1
22:28

Ευχαριστούμε που μείνατε κοντά μας, καλό βράδυ από το a-sports.gr.

22:26

Ο Σπόραρ με πέναλτι στο 90+5' λυτρώνει τον Παναθηναϊκό και οι "πράσινοι" παίρνουν τη νίκη στα Γιάννενα με 1-0 φτάνοντας τους 45 πόντους και παραμένουν στο +4 από τη 2η ΑΕΚ. Το πάλεψε όσο μπορούσε ο ΠΑΣ, μοιραίος ο Μορέιρα που υπέπεσε στο πέναλτι, παραμένει στους 17 πόντους η γιαννιώτικη ομάδα.

22:24

Λήξη της αναμέτρησης, ΠΑΣ Γιάννινα - Παναθηναϊκός 0-1.

22:24

Ο Σπόραρ ευστοχεί στο πέναλτι και λυτρώνει τον Παναθηναϊκό, 0-1.

22:24

90+5': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ!

22:23

90+4': Και κίτρινη κάρτα στον Μορέιρα.

22:23
Πέναλτι

90+4': Ο Τσαγκαράκης ελέγχει τη φάση και δίνει τελικά το πέναλτι.

22:22

Πάει ο ίδιος ο Τσαγκαράκης να δει τη φάση.

22:21

Τσεκάρεται η φάση από το VAR.

22:20

90+2': Πολιορκία στην άμυνα του ΠΑΣ ο Κουρμπέλης τσιμπά την μπάλα και ο Μορέιρα τον ανατρέπει. Δεν δίνει κάτι ο ρέφερι είναι οφθαλμοφανέστατο πέναλτι.

22:18

Συμπληρώσαμε τα 90 λεπτά, 3 θα είναι οι καθυστερήσεις.

22:15

87': Δεύτερη αλλαγή για τον ΠΑΣ Γιάννινα ο Τζίμας στη θέση του Παμλίδη.

22:14

86': Φάουλ σε πολύ καλό σημείο στα όρια της περιοχής για τον Παναθηναϊκό, ο Μπερνάρντ στην εκτέλεση η μπάλα άουτ από το δεξί δοκάρι του Τσιντώτα.

22:10

82': Ο Παμλίδης κάνει την πάσα για τον Τζίνο που σουτάρει εκτός περιοχής, ψηλά άουτ η μπάλα.

22:10

82': Ο Βαγιαννίδης τη βαθιά μπαλιά για τον Σπόραρ κόβει ο Παντελάκης.

22:09

81': Κάθετη του Μπερνάρντ στον Ιωαννίδη εκείνος γυρίζει στην περιοχή για τον Παλάσιος κόβει έγκαιρα ο Πήλιος.

22:08

80': Ο Μπερνάρντ στο κόρνερ, κεφαλιά του Κουρμπέλη υπό την πίεση του Λιάσου η μπάλα άουτ από το δεξί δοκάρι.

22:07

79': Ο Παλάσιος από τα δεξιά κάνει το γύρισμα έξω από την περιοχή σουτ του Τσοκάι η μπάλα κοντράρει και περνά κόρνερ.

22:05

77': Ο Λιάσος αντί του Ριένστρα στην πρώτη αλλαγή για τον ΠΑΣ Γιάννινα.

22:04

Τελευταίο τέταρτο ψάχνει το γκολ ο Παναθηναϊκός, αμύνεται σωστά ο ΠΑΣ Γιάννινα.

22:03

74': Διπλή αλλαγή για τον Παναθηναϊκό, ο Πούχατς στη θέση του Χουάνκαρ και ο Τσοκάι αντί του Πέρεθ.

22:01

72': Σκληρό μαρκάρισμα του Μπάλαν στον Σένκεφελντ, ο Τσαγκαράκης χαρίζει τη 2η κίτρινη στον Ρουμάνο φορ.

22:01

72': Ο Χουάνκαρ κάνει την πάσα στον Ιωαννίδη που ανοίγει το κοντρόλ ο Έλληνας φορ.

21:57

69': Ο Παλάσιος από τα δεξιά κάνει δυνατή σέντρα προλαβαίνει ο Χουάνκαρ, αλλά ο Τσιντώτας μπλοκάρει την μπάλα στο παράλληλο γύρισμα του Ισπανού.

21:56

68': Κίτρινη κάρτα στον Μπάλαν.

21:55

67': Ο Μορέιρα εκτελεί το κόρνερ δεν αποφέρει κάτι.

21:55

67': ΔΟΚΑΡΙ για τον ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ! Ο Σένκεφελντ γλιστρά, ο Μπάλαν κερδίζει την μπάλα και από κοντά δεν σκοράρει αλλά στέλνει την μπάλα στο δεξί δοκάρι και εν συνεχεία ο Πούγγουρας διώχνει σε κόρνερ.

21:54

66': Πολύ κακό σουτ του Καραχάλιου πάνω από την εστία η μπάλα.

21:53

65': Ο Χουάνκαρ από τα αριστερά με χώρο πασάρει στον Μπερνάρντ εκείνος βρίσκει τον Ιωαννίδη δεν μπορεί να απελευθερωθεί από τα μαρκαρίσματα ο επιθετικός των "πράσινων".

21:51

63': Κόρνερ για τον ΠΑΟ, εκτελεί ο Μπερνάρντ διώχνει με το σώμα ο Παμλίδης πάνω στον Παλάσιος που δεν μπορεί να αποφύγει τον επιθετικό του ΠΑΣ που κερδίζει το άουτ.

21:49

61': Φάουλ για τους Γιαννιώτες από τα αριστερά εκτελεί ο Μορέιρα, κεφαλιά του Τζίνο στο πρώτο δοκάρι καμία ανησυχία για τον Μπρινιόλι.

21:47

59': Δεν αποφέρει κάτι η εκτέλεση του Μπερνάρντ.

21:47

59': Ο Ιωαννίδης για τον Χουάνκαρ που κάνει επικίνδυνη σέντρα από τα αριστερά διώχνει με το ένα χέρι σε κόρνερ ο Τσιντώτας.

21:46

58': Κίτρινη στον Ριένστρα για κράτημα φανέλας του Πέρεθ.

21:46

58': Πρώτη αλλαγή για τον Παναθηναϊκό, ο Σπόραρ μπαίνει στο ματς αντί του Βέρμπιτς.

21:45

57': Πρώτη κίτρινη στο ματς τη βλέπει ο Πέρεθ για μαρκάρισμα στον Σόρια.

21:42

54': Ο Παλάσιος τη σέντρα από τα δεξιά πάει να μπει στη φάση ο Ιωαννίδης βρίσκει άθελά του τον Παντελάκη και σταματά η φάση.

21:39

51': Κάθετη του Κουρμπέλη για τον Ιωαννίδη ο οποίος κάνει το σουτ δεν είναι δυνατό διώχνει ο Τσιντώτας.

21:38

50': Ο Παλάσιος αποφεύγει τον Πήλιο, τον σταματά ο Καραχάλιος.

21:36

48': Ξανά ο Μπερνάρντ στη γωνία δεν αποφέρει κάτι αυτό το κόρνερ.

21:36

48': Ο Μπερνάρντ εκτελεί το κόρνερ, διώχνει σε νέο κόρνερ ο Παντελάκης.

21:36

48': Ωραία πάσα του Κουρμπέλη στον Παλάσιος που κάνει τη σέντρα διώχνει σε κόρνερ ο Πήλιος.

21:34

46': Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, χωρίς αλλαγές συνεχίζουν ΠΑΣ και Παναθηναϊκός.

21:18

Ανώτερος ο Παναθηναϊκός αλλά χωρίς να έχει καταφέρει να βρει δίχτυα μένει στο 0-0 με τον ΠΑΣ Γιάννινα στο πρώτο ημίχρονο.

21:17

Ημίχρονο στους "Ζωσιμάδες", ΠΑΣ Γιάννινα - Παναθηναϊκός 0-0.

21:16

45+1': Φάουλ για τον ΠΑΟ λίγο έξω από την περιοχή, κακή εκτέλεση του Μπερνάρντ στο τείχος.

21:15

2 λεπτά θα είναι οι καθυστερήσεις.

21:14

44': Επίθεση του ΠΑΣ ο Παμλίδης για τον Σόρια που κάνει το γύρισμα από τα δεξιά δεν αποφέρει κάτι, ωστόσο ο Σόρια υποδεικνύεται σε θέση οφσάιντ. Έκανε λάθος ο βοηθός δεν υπάρχει οφσάιντ.

21:13

43': Φάουλ για τον Παναθηναϊκό από δεξιά και μακριά από την περιοχή, ο Μπερνάρντ στην εκτέλεση, ο Καραχάλιος διώχνει την μπάλα πλάγιο.

21:12

42': Εκτελεί το κόρνερ ο Μορέιρα, η μπάλα στρώνεται στον Σόρια που δοκιμάζει το πόδι του, πάνω από την εστία το σουτ του πλάγιου μπακ του ΠΑΣ.

21:11

41': Κάθετη του Μορέιρα για τον Πήλιο ο οποίος πάει να κάνει το γύρισμα και ο Βαγιαννίδης παραχωρεί κόρνερ.

21:08

38': Λάθος του Χουάνκαρ ο Καραχάλιος κερδίζει την μπάλα πασάρει στον Σόρια ο οποίος σεντράρει, σωτήρια βάζει την κόντρα και κερδίζει το άουτ ο Χουάνκαρ που πρόλαβε να γυρίσει πίσω.

21:06

Ξανά ματς στους "Ζωσιμάδες".

21:04

Διακοπή στο ματς καθώς υπάρχει πρόβλημα με τον βοηθό στην ενδοεπικοινωνία.

21:01

31': Ο Παλάσιος κερδίζει την μπάλα φτάνει στα όρια της περιοχής πασάρει για τον Βέρμπιτς που την αφήνει για τον επερχόμενο Χουάνκαρ κακό τελείωμα του πλάγιου μπακ του ΠΑΟ.

20:59

29': Ο Μπερνάρντ στο κόρνερ καθαρίζει τη φάση ο Τσιντώτας και διώχνει ο ίδιος μακριά την μπάλα.

20:59

29': Ο Βαγιαννίδης από τα δεξιά κάνει ποδιά στον Πήλιο μπαίνει στην περιοχή κάνει το σουτ και διώχνει σε κόρνερ ο Τσιντώτας.

20:58

28': Κόρνερ παραχωρεί ο Πήλιος, το εκτελεί ο Μπερνάρντ, ο Κουρμπέλης κάνει το σουτ στα σώματα.

20:57

27': Ο Κουρμπέλης από τον άξονα βρίσκει ωραία τον Παλάσιος με τη μία ο Αργεντινός θέλει να βρει τον Ιωαννίδη δυνατή πάσα δεν ανησυχεί ο Τσιντώτας.

20:55

25': Ξανά από τα δεξιά ο ΠΑΟ με τον Παλάσιος να πασάρει στον Μπερνάρντ ο οποίος σουτάρει από τα όρια της περιοχής σωτήρια με το κεφάλι ο Παντελάκης.

20:52

22': Τακουνάκι ο Ιωαννίδης στρώνει την μπάλα στον Μπερνάρντ ψηλοκρεμαστό σουτ του Βραζιλιάνου η μπάλα πάνω από την εστία του Τσιντώτα.

20:51

21': Πρώτη φορά πατά περιοχή ο ΠΑΣ, αλλάζουν ωραία την μπάλα οι γηπεδούχοι, ο Μπάλαν την αφήνει για τον Παμλιδη που κάνει την παράλληλη σέντρα, διώχνει μακριά ο Πούγγουρας.

20:49

19': Επικίνδυνη σέντρα σουτ του Χουάνκαρ απευθείας άουτ η μπάλα.

20:47

17': Ωραίο γύρισμα του Χουάνκαρ από τα αριστερά, ο Παντελάκης βάζει σωστά το σώμα του, ο Ιωαννίδης κερδίζει την μπάλα κλείνεται από δύο και δεν μπορεί να απειλήσει.

20:45

15': Ο Βαγιαννίδης από τα δεξιά και πάλι κάνει ωραία προσπάθεια και σέντρα προς τον Βέρμπιτς που δεν πιάνει καλά την κεφαλιά και δεν απειλεί την εστία του Τσιντώτα.

20:44

14': Ωραία συνεργασία Βέρμπιτς, Ιωαννίδη, ξανά Βέρμπιτς με τελικό αποδέκτη τον Κουρμπέλη ο οποίος όμως κάνει φάουλ στον Σόρια.