστερήσεις.

21:20

90': Ωραία προσπάθεια του Πούχατς από τα αριστερά και σουτ, η μπάλα πάνω από την εστία.

21:17

Πολύ ωραία εικόνα με τα καπνογόνα των φιλάθλων του Ατρόμητου....

21:15

85': Πολύ ωραίο σουτ του Φριντζόνσον ο Μπρινιόλι αντιδρά σωστά και μπλοκάρει.

21:14

84': Ο Παλάσιος μπροστά δεν μπορεί να σουτάρει, η μπάλα φτάνει στον Κουρμπέλη που δεν κάνει καλό σουτ, η μπάλα άουτ.

21:10

Ο Ολυμπιακός κέρδισε την ΑΕΚ 1-3 και έτσι αν δεν αλλάξει κάτι στο Περιστέρι ο Παναθηναϊκός θα είναι 1ος. O Aτρόμητος μετά την ισοπαλία (1-1) του Παναιτωλικού με τη Λαμία θα μπει ως 8ος στα πλέι άουτ μιας και υστερεί στην ισοβαθμία. Αν φυσικά δεν αλλάξει κάτι στα τελευταία λεπτά στο Περιστέρι.

21:09

79': Τέταρτη αλλαγή για τον Ατρόμητο, ο Φριντζόνσον αντί του Κούεν.

21:06

76': Τριπλή αλλαγή για τον ΠΑΟ. Ο Τσοκάι αντί του Πέρεθ, ο Πούχατς αντί του Χουάνκαρ και ο Βέρμπιτς αντί του Ιωαννίδη.

21:04

74': Ο Μαντσίνι εκτελεί το κόρνερ με πάσα στον Χουάνκαρ, που σεντράρει για να μπλοκάρει ο Γιαννιώτης.

21:03

73': Γύρισμα του Χουάνκαρ, παραχωρεί κόρνερ ο Κεσχρίντα.

21:01

71': Διπλή αλλαγή για τον Ατρόμητο. Ο Τζοβάρας στη θέση του Ρομπάιγ και ο Ροτάριου στη θέση του Κλωναρίδη.

20:58

68': Δεύτερη αλλαγή για τον Παναθηναϊκό, ο Κλάινχαϊσλερ περνά εκτός αγώνα, ο Τσέριν στη θέση του.

20:57

67': Ο Μαντσίνι στο νέο κόρνερ των "πράσινων" εκτελεί, η μπάλα φτάνει στον Πέρεθ που κάνει το σουτ, άουτ.

20:56

66': Κόρνερ για τον ΠΑΟ, εκτελεί ο Παλάσιος, η μπάλα φτάνει στον Κλάινχαϊσλερ που κάνει το σουτ, διώχνει σε νέο κόρνερ ο Γιαννιώτης.

20:53

Ωραία εκτέλεση πέναλτι από τον Ιωαννίδη για το 0-2. Σημαντικό προβάδισμα για το "τριφύλλι".

20:53

63': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ!

20:52
Πέναλτι

62': Και τελικά πέναλτι για τον ΠΑΟ, σωστή απόφαση.

20:51

Το βλέπει ο ίδιος ο Ευαγγέλου...

20:50
Πέναλτι

Εξετάζει το VAR περίπτωση πέναλτι. Υπάρχει χαμηλά επαφή είναι πέναλτι.

20:50

60': Βαθιά μπαλιά του Μάγκνουσον στον Ιωαννίδη ο οποίος εντός περιοχής δέχεται μαρκάρισμα από τον Μαυρομμάτη. Παίζεται λέει ο Ευαγγέλου.

20:49

59': Πράγματι ο Πούγγουρας περνά στο ματς.

20:48

Με το που μπήκε ο Σάρλια έπεσε κάτω, άρα θα γίνει αλλαγή.

20:45

Μικρή διακοπή στο ματς έχει τραυματιστεί ο Σάρλια. Ζητά αλλαγή του Κροάτη στόπερ το ιατρικό τιμ του ΠΑΟ.

20:44

55': Σε θέση οφσάιντ ο Ιωαννίδης.

20:43

54': Εκτελεί το κόρνερ ο Μαντσίνι, δεν αποφέρει κάτι αν και υπάρχει μαρκάρισμα του Μαυρομμάτη στον Σάρλια.

20:42

53': Ωραία ενέργεια του Μαντσίνι και πάσα στον Παλάσιος που μέσα από την περιοχή κάνει το σουτ βάζει την κόντρα και διώχνει σε κόρνερ ο Ντε Μποκ.

20:40

Αυτή τη στιγμή και με δεδομένο ότι ο Ολυμπιακός κερδίζει 0-3 την ΑΕΚ, ο Παναθηναϊκός είναι 1ος.

20:39

Ανοίγει το σκορ στο Περιστέρι μπροστά ο Παναθηναϊκός. Λάθος του Μαυρομμάτη κλέβει την μπάλα ο Παλάσιος πασάρει στον Ιωαννίδη ο οποίος αποφεύγει τους Γκονζάλες, Κούεν και με το αριστερό πιάνει ένα εξαιρετικό σουτ που είναι αδύνατον να αποκρούσει ο Γιαννιώτης για το 0-1.

20:38

49': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ!

20:36

47': Φάουλ για τον Παναθηναϊκό το εκτελεί ο Μάγκνουσον διώχνει με τις γροθιές ο Γιαννιώτης.

20:35

46': Πρώτη αλλαγή για τον Ατρόμητο στη θέση του Τζαβίδα περνά ο Κιάρτανσον. Χωρίς αλλαγές ο Παναθηναϊκός.

20:35

46': Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου.

20:21

Στο 0-0 μετά από τα πρώτα 45 λεπτά Ατρόμητος και Παναθηναϊκός μετά και από μία διακοπή 28 λεπτών λόγω εισβολής οπαδών των δύο ομάδων στον αγωνιστικό χώρο. Καλύτερος ο ΠΑΟ είχε 2 ευκαιρίες για να σκοράρει με τους Μαντσίνι (31') και Ιωαννίδη (43'). Είχε τη στιγμή του και ο Ατρόμητος με τον Ρομπάιγ στο 3ο λεπτό.

20:20

Λήξη του ημιχρόνου χωρίς καθυστερήσεις, στο 0-0 Ατρόμητος και Παναθηναϊκός.

20:18

44': Φάουλ για τον Παναθηναϊκό από τα αριστερά και εκτός περιοχής, εκτελεί ο Μαντσίνι, κεφαλιά του Κουρμπέλη στο δεύτερο δοκάρι, διώχνει ο Γιαννιώτης, η μπάλα στον Κλάινχαϊσλερ που τη γυρίζει, απόκρουση των γηπεδούχων, σουτ του Παλάσιος πάνω από την εστία.

20:17

43': Ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό κοντινό πλασέ του Ιωαννίδη διώχνει ο Γιαννιώτης με εξαιρετική επέμβαση.

20:16

42': Κόρνερ για τον Ατρόμητο μετά από λάθος του Μπρινιόλι περνά ανεκμετάλλευτο.

20:15

41': Ο Μαντσίνι πασάρει για τον Χουάνκαρ σέντρα του Ισπανού, κερδίζει την κόντρα ο Ιωαννίδης, βάζει νέα κόντρα ο Μαυρομμάτης και ο Γιαννιώτης μπλοκάρει.

20:09

35': Το εκτελεί ο Κούεν, σταθερά μπλοκάρει ο Μπρινιόλι.

20:09

35': Λάθος γύρισμα του Χουάνκαρ στον Μπρινιόλι και νέο κόρνερ για τους γηπεδούχους.

20:08

34': Εκτελεί το κόρνερ ο Ρομπάιγ, αδύναμο σουτ του Ντε Μποκ διώχνει ο Σάρλια.

20:08

34': Στην αντεπίθεση ο Ρομπάιγ για τον Κεσχρίντα, κερδίζει κόρνερ ο Ατρόμητος.

20:07

33': Εκτελεί ο Μαντσίνι το κόρνερ, ο Γιαννιώτης μπλοκάρει.

20:07

33': Σέντρα του Χουάνκαρ διώχνει σε κόρνερ ο Χατζηΐσαιας.

20:05

31': Πρώτη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό. Βαθιά μπαλιά του Πέρεθ στον Ιωαννίδη, ο Παλάσιος παίρνει την μπάλα βγάζει τον Μαντσίνι σε θέση τετ-α-τετ με τον Γιαννιώτη ο οποίος αποκρούει το σουτ του Αργεντινού εξτρέμ, ο Μαντσίνι και πάλι, νέο σουτ πάνω από την εστία.