Από τον Δημήτρη Δημητρίου, που ήταν για το a-sports.gr στο «Γ. Καραϊσκάκης», να έχετε ένα καλό βράδυ.

21:26

Και μετά από αρκετό καιρό οι παίκτες του Ολυμπιακού γίνονται ένα με τους οπαδούς στη Θύρα 7 υπό τους ήχους του «είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό».

21:25

Ο Ολυμπιακός κερδίζει με 1-0, είναι το τέταρτο σερί τρίποντο στο πρωτάθλημα, με 38 βαθμούς μένει μόνος στην 3η θέση. Παραμένει στους 28 πόντους ο 5ος της κατάταξης Άρης.

21:24

90'+6: Λήξη του αγώνα, 1-0.

21:24

90'+6: Δεν είναι καλή η εκτέλεση του Πάλμα, ψηλά άουτ η μπαλα.

21:23

90'+5: Φάουλ σε πολύ καλό σημείο κερδίζει ο Οντουμπάγιο.

21:21

90'+4: Ο Ίνμπομ Χουάνγκ την ωραία πάσα από αριστερά στον Ελ Αραμπί, ο Μαροκινός φορ το κοντινό σουτ, ο Κουέστα άλλη μία σημαντική απόκρουση.

21:19

90'+2: Κόρνερ για τον Ολυμπιακό από την προσπάθεια του Γκάρι Ροντρίγκες από δεξιά. Πλασαριστά εκτελείται και κερδίζει ένα φάουλ ο Ελ Αραμπί.

21:19

90'+1: Κίτρινη στον Ρέαμπτσιουκ.

21:18

90': Πέντε τα λεπτά των καθυστερήσεων.

21:16

88': Τέταρτη αλλαγή για τον Ολυμπιακό, Γκάρι Ροντρίγκες αντί Μπιέλ.

21:13

85': Ο Μπιέλ εκτελεί απευθείας το φάουλ, ο Κουέστα αποκρούει.

21:12

85': Ο Πάλμα στο ματς αντί του Ματέο Γκαρσία, τέταρτη αλλαγή για τον Άρη.

21:12

84': Κίτρινη στον Φαμπιάνο για φάουλ στον Μασούρα.

21:07

79': Ντουκουρέ αντί Νταμπό, αναγκαστική αυτή η αλλαγή για τον Άρη, έχει πρόβλημα τραυματισμού ο Νταμπό.

21:05

78': Σαμασέκου αντί Χάμες Ροντρίγκες, τρίτη αλλαγή για τον Ολυμπιακό.

21:03

76': Μακρινό σουτ του Καμάτσο από δεξιά, χωρίς τύχη.

21:01

73': Καμάτσο αντί Γκρέι, Μανού Γκαρθία αντί Νταρίντα, δύο αλλαγές για τον Άρη.

21:01

72': Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό, ο Μπιέλ το κοντινό σουτ από δεξιά, ο Κουέστα αποκρούει και από πλάγια θέση ο Μασούρας δεν μπορεί να σκοράρει ξανά.

20:59

71': Καλό μακρινό σουτ του Ίνμπομ Χουάνγκ, κόντρα στον Νταρίντα κι ελάχιστα δίπλα από το αριστερό δοκάρι η μπάλα. Το κόρνερ περνά ανεκμετάλλευτο.

20:57

70': Ελ Αραμπί αντί Μπακαμπού, δεύτερη αλλαγή για τον Ολυμπιακό.

20:53

66': Σουτ του Νταμπό από μακριά, κόντρα στον Ντόι, κόρνερ για τον Άρη, δεν προκύπτει κάτι σημαντικό από την εκτέλεση του Μαντσίνι.

20:52

64': Δεν μπορεί να πει κανείς ότι έχει βελτιωθεί σημαντικά η εικόνα του Ολυμπιακού, παρά το γκολ του Μασούρα.

20:44

56': Είναι εντάξει και οι δύο παίκτες, συνέχεια στο ματς.

20:42

55': Ο Νταμπό τη σέντρα από δεξιά, ο Γκρέι πιάνει την κεφαλιά και συγκρούεται με τον Πασχαλάκη, μια φάση που είχε τελειώσει από τη στιγμή που ο Γκρέι ήταν σε θέση οφσάιντ.

20:38

50': Απίθανη πάσα του Χάμες Ροντρίγκες στον Μπακαμπού, που σουτάρει δυνατά εκτός περιοχής και δεξιά, σπουδαία απόκρουση του Κουέστα σε κόρνερ. Αυτό περνά ανεκμετάλλευτο.

20:36

«Θρύλε γερά, γερά πρωτάθλημα ξανά», από όλο το γήπεδο μετά το 1-0.

20:34

Ο Χάμες Ροντρίγκες την ωραία σέντρα από δεξιά, ο Μασούρας στην πρώτη του επαφή με την μπάλα, με κεφαλιά τρυπώνοντας στην καρδιά της άμυνας του Άρη, ανοίγει το σκορ, 1-0.

20:34

46': ΓΚΟΛ για τον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ!

20:33

46': Μασούρας αντί Φορτούνη, πρώτη αλλαγή για τον Ολυμπιακό.

20:33

46': Έναρξη β' ημιχρόνου.