1
21:01

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλό βράδυ από το a-sports.gr.

21:01

Ο ΠΑΟΚ παίρνει τη νίκη με 0-1 κόντρα στον Βόλο, φτάνει τους 54 βαθμούς και μειώνει τη διαφορά από την κορυφή. Μένουν στους 39 οι γηπεδούχοι και υποχωρούν στην έκτη θέση της κατάταξης.

20:59

Λήξη του αγώνα.

20:55

Τέσσερα λεπτά ο έξτρα χρόνος.

20:54

90': Αλλαγή για τους γηπεδούχους. Ο Καρτάλης παίρνει τη θέση του Τσοκάνη.

20:52

87': Αλλαγή για τον Βόλο. Ο Κάτσε αντικαθιστά τον Πιρές.

20:52

87': Κίτρινη κάρτα στον Ράφα Σοάρες.

20:52

87': Σέντρα Τάισον από τα αριστερά, σωστά τοποθετημένος ο Εσκοβάλ διώχνει.

20:50

85': Κίτρινη κάρτα στον Ντέλετιτς για διαμαρτυρία.

20:46

81': Αλλαγή για τον Βόλο. Έξω ο Τσιρίνος, μέσα ο Τάχατος.

20:40

76': Διπλή αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ελ Καντουρί αντί Νάρεϊ και Ντάντας αντί Σβαμπ.

20:39

74': Εκτελείται το κόρνερ από τα δεξιά, κεφαλιά του Κουλιεράκη, άουτ.

20:39

74': Σουτ του Ντάγκλας Αουγκούστο, κόντρα στον Πίρινεν και κόρνερ.

20:33

68': Απειλεί ο Βόλος, με τον Οζέγκοβιτς να περνάει από πλάγια δεξιά εντός περιοχής τον Κοτάρσκι και να κάνει το σουτ όμως ο Κουλιεράκης το κόβει με τάκλιν.

20:31

66': Διπλή αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ολιβέιρα αντί Μπράντον Τόμας και Τάισον αντί Κωνσταντέλια.

20:28

62': Φωνές των γηπεδούχων για πέναλτι του Κουλιεράκη στον Πίρινεν. Δεν υπάρχει κάτι σύμφωνα με ρέφερι και VAR...

20:27

62': Κόρνερ για τον Βόλο από τα δεξιά, δεν φέρνει κάποιο όφελος.

20:22

57': Σύγκρουση Κουλιεράκη - Οζέγκοβιτς και μικρή διακοπή. Είναι καλά οι δύο παίκτες και στο λεπτό έχουμε συνέχεια στο ματς.

20:17

52': Ο Τσιρίνος σεντράρει από τα δεξιά, βγαίνει και απομακρύνει με τις γροθιές ο Κοτάρσκι.

20:14

49': Κίτρινη κάρτα στον Σάστρε.

20:11

47': Φάουλ - γέμισμα του Άλχο από τα δεξιά, διώχνει ο Ντάγκλας Αουγκούστο.

20:10

46': Σέντρα στο δεύτερο μέρος, χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες.

19:50

Ανώτερος του Βόλου ο ΠΑΟΚ, προηγείται με 0-1 με τέρμα του Μπράντον Τόμας στο 30'.

19:49

Φινάλε πρώτου ημιχρόνου.

19:48

Ένα το λεπτό των καθυστερήσεων.

19:44

41': Οφσάιντ ο Νάρεϊ, σωστό.

19:41

39': Φαλτσαριστό σουτ του Μπράντον Τόμας έξω από την περιοχή και αριστερά, άουτ.

19:40

37': Οφσάιντ ο Α. Ζίβκοβιτς, ήταν εκτεθειμένος.

19:37

35': Εκτελείται το κόρνερ από τον Α. Ζίβκοβιτς, γύρισμα του Κάργα και νέο κόρνερ από τα αριστερά που περνά ανεκμετάλλευτο.

19:37

34': Κόρνερ για τους φιλοξενούμενους από τα δεξιά.

19:33

Ο Ντάγκλας Αουγκούστο περνά κάθετα για τον Νάρεϊ, που γυρίζει παράλληλα στο πίσω δοκάρι για τον Μπράντον ο οποίος πλασάρει στην κενή εστία για το 0-1.

19:33

30': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ!

19:28

25': Νέα καλή στιγμή για τον ΠΑΟΚ! Ανενόχλητος ο Κωνσταντέλιας από το ύψος του πέναλτι σουτάρει, πάνω από το οριζόντιο δοκάρι η μπάλα.

19:27

24': Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Κωνσταντέλιας και Μπράντον Τόμας κάνουν το 1-2, με τον πρώτο να πλασάρει από τα αριστερά της μικρής περιοχής και να στέλνει τη μπάλα μόλις άουτ.

19:19

16': Ωραία κομπίνα από τους φιλοξενούμενους, με τον Α. Ζίβκοβιτς να σουτάρει μέσα από το ημικύκλιο, λίγο δίπλα από την αριστερή κάθετη δοκό του Κλέιμαν η μπάλα.

19:17

14': Φάουλ για τους Θεσσαλονικείς, σε εξαιρετικό σημείο. Ένα μέτρο έξω από την περιοχή και δεξιά έχει στηθεί η μπάλα...

19:15

12': Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ από τα δεξιά, πλασαριστά ο Α. Ζίβκοβιτς για τον Νάρεϊ, σέντρα, διώχνει η άμυνα των γηπεδούχων.

19:09

6': Γύρισμα του Ντάγκλας Αουγκούστο από τα αριστερά της περιοχής, στο δεύτερο δοκάρι ο Νάρεϊ κάνει την προβολή αλλά για λίγο δε βρίσκει τη μπάλα και εκείνη καταλήγει άουτ.

19:08

Από την εξέδρα βλέπει το ματς ο Κώστας Μπράτσος καθώς είναι τιμωρημένος. Στη θέση του στον πάγκο του Βόλου είναι ο εκ των συνεργατών του, Κώστας Γρηγοριάδης.

19:07

4': Τρία συνεχόμενα κερδισμένα κόρνερ για τον ΠΑΟΚ από τα αριστερά δεν έφεραν κάποιο αποτέλεσμα.

19:03

1': Σέντρα στο ματς.

19:01

Απόφαση για την τελευταία αγωνιστική είναι να αρχίσουν την ίδια ώρα τα παιχνίδια.

18:58

Το διαιτητικό τρίο και οι δύο ενδεκάδες κάνουν τώρα την επίσημη είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο.

18:52

Περίπου 5.000 φίλοι του ΠΑΟΚ βρίσκονται στις εξέδρες του Πανθεσσαλικού για να στηρίξουν την αγαπημένη τους ομάδα.

18:51

Πρόβλημα της τελευταίας στιγμής για τον ΠΑΟΚ η απουσία του Ίνγκασον, που έμεινε εκτός αποστολής λόγω ενοχλήσεων.

18:50

Στο παιχνίδι του πρώτου γύρου ο ΠΑΟΚ είχε επικρατήσει με 3-0 με τέρματα των Ολιβέιρα (28’ πέν.), Α. Ζίβκοβιτς (30’) και Ντάγκλας Αουγκούστο (62’ πέν.).

18:46

Ο «Δικέφαλος του Βορρά» από τη μεριά του, είναι τέταρτος με 51 βαθμούς. Την προηγούμενη αγωνιστική «σάρωσε» με 6-0 τον Ιωνικό στην Τούμπα ενώ μεσοβδόμαδα υπέταξε εκτός έδρας με 1-5 τη Λαμία για τα ημιτελικά του Κυπέλλου Ελλάδας.

18:45

Στην 5η θέση με 39 βαθμούς βρίσκονται οι γηπεδούχοι, που προέρχονται από το «διπλό» (0-1) κόντρα στον ΠΑΣ Γιάννινα.

18:42

Φίλες και φίλοι του a-sports.gr, καλησπέρα σας! Θα δούμε μαζί την εξέλιξη του αγώνα Βόλος - ΠΑΟΚ για την 26η και τελευταία αγωνιστική της κανονικής περιόδου της Σούπερ Λίγκας 1, που ξεκινά σε περίπου 20 λεπτά.