1
17:55

Ευχαριστούμε που ήσασταν μαζί μας, καλή συνέχεια.

17:55

Δεν χρειάζεται να πει πολλά κανείς γι' αυτό το ματς. Η ΑΕΚ ήταν από την αρχή έως το τέλος κυρίαρχη και δίκαια επικράτησε του Παναιτωλικού με τόσο ευρύ σκορ.

17:54

Λήξη αναμέτρησης, η ΑΕΚ νικάει με 4-1. Λίγο πριν το σφύριγμα της λήξης ο Φαν Βέερτ έχασε σημαντική ευκαιρία μην μπορώντας να νικήσει τον Ανέστη.

17:53

90'+1: Ωραίο σουτ του Γιόνσον, αποκρούει ο Ανέστης.

17:52

Τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων.

17:51

Ούτε τώρα μπορεί να κρατήσει μπάλα ο Παναιτωλικός, έστω και εάν έχουν πια κριθεί όλα.

17:47

85': Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ! Ο Χατζισαφί γυρνάει προς το πέναλτι, ο Τσούμπερ πιάνει το σουτ και αστοχεί.

17:46

84': Κίτρινη στον Σενγκέλια.

17:45

Στο έδαφος ο Σενγκέλια, έπεσε πολύ άσχημα. Ωστόσο, σηκώνεται.

17:42

Έχει πέσει αισθητά ο ρυθμός.

17:38

76': Ωραία συνδυάστηκαν Φαν Βέερτ και Ρότα, εκτελεί ο πρώτος και αποκρούει ο Ανέστης.

17:34

73': Αλλαγή και ο Αναστασίου, βγάζει Χατζηθεοδωρίδη και βάζει Μόρσεϊ. Επίσης, αντί του Ντίας, ο Μπουζούκης. Ντεμπούτο κάνει ο τελευταίος.

17:34

72': Γκαρσία, Άμραμπατ, Αραούχο και Πινέδα βγαίνουν για την ΑΕΚ και μπαίνουν Τσούμπερ, Φερνάντες, Φαν Βέερτ και Μάνταλος.

17:33

71': Στο έδαφος ο Χατζηθεοδωρίδης, προσωρινή διακοπή.

17:31

68': Κίτρινη στον Χατζηθεοδωρίδη.

17:28

66': Κίτρινη στον Πέδρο.

17:27

64': Σενγκέλια και Μαλής μπαίνουν, Ξενιτίδης και Κολοβός βγαίνουν.

17:25

63' Ο Πέδρο μπήκε στην περιοχή και έπεσε, αλλά στη συνέχεια το σουτ του Κολοβού κόντραρε στον Μουκουντί. Το κόρνερ πέρασε ανεκμετάλλευτο.

17:21

Τα έχουν χαμένα οι φιλοξενούμενοι.

17:17

Ο Λιβάι Γκαρσία ανοίγει για τον Άμραμπατ, εκείνος σουτάρει εκτός περιοχής και στέλνει την μπάλα στην απέναντι γωνία του Ανέστη για το 4-1.

17:16

55': ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ!

17:13

Ο Άμραμπατ βγάζει τη σέντρα από δεξιά και ο Πινέδα με ωραία κεφαλιά στέλνει την μπάλα στα δίχτυα για το 3-1. Τον έχασε εντελώς η άμυνα του Παναιτωλικού.

17:12

50': ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ!

17:08

46': Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο.

17:06

Επέστρεψαν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

16:57

Μονόλογος είναι το παιχνίδι στο πρώτο μέρος ανεξάρτητα από το γκολ που έβαλαν οι φιλοξενούμενοι.

16:50

Λήξη πρώτου ημιχρόνου.

16:46

Τέσσερα τα λεπτά των καθυστερήσεων.

16:43

42: Νέα ευκαιρία για την ΑΕΚ! Από το ύψος του πέναλτι σουτάρει ο Πινέδα, αλλά σημαδεύει τον Ανέστη.

16:42

41': Ο Πινέδα ανοίγει στον Άμραμπατ, εκείνος σουτάρει από μέσα δεξιά και η μπάλα φεύγει λίγο έξω.

16:40

Την εκτέλεση αναλαμβάνει ο Ζοάο Πέδρο και νικάει τον Αθανασιάδη, που έπεσε στην άλλη γωνία. Μείωσε έτσι σε 2-1.

16:40

39': ΓΚΟΛ για τον Παναιτωλικό!

16:39
Πέναλτι

38': Πέναλτι για τον Παναιτωλικό! Ο Χουχούμης κάνει τη σέντρα και η μπάλα χτυπάει στο απλωμένο χέρι του Ρότα.

16:37

Ο Χατζισαφί βγάζει τη σέντρα από αριστερά, ο Λιβάι Γκαρσία πηδάει ψηλότερα όλων και κάνει το 2-0. Τρομερό το άλμα του, κοντραρίστηκε στον αέρα με Μάρτενσον και Μλάντεν και τους πήρε παραμάζωμα.

16:36

35: ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ!

16:32

31: Δοκιμάζει το πόδι του ο Σιμάνσκι από τα όρια της περιοχής και μπλοκάρει ο Ανέστης.

16:29

28': Εντελώς άστοχο το εντυπωσιακό ψαλιδάκι που δοκίμασε ο Αραούχο.