2
19:59

Ευχαριστούμε που μείνατε κοντά μας, καλό βράδυ από το a-sports.gr.

19:58

Αγχωτική αλλά συνάμα πολύτιμη νίκη για τον ΠΑΟΚ με 3-2 ενάντια στον Λεβαδειακό με τους "ασπρόμαυρους" να φτάνουν τους 42 βαθμούς και στην 3η θέση μαζί με τον Ολυμπιακό, παραμένει στους 13 ο Λεβαδειακός. Ο Ντάντας στο 10' το 1-0, ο ίδιος παίκτης στο 45+4' το 2-1, έχοντας ισοφαρίσει με πέναλτι ο Μουτίνιο στο 15ο λεπτό. Το 3-1 ο Κουλιεράκης στο 61' και το τελικό 3-2 ο Τσάπρας στο 66ο λεπτό.

19:57

Λήξη της αναμέτρησης, ΠΑΟΚ - Λεβαδειακός 3-2.

19:57

90+4': Κόρνερ κερδίζει ο ΠΑΟΚ, το εκτελεί ο Τάισον με πάσα στον Μπίσεσβαρ δεν αποφέρει κάτι.

19:56

90+3': Αναγκαστική αλλαγή για τον ΠΑΟΚ, ο Νάσμπεργκ στη θέση του Βιεϊρίνια που κουτσαίνει.

19:53

Μπήκαμε στο 90, τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις.

19:52

89': Ο Μουτίνιο στο κόρνερ από τα αριστερά, κεφαλιά του Σακό, διώχνει ο Βιεϊρίνια.

19:51

88': Ο Βινίσιους για τον Λεβαδειακό βρίσκει τον Τόρο που κάνει το σουτ και διώχνει σε κόρνερ ο Κάργας.

19:50

87': Κίτρινη κάρτα στον Παναγιώτου για διαμαρτυρία.

19:49

86': Τεράστια ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ ο Ολιβέιρα βγαίνει τετ-α-τετ με τον Στογιάνοβιτς αλλά στέλνει την μπάλα άουτ.

19:48

85': Ο Α. Ζίβκοβιτς από τα δεξιά βρίσκει τον Ολιβέιρα, ο Στογιάνοβιτς έγκαιρα βγαίνει και απομακρύνει.

19:47

85': Βαθιά μπαλιά του Σακό για τον Γερεμέγεφ ο οποίος κάνει το πλασέ, ο Κοτάρσκι μπλοκάρει την μπάλα.

19:46

Λιγότερο από δέκα λεπτά χωρίς τις καθυστερήσεις ψάχνει το τέταρτο γκολ για να ηρεμήσει ο ΠΑΟΚ, ο Λεβαδειακός θα επιδιώξει το 3-3.

19:42

80': Τριπλή αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Σάστρε αντί του Βιεϊρίνια, ο Μπίσεσβαρ αντί του Κωνσταντέλια και ο Φιλίπε Σοάρες αντί του Σβαμπ.

19:41

79': Σε θέση οφσάιντ ο Ζίβκοβιτς.

19:40

78': Διπλή αλλαγή για τον Λεβαδειακό. Ο Συμελίδης στη θέση του Βήχου και ο Σακό στη θέση του Μεχία.

19:40

78': Βαθιά μπαλιά του Μουτίνιο για τον Τόρο ο οποίος προλαβαίνει στην έξοδο τον Κοτάρσκι κάνει το πλασέ, πάνω από τα δοκάρια η μπάλα.

19:38

76': Κίτρινη κάρτα βλέπει ο Κωνσταντέλιας ο οποίος εμπόδισε τον Στογιάνοβιτς.

19:36

Διαμαρτυρήθηκαν για πέναλτι οι παίκτες του ΠΑΟΚ στην προηγούμενη φάση εξετάστηκε αυτή από το VAR και συνεχίζεται κανονικά το ματς.

19:36

74': Ο Νάρεϊ εκτελεί το κόρνερ, η μπάλα στον Ράφα Σοάρες που σεντράρει και διώχνει ο Στογιάνοβιτς.

19:35

73': Φάουλ για τον ΠΑΟΚ εκτελεί ο Αντρίγια Ζίβκοβιτς, ο Νίκας διώχνει σε κόρνερ.

19:34

72': Πρώτη αλλαγή για τον ΠΑΟΚ στη θέση του Νάρεϊ μπαίνει ο Α. Ζίβκοβιτς.

19:32

70': Ο Τάισον από τα αριστερά μπαίνει στην περιοχή του Λεβαδειακού κάνει το γύρισμα, όμως εκεί είναι μόνο ο Στογιάνοβιτς που διώχνει την μπάλα.

19:31

69': Κίτρινη κάρτα στον Νάρεϊ για φάουλ στον Τόρο.

19:29

67': Δεύτερη αλλαγή για τον Λεβαδειακό ο Γερεμέγεφ στη θέση του Νταμπό.

19:28

Μπαίνει ξανά στο ματς ο Λεβαδειακός. Αντεπίθεση των Βοιωτών τελικός αποδέκτης ο Τσάπρας ο οποίος από τα όρια της περιοχής κάνει δυνατό σουτ, δεν μπορεί να αντιδράσει ο Κοτάρσκι καθώς η μπάλα κοντράρει και στον Κάργα και 3-2.

19:28

66': ΓΚΟΛ για τον ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟ!

19:27

65': Φάουλ για τον ΠΑΟΚ από τα αριστερά, εκτελεί ο Σάστρε πάνω στο τείχος η μπάλα.

19:24

Ο Νάρεϊ στην εκτέλεση του 5ου σερί κόρνερ, γυριστή δύσκολη κεφαλιά του Κάργα στο πρώτο δοκάρι, ο Κουλιεράκης έρχεται σαν τρέιλερ στο δεύτερο δοκάρι και με νέα κεφαλιά κάνει το 3-1.

19:23

61': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ!

19:22

60': Ξανά ο Νάρεϊ στο κόρνερ, εκτελεί διώχνει σε ένα ακόμα κόρνερ ο Μεχία.

19:22

60': Ο Νάρεϊ αυτή τη φορά από τα δεξιά με πάσα στον Κωνσταντέλια που κάνει τη σέντρα και έχουμε νέο κόρνερ.

19:22

59': Ο Τάισον στη γωνία εκτελεί διώχνει ο Βινίσιους, ξανά Τάισον, ο Σάστρε σουτάρει και έχουμε νέο κόρνερ.

19:22

59': Ο Τάισον για τον Ράφα Σοάρες που κάνει τη σέντρα από τα αριστερά και ο Βήχος παραχωρεί κόρνερ.

19:19

57': Κόρνερ κερδίζει ο ΠΑΟΚ από τα δεξιά, ο Νάρεϊ το εκτελεί, αδύναμη κεφαλιά του Κουλιεράκη, ο Στογιάνοβιτς μπλοκάρει την μπάλα.

19:18

56': Πρώτη αλλαγή για τον Λεβαδειακό μπαίνει στο ματς ο Τόρο αντί του Λούα Λούα.

19:17

55': Μεγάλη μπαλιά του Σβαμπ για τον Ολιβέιρα που από πλάγια αριστερά κάνει το σουτ υπό την πίεση του Τζημόπουλου αρκετά πάνω από την εστία η μπάλα.

19:15

53': Ο Σβαμπ για τον Νάρεϊ ο οποίος από τα δεξιά γεμίζει στην περιοχή ουδείς όμως μπορεί να μπει στην πορεία της μπάλας.

19:11

49': Ωραία ενέργεια του Νάρεϊ από τα δεξιά και σέντρα στον αμαρκάριστο Κωνσταντέλια ο νεαρός άσος κάνει τη χειρότερη επιλογή και στέλνει την μπάλα άουτ.

19:10

48': Ατομική ενέργεια του Κουλιεράκη πασάρει στον Σάστρε που από τα δεξιά μπαίνει στην περιοχή κάνει το γύρισμα, κανένα πρόβλημα για τον Στογιάνοβιτς.

19:08

Στο ημίχρονο υπήρξε ένταση μεταξύ των ανθρώπων του ΠΑΟΚ και του διαιτητή Διαμαντόπουλου με αφορμή τη φάση του πέναλτι των Βοιωτών.

19:07

46': Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου. Χωρίς αλλαγές συνεχίζουν ΠΑΟΚ και Λεβαδειακός.

18:51

Μεγάλος πρωταγωνιστής ο Ντάντας στο πρώτο ημίχρονο για τον ΠΑΟΚ που προηγείται 2-1 του Λεβαδειακού από ισάριθμα τέρματα του Πορτογάλου. Το 1-0 στο 10ο λεπτό και το 2-1 στο 45+4', είχε ισοφαρίσει ενδιάμεσα με πέναλτι στο 15' ο Βινίσιους, ενώ ο Λεβαδειακός είχε δοκάρι στο 18' με τον Λούα Λούα.

18:50

Λήξη του πρώτου ημιχρόνου, ΠΑΟΚ - Λεβαδειακός 2-1.

18:50

Σκοράρει ο ΠΑΟΚ πριν το ημίχρονο. Σέντρα του Ράφα Σοάρες από τα αριστερά, λάθος απομάκρυνση του Βήχου, η μπάλα στρώνεται στον Ντάντας που με ωραίο σουτ τη στέλνει στα δίχτυα για το 2-1.

18:49

45+4': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ!

18:47

45+2': Κίτρινη κάρτα στον Βινίσιους για διαμαρτυρία.

18:45

Συμπληρώσαμε τα 45 λεπτά, 4 θα είναι οι καθυστερήσεις στο πρώτο ημίχρονο.

18:45

45': Ευκαιρία για κόντρα επίθεση με Βινίσιους, Τσάπρα δεν αποφέρει κάτι.

18:43

43': Πολιορκία του ΠΑΟΚ εδώ και δύο λεπτά, ο Σάστρε κάνει τη σέντρα, ο Ολιβέιρα αφήνει για τον Τάισον που έρχεται με φόρα, χάνει όμως το κοντρόλ και ο Στογιάνοβιτς μπλοκάρει.

18:42

42': Σέντρα του Σάστρε από τα δεξιά κόβει ο Βήχος.

18:41

41': Ο Τάισον κάνει τη σέντρα για τον Ντάντας ο οποίος υποδεικνύεται σε θέση οφσάιντ.