3
21:34

Καλό βράδυ από το a-sports.gr.

21:33

Η ΑΕΚ πήρε εύκολα το διπλό με 3-0 και με 56 βαθμούς ανεβαίνει -για ένα βράδυ τουλάχιστον- στην κορυφή. Ο ΟΦΗ παραμένει 9ος με 26 βαθμούς.

21:33

90'+5: Λήξη του αγώνα, 0-3.

21:32

90'+5: Σουτ του Μοσκέρα εκτός περιοχής, άουτ.

21:28

90': Πέντε τα λεπτά των καθυστερήσεων.

21:26

88': Τσιλιανίδης αντί Μπάκιτς, Μαρινάκης αντί Λάρσον, ολοκληρώνονται οι αλλαγές του ΟΦΗ.

21:23

85': Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ, ο Φαν Βέερτ στο τετ α τετ θα νικηθεί από τον Μανδά.

21:19

82': Άλλες δύο αλλαγές για την ΑΕΚ, Φαν Βέερτ αντί Τσούμπερ, Σιντιμπέ αντί Μάνταλου.

21:16

78': Δεύτερη αλλαγή για την ΑΕΚ, Ελίασον αντί Άμραμπατ.

21:14

76': Φράνσον αντί Πινέδα, πρώτη αλλαγή για την ΑΕΚ.

21:13

76': Κίτρινη στον Άμραμπατ για φάουλ στον Λάρσον.

21:11

74': Γκρόνινγκ αντί Ντίκο, τρίτη αλλαγή για τον ΟΦΗ.

21:11

73': Ο Μεγιάδο από πλεονεκτική θέση το σουτ, η μπάλα δίπλα από το δεξί δοκάρι σε μια μεγάλη ευκαιρία για τον ΟΦΗ να μειώσει.

21:09

71': Κίτρινη στον Ντίκο για φάουλ στον Γιόνσον.

21:04

67': Δύο αλλαγές για τον ΟΦΗ, Μοσκέρα αντί Τοράλ, Μπιφουμά αντί Μπαλογιάννη.

21:01

Μετρά κανονικά το γκολ, 0-3.

21:01

Τσεκάρεται η φάση, πάντως, στο VAR για οφσάιντ.

21:01

Ο Μάνταλος την ασίστ στον Γκατσίνοβιτς, που πλασάρει εύστοχα εντός περιοχής για το 0-3.

21:01

62': ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ!

20:56

59': Σουτ του Πινέδα από θέση μέσα αριστερά, κόντρα, κόρνερ για την ΑΕΚ. Αυτό περνά χωρίς κάτι σημαντικό.

20:54

57': Σουτ του Ντίκο από θέση μέσα δεξιά, ψηλά άουτ η μπάλα.

20:53

55': Ο Μπάκιτς πάει να βάλει ένα απίθανο γκολ, βλέπει εκτός εστίας τον Αθανασιάδη κι εκτελεί απευθείας ένα φάουλ από μακρινή απόσταση, για να διώξει δύσκολα σε κόρνερ ο γκολκίπερ της ΑΕΚ. Αυτό περνά ανεκμετάλλευτο.

20:50

52': Κίτρινη στον Λάρσον για φάουλ στον Πινέδα.

20:47

Ο Γιόνσον το γέμισμα, ο Πασαλίδης δεν διώχνει σωστά, εκτός εστίας ο Μανδάς και σε κενή εστία ο Άμραμπατ με σουτ γράφει εύκολα το 0-2. Σταμάτησαν οι αμυντικοί του ΟΦΗ και ο γκολκίπερ τους πιστεύοντας ότι υπήρχε φάουλ του Βίντα στον Διαμαντή, σε κάθε περίπτωση ήταν λανθασμένη η αντίδρασή τους.

20:47

49': ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ!

20:43

46': Έναρξη β' ημιχρόνου, χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες.