0
22:28

Ευχαριστούμε που μείνατε κοντά μας, καλό βράδυ από το a-sports.gr.

22:27

Σημαντικό προβάδισμα πρόκρισης στα ημιτελικά παίρνει ο ΠΑΟΚ μετά το 2-0 επί του Παναθηναϊκού με τα γκολ των Μπράντον Τόμας στο 53' και Τάισον στο 72ο λεπτό. Το "τριφύλλι" είχε δοκάρι με τον Τσέριν στο 21' αλλά δεν ήταν καθόλου καλό στο δεύτερο 45λεπτο.

22:26

Λήξη της αναμέτρησης, ΠΑΟΚ - Παναθηναϊκός 2-0.

22:21

90+1': Παραλίγο αυτογκόλ του Πούχατς, ο Λοντίγκιν με υπερένταση διώχνει την μπάλα αυτή παραμένει στα καρέ του ΠΑΟ φτάνει στον Ζίβκοβιτς που κάνει το σουτ, περνά άουτ.

22:20

5 λεπτά οι καθυστερήσεις στο δεύτερο ημίχρονο.

22:20

90': Μακρινό δυνατό σουτ του Σβαμπ, αποκρούει με υπερένταση ο Λοντίγκιν.

22:19

89': Ξανά στη γωνία ο Τσέριν κακή κεφαλιά του Βέρμπιτς και η μπάλα απομακρύνεται.

22:19

89': Ο Τσέριν στο κόρνερ, ο Σβαμπ σωτήρια διώχνει σε νέο κόρνερ στο σουτ του Πούχατς.

22:18

88': Φάουλ για τον Παναθηναϊκό εκτελεί ο Πούχατς δεν μπορεί στο δεύτερο δοκάρι να την κρατήσει εντός ο Βιεϊρίνια κόρνερ για τον ΠΑΟ.

22:16

86': Ο Βέρμπιτς για τον Καμπετσή ο οποίος υπό την πίεση του Κουλιεράκη πέφτει κάτω σωστά δεν δίνεται κάτι.

22:16

86': Φάση για τον Παναθηναϊκό. Ο Καμπετσής από τα δεξιά γυρίζει στον Βέρμπιτς δεν μπορεί να πλασάρει ο Σλοβένος, η μπάλα φτάνει στον Πούχατς στα αριστερά που γυρίζει στον Τσέριν δεν μπορεί να κοντρολάρει.

22:14

84': Κλείνει τις αλλαγές του και ο Λουτσέσκου ο Μπίσεσβαρ μπαίνει στο ματς στη θέση του Κωνσταντέλια.

22:12

82': Κλείνει τις αλλαγές του ο Ιβάν Γιοβάνοβιτς, ο Καμπετσής στη θέση του Χουάνκαρ και ο Κώτσιρας στη θέση του Παλάσιος.

22:10

Ακόμα 10 λεπτά χωρίς καθυστερήσεις στην Τούμπα πάντα 2-0 ο ΠΑΟΚ οι παίκτες του οποίου κυκλοφορούν την μπάλα. Δεν μπορεί να βρει χώρους ο ΠΑΟ.

22:08

78': Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ, ο Βιεϊρίνια περνά στο ματς αντί του Ράφα Σοάρες.

22:08

78': Ο Ράφα Σοάρες στο κόρνερ, κεφαλιά του Σβαμπ πάνω από την εστία του Λοντίγκιν.

22:07

77': Παραλίγο λάθος του Σένκεφελντ από την πίεση ψηλά του ΠΑΟΚ παραχωρεί κόρνερ ο Ολλανδός στόπερ.

22:03

Και πλέον οι "ασπρόμαυροι" έχουν σημαντικό προβάδισμα πρόκρισης αν μείνει το 2-0. Δεν... υπάρχει Παναθηναϊκός στο δεύτερο ημίχρονο.

22:03

Ωραία μεταβίβαση του Ολιβέιρα για τον Τάισον ο οποίος μπαίνει στην περιοχή και με ωραίο πλασέ στο απέναντι δίχτυ κάνει το 2-0. Οι 2 από τις 3 αλλαγές του Λουτσέσκου συνεργάστηκαν στο τέρμα αυτό.

22:02

72': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ!

22:01

71': Τρίτη αλλαγή για τον Παναθηναϊκό ο Πούχατς περνά στο ματς αντί του Ιωαννίδη. Πάει στην κορυφή της "πράσινης" επίθεσης ο Βέρμπιτς.

22:01

70': Ο Βέρμπιτς πασάρει στον Πέρεθ μακρινό σουτ του Ισπανού χαφ είναι άστοχο.

21:59

69': Τριπλή αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Σβαμπ στη θέση του τραυματία Αουγκούστο, ο Ολιβέιρα στη θέση του Μπράντον Τόμας και ο Τάισον στη θέση του Νάρεϊ.

21:56

66': Κίτρινη κάρτα στον Νάρεϊ για δυνατό μαρκάρισμα στον Παλάσιος ο οποίος πήγε να φύγει μπροστά.

21:56

66': Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ, ο Ράφα Σοάρες το εκτελεί δεν απομακρύνει η άμυνα του ΠΑΟ, πλασέ στην κίνηση του Ντάντας η μπάλα απομακρύνεται.

21:50

60': Σέντρα του Ιωαννίδη, ο Τσέριν δεν μπορεί να κατεβάσει την μπάλα και να εκτελέσει...

21:48

58': Ο Παλάσιος "συλλαμβάνεται" σε θέση οφσάιντ σωστή υπόδειξη.

21:48

Έχει μπει πολύ δυνατά στο δεύτερο 45λεπτο ο ΠΑΟΚ και δίκαια προηγείται. Λάθος κατά τη γνώμη μας η αλλαγή του Κουρμπέλη.

21:48

58': Εκτελείται το κόρνερ από τον Ράφα Σοάρες, κεφαλιά του Ίνγκασον στο δεύτερο δοκάρι, ο Λοντίγκιν μπλοκάρει.

21:47

57': Ο Ντάντας για τον Ζίβκοβιτς εκείνος από τα αριστερά κάνει το γύρισμα στην περιοχή και ο Πούγγουρας παραχωρεί κόρνερ.

21:45

55': Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ δεν αποφέρει κάτι η εκτέλεση του Ράφα Σοάρες.

21:44

Το λάθος του Βαγιαννίδη για όσους θυμούνται, θύμισε ένα λάθιος του Τοροσίδη σε ματς Ολυμπιακός - ΠΑΣ Γιάννινα στο Κύπελλο τη σεζόν 2006-2007 και τότε είχε σκοράρει ο ΠΑΣ με τον Κοντογουλίδη και μάλιστα πήρε και την πρόκριση στους "4".

21:44

Ανοίγει το σκορ στην Τούμπα μπροστά ο ΠΑΟΚ. Από γέμισμα του Κοτάρσκι, ο Βαγιαννίδης κάνει λάθος γύρισμα, δίνει τη δυνατότητα στον Μπράντον Τόμας να φτάσει απέναντι στον Λοντίγκιν και με ψύχραιμο τελείωμα κάνει το 1-0.

21:43

53': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ!

21:41

Ξανά ματς στην Τούμπα.

21:40

Διακοπή στο ματς έχουν συγκρουστεί ο Ζίβκοβιτς με τον Βαγιαννίδη.

21:40

49': Φάουλ τώρα για τον ΠΑΟΚ από πλάγια δεξιά, εκτελεί ο Σάστρε βρίσκοντας στα αριστερά τον Ζίβκοβιτς που κάνει τη σέντρα ο Νάρεϊ δεν μπορεί να βρει καλά την μπάλα κάνει τσαφ ο μέσος των "ασπρόμαυρων".

21:39

48': Ο Κωνσταντέλιας θέλει να βρει τον Νάρεϊ, ο Γερμανός μέσος δεν κάνει καλό κοντρόλ.

21:37

47': Ωραία συνεργασία Κωνσταντέλια με Ζίβκοβιτς τακουνάκι του πρώτου για τον δεύτερο που από τα όρια της περιοχής κάνει το σουτ μπλοκάρει ο Λοντίγκιν.

21:35

46': Διπλή αλλαγή για τον Παναθηναϊκό, ο Βέρμπιτς περνά στο ματς αντί του Μπερνάρντ και ο Τσοκάι στη θέση του Κουρμπέλη.

21:35

46': Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου.