21:55

Ευχαριστούμε που μείνατε κοντά μας, καλό βράδυ από το a-sports.gr.

21:54
Σχόλιο

Χαμένη ευκαιρία να πάρει τη νίκη ο ΠΑΟΚ που μένει στο 0-0 με τον ΟΦΗ ο οποίος έφυγε με έναν υπερπολύτιμο βαθμό από την Τούμπα. Ανέβηκαν στους 16 πόντους οι Κρητικοί, στους 36 πόντους οι "ασπρόμαυροι".

21:53
Έναρξη Αγώνα || Τέλος Αγώνα

Λήξη της αναμέτρησης, ΠΑΟΚ - ΟΦΗ 0-0.

21:52
Απόκρουση

90+5': Ξανά στη γωνία ο Ζίβκοβιτς, εκτελεί και διώχνουν μακριά οι φιλοξενούμενοι.

21:52
Corner

90+5': Ο Αουγκούστο από τα αριστερά, γυρίζει στην περιοχή στον Μπράντον Τόμας και ο Τσιλιανίδης παραχωρεί κόρνερ.

21:51
Σχόλιο

Πιέζει όσο μπορεί ο ΠΑΟΚ, θα μπορούσε να βρει και γκολ πάντως ο ΟΦΗ με το δοκάρι.

21:51
Απόκρουση

90+4': Ο ΠΑΟΚ κερδίζει κόρνερ, το εκτελεί ο Ζίβκοβιτς, διώχνουν οι φιλοξενούμενοι.

21:50
Αλλαγή

90+3': Αλλαγή για τον ΟΦΗ, στη θέση του Ντίκο περνά ο Τσιλιανίδης.

21:49
Δοκάρι

90+2': ΔΟΚΑΡΙ για τον ΟΦΗ. Ο Ντίκο στην κόντρα επίθεση πασάρει στον Νέιρα ο οποίος με σουτ εξ επαφής σημαδεύει το οριζόντιο του Κοτάρσκι.

21:48
Απόκρουση

90+1': Ο Ζίβκοβιτς εκτελεί το κόρνερ διώχνουν οι φιλοξενούμενοι.

21:47
Καθυστερήσεις

5 λεπτά οι καθυστερήσεις.

21:47
Corner

90': Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Δυνατό σουτ του Ολιβέιρα, ο Μανδάς κάνει σπουδαία απόκρουση σε κόρνερ.

21:47
Απόκρουση

90': Ο Μπράντον Τόμας κάνει το γύρισμα, ο Βούρος διώχνει σωτήρια.

21:46
Απόκρουση

89': Φάση διαρκείας στα καρέ του ΟΦΗ, ο Αουγκούστο για τον Μπράντον Τόμας, προβολή του τελευταίου προλαβαίνει και μπλοκάρει ο Μανδάς.

21:44
Απόκρουση

87': Σέντρα του Ζίβκοβιτς, ο Βιεϊρίνια από τα δεξιά γυρίζει στον Κωνσταντέλια, ψηλοκρεμαστή κεφαλιά του εξτρέμ του ΠΑΟΚ, ο Μανδάς μπλοκάρει.

21:43
Κίτρινη Κάρτα

86': Από μία κίτρινη σε Ντίκο (ΟΦΗ) και Ίνγκασον (ΠΑΟΚ).

21:42

Νεύρα τώρα μεταξύ Ντίκο και Ίνγκασον.

21:42

86': Κίτρινη κάρτα βλέπει ο Νέιρα.

21:40

Ξανά παιχνίδι στην Τούμπα και ενώ διαμαρτύρεται ο Λουτσέσκου στον Καραντώνη για να κρατήσει τις ανάλογες καθυστερήσεις.

21:38

Διακοπή στο ματς έχει τραυματιστεί ο Ντίκο στην υπερπροσπάθεια σε επίθεση των γηπεδούχων.

21:37
Out

81': Ο ΟΦΗ στην επίθεση, ο Νέιρα πασάρει στον Ντίκο ο οποίος από τα αριστερά μπαίνει στην περιοχή κάνει το διαγώνιο σουτ, η μπάλα άουτ, παράλληλα με την εστία.

21:35
Σχόλιο

Ψάχνει το γκολ ο ΠΑΟΚ, αλλά ανορθόδοξα, αμύνεται σωστά ο ΟΦΗ και κρατά τον βαθμό μέχρι στιγμής.

21:34
Out

78': Συνεργασία Μπράντον Τόμας με τον Βιεϊρίνια από τα δεξιά ο Πορτογάλος μπακ κάνει το σουτ θέλοντας να αιφνιδιάσει τον Μανδά είναι όμως άστοχο.

21:32
Απόκρουση

76': Σέντρα του Βιεϊρίνια διώχνει μακριά ο Βούρος.

21:31
Απόκρουση

75': Ωραία ενέργεια του Νάρεϊ που σεντράρει για τον Κωνσταντέλια, η μπάλα φτάνει στον Ολιβέιρα που πιάνει δυνατό σουτ εκτός περιοχής, ο Μανδάς αποκρούει, η φάση συνεχίζεται με τον Ζίβκοβιτς να κερδίζει την μπάλα νέο σουτ και ο πορτιέρο του ΟΦΗ μπλοκάρει.

21:30
Αλλαγή

74': Διπλή αλλαγή και για τον ΠΑΟΚ. Ο Σβαμπ εκτός αγώνα για να μπει ο Ντάντας, εκτός και ο Σάστρε για να περάσει ο Βιεϊρίνια.

21:29
Αλλαγή

73': Διπλή αλλαγή για τον ΟΦΗ. Ο Γιαννούλης αντί του Διαμαντή και ο Νέιρα αντί του Τοράλ.

21:27

Έχει ζητήσει αλλαγή ο Διαμαντής...

21:26
Σχόλιο

70 λεπτά στην Τούμπα πάντα στο 0-0 ΠΑΟΚ και ΟΦΗ με τους γηπεδούχους να πιέζουν για το γκολ.

21:25
Out

69': Ο Νάρεϊ για τον ΠΑΟΚ πασάρει στον Αουγκούστο ο οποίος κάνει μακρινό σουτ εκτός περιοχής, είναι άστοχο.

21:23
Οφσάιντ

67': Σκοράρει ο ΠΑΟΚ αλλά το γκολ ακυρώνεται ως οφσάιντ. Ο Σάστρε από θέση οφσάιντ σεντράρει στον Αουγκούστο και εκείνος με κεφαλιά στέλνει την μπάλα στα δίχτυα, αλλά ο Ισπανός μπακ ήταν εκτεθειμένος. Ο βοηθός σήκωσε κατευθείαν το σημαιάκι, η φάση εξετάστηκε και από το VAR.

21:22

Θα παίξει με τον Ζίβκοβιτς αριστερό μπακ ο Λουτσέσκου, στα άκρα ο Κωνσταντέλιας και μπροστά οι Τόμας, Νάρεϊ.

21:21
Αλλαγή

65': Πρώτη αλλαγή για τον ΠΑΟΚ, ο Μπράντον Τόμας μπαίνει στο ματς αντί του Ράφα Σοάρες.

21:18
Απόκρουση

62': Επίθεση για τον ΟΦΗ, ο Περέα κάνει ωραία σέντρα βγαίνει και μπλοκάρει την μπάλα ο Κοτάρσκι.

21:17
Απόκρουση

61': Φάουλ τώρα για τον ΠΑΟΚ από τα αριστερά, το εκτελεί ο Αουγκούστο, "καθαρίζουν" εύκολα οι του ΟΦΗ.

21:16

Μπαίνει ξανά στο ματς ο Διαμαντής...

21:15
Out

59': Νέα επίθεση του ΠΑΟΚ, ο Σάστρε από μακριά δοκιμάζει το πόδι του, η μπάλα άουτ από το δεξί δοκάρι του Μανδά.

21:14

58': Διακοπή στο ματς εκτός αγώνα για λίγο ο Διαμαντής που τραυματίστηκε σε μονομαχία με τον Ολιβέιρα.

21:12
Αλλαγή

56': Πρώτη αλλαγή για τον ΟΦΗ, ο Περέα περνά στο ματς αντί του Μεγιάδο. Ο Μεγιάδο δίνει βγαίνοντας το χέρι του στον Καραντώνη.

21:12
Out

56': Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ με τον Κωνσταντέλια να σεντράρει, διώχνει ο Πασαλίδης, ο Νάρεϊ γίνεται κάτοχος της μπάλας κάνει το σουτ από το ύψος της περιοχής, άουτ.

21:10
Out

54': Για σχεδόν 1 λεπτό οι γηπεδούχοι κρατούν μπάλα και προσπαθούν για να φτάσουν στο γκολ, τελικός αποδέκτης ο Ολιβέιρα που κάνει κακό σουτ έξω από την περιοχή, εντελώς άστοχο.

21:07
Out

51': Ο Ζίβκοβιτς ωραία ενέργεια, πατά περιοχή από πλάγια δεξιά κάνει το γύρισμα στον Σβαμπ, σουτ άστοχο από τον Αυστριακό πολλά μέτρα άουτ από το αριστερό δοκάρι.

21:06
Οφσάιντ

50': Σε θέση οφσάιντ ο Μπαλογιάννης σωστή υπόδειξη.

21:05
Out

49': Ο Νάρεϊ στην επίθεση μπαίνει στην περιοχή κάνει το σουτ, η μπάλα περνά άουτ.

21:03

47': Φάουλ για τον ΠΑΟΚ από τα αριστερά εκτελεί ο Ζίβκοβιτς, "καθαρίζουν" τη φάση οι φιλοξενούμενοι που πέρνουν και φάουλ με τον Ντιουσέ.

21:03

47': Κίτρινη κάρτα στον Βούρο που κάνει φάουλ στον Νάρεϊ.

21:02

46': Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, χωρίς αλλαγές συνεχίζουν ΠΑΟΚ και ΟΦΗ.