0
20:55

Ευχαριστούμε που μείνατε κοντά μας, καλό βράδυ από το a-sports.gr.

20:54

Η ΑΕΚ επικρατεί της Κηφισιάς και στο δεύτερο παιχνίδι με 3-0 και προκρίνεται εύκολα στα προημιτελικά του Κυπέλλου εκεί που την περιμένει, αν δεν γυρίσει η γη ανάποδα ο Πανσερραϊκός. Με εντυπωσιακό γκολ του Μουστακόπουλου (27’) το 1-0, ο Ραντόνια (48’) το 2-0 και ο Μαχαίρας (84’) το τελικό 3-0.

20:53

Λήξη της αναμέτρησης, ΑΕΚ - Κηφισιά 3-0.

20:51

90+1': Κοντά στο 4-0 η ΑΕΚ, ο Φερνάντες από τα δεξιά, γυρίζει στον Φαν Βέερτ ο οποίος με πλάτη στην εστία γυρίζει το σώμα του κάνει το πλασέ, λίγο άουτ από το δεξί δοκάρι του Αγριμάκη.

20:51

90+1': Ο Κουιρουκίδης αφήνει για τον Πρίτσα, ο Στάνκοβιτς μπλοκάρει.

20:50

2 λεπτά θα είναι οι καθυστερήσεις.

20:49

89': Ο Στάνκοβιτς σωτήρια προ του Να, διώχνει μακριά την μπάλα.

20:48

88': Ιδανική επίθεση της ΑΕΚ με πολλούς παίκτες τελικά ο Κοσίδης στην προσπάθειά του για σουτ μέσα από την περιοχή κάνει φάουλ στον Γκίνη.

20:46

86': Μακρινό σουτ του Πέιου, η μπάλα αρκετά άουτ από το δεξί δοκάρι του Στάνκοβιτς.

20:43

Ο Μάνταλος για τον Πινέδα, που βγάζει για τον Φερνάντες, εκείνος για τον Φαν Βέερτ και ξανά γίνεται αποδέκτης της μπάλας ο Φερνάντες που από τα δεξιά βρίσκει ωραία στην περιοχή τον Μαχαίρα που με κοντινό σουτ πετυχαίνει το 3-0.

20:42

82': ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ!

20:40

80': Κόρνερ για την ΑΕΚ εκτελεί ο Φερνάντες, στο πρώτο δοκάρι την κεφαλιά ο Κοσίδης, ο Μήτογλου με νέα κεφαλιά στο δεύτερο στέλνει την μπάλα άουτ.

20:40

80': Κλείνει τις αλλαγές του ο Πετράκης, ο Παναγιώτου περνά στο ματς αντί του Προβυδάκη.

20:39

79': Αλλαγή για την ΑΕΚ, τρίτη ο Κοσίδης στη θέση του Μουστακόπουλου που καταχειροκροτείται από τον κόσμο.

20:38

78': Ωραίος συνδυασμός του Μάνταλου με τον Φαν Βέερτ, ο δεύτερος βγάζει τετ-α-τετ τον πρώτο και ο Αγριμάκης έγκαιρα αποκρούει την μπάλα.

20:37

77': Σε θέση οφσάιντ ο Παυλάκης.

20:36

76': Επικίνδυνο φαλτσαριστό σουτ του Φερνάντες λίγο έξω από την περιοχή, ο Αγριμάκης μπλοκάρει με διπλή προσπάθεια.

20:35

75': Ο Να κερδίζει την μπάλα κάνει το σουτ είναι κακό αρκετά μακριά από την εστία του Στάνκοβιτς.

20:35

15 λεπτά χωρίς τις καθυστερήσεις, έχει πέσει ο ρυθμός του ματς.

20:34

74': Γύρισμα του Φερνάντες από τα δεξιά ο Αγριμάκης μπλοκάρει σταθερά.

20:33

73': Κίτρινη κάρτα στον Μάνταλο.

20:31

71': Ξανά διπλή αλλαγή για την Κηφισιά. Ο Καλλέργης περνά εκτός και μπαίνει στη θέση του ο Παυλάκης, εκτός αγώνα και ο Τετέι με τον Πρίτσα να περνά στη θέση του.

20:29

69': Ο Μάνταλος εκτελεί το κόρνερ με πάσα στον Φερνάντες, αυτός για τον Ρότα που χάνει την μπάλα και τελικά γίνεται φάουλ του Μάνταλου.

20:28

68': Ωραία πάσα του Φερνάντες και πάσα στον Φαν Βέερτ που κλεισμένος κάνει το πλασέ, κερδίζει το κόρνερ.

20:27

67': Μέσα στην περιοχή ο Μάνταλος κάνει κακό τελείωμα, η μπάλα άουτ.

20:26

66': Λάθος γύρισμα του Γαλανόπουλου, προς τον Τζαβέλλα ο Τετέι κερδίζει την μπάλα κάνει το πλασέ μέσα από την περιοχή, ο Στάνκοβιτς μπλοκάρει.

20:25

65': Δεύτερη αλλαγή για την ΑΕΚ, ο Μαχαίρας στη θέση του Τσούμπερ που δεν φάνηκε. Σωστή κίνηση του Αλμέιδα.

20:23

63': Και τώρα η πρώτη αλλαγή της ΑΕΚ, ο Πινέδα στη θέση του τραυματία Ραντόνια.

20:23

63': Φάουλ σε πολύ καλό σημείο για την ΑΕΚ λίγο έξω από την περιοχή. Ο Μάνταλος πάνω στην μπάλα, με κομπίνα βρίσκει τον Γαλανόπουλο που κάνει το σουτ με το δεξί πάνω από την εστία του Αγριμάκη.

20:21

61': Ο Κουιρουκίδης με ωραία προσπάθεια αφήνει για τον Σ. Ποζατζίδη που κάνει το σουτ, ο Στάνκοβιτς μπλοκάρει.

20:21

Περνά εκτός ο Ραντόνια που τραυματίστηκε και αναμένεται να γίνει αλλαγή στα επόμενα λεπτά.

20:20

Μία ώρα αγώνα στην Opap Arena η ΑΕΚ με τα γκολ του Μουστακόπουλου στο 27' και του Ραντόνια στο 48' θα περάσει στα προημιτελικά με δεύτερη νίκη εις βάρος της Κηφισιάς που στέκεται καλά και ψάχνει και εκείνη ένα γκολ.

20:19

59': Γέμισμα του Τετέι από τα δεξιά κανένα πρόβλημα για τον Στάνκοβιτς.

20:16

56': Μακρινό σουτ του Βαφέα, άουτ με τον Στάνκοβιτς πάντως να ελέγχει την πορεία της μπάλας.

20:15

55': Διπλή αλλαγή για την Κηφισιά. Ο Πέιος περνά στο ματς αντί του Παπασάββα και ο Κουιρουκίδης αντί του Ταλάλ.

20:13

Όλα καλά και με τον διεθνή μεσοεπιθετικό...

20:13

Σηκώνεται ο Παπασάββας, ο Μάνταλος δέχεται τις ιατρικές φροντίδες.

20:12

Μάνταλος και Παπασάββας στο έδαφος.

20:12

52': Ευκαιρία για το 3-0 χάνει η ΑΕΚ, ο Μάνταλος με βαθιά μπαλιά βγάζει τον Τσούμπερ σε θέση τετ-α-τετ με τον Αγριμάκη ο οποίος δεν μπορεί ούτε τώρα να βρει δίχτυα, κακό πλασέ του Ελβετού επιθετικού.

20:10

50': Ωραία ενέργεια του Φερνάντες και πάσα προς τον Φαν Βέερτ, ο Ολλανδός επιθετικός γυρίζει στον Τσούμπερ που δεν βρίσκει την μπάλα ξανά.

20:09

Διπλασιάζει τα γκολ η ΑΕΚ. Ο Φερνάντες για τον Ρότα, ο μπακ της Ένωσης από τα δεξιά κάνει γλυκιά σέντρα προς τον Ραντόνια ο οποίος έρχεται ταχύτατα και με προβολή στέλνει την μπάλα στα δίχτυα του Αγριμάκη για το 2-0. Σημαντική η συμμετοχή και του Φαν Βέερτ που... τράβηξε πάνω του όλη την άμυνα.

20:08

48': ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ!

20:06

46': Ο Σ. Ποζατζίδης πασάρει για τον Καλλέργη, δυνατή μπαλιά δεν έχει πρόβλημα να μπλοκάρει ο Στάνκοβιτς.

20:06

46': Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, συνεχίζουν χωρίς αλλαγές ΑΕΚ και Κηφισιά.

19:49

Σε ένα πολύ καλό πρώτο ημίχρονο, η ΑΕΚ με το πολύ ωραίο γκολ του Μουστακόπουλου στο 27' προηγείται 1-0 της Κηφισιάς με την Ένωση να είναι ορεξάτη, ενώ και η Κηφισιά παίζει ανοικτά.

19:48

Λήξη του πρώτου ημιχρόνου, ΑΕΚ - Κηφισιά 1-0.

19:46

Συμπληρωμένα τα 45 λεπτά, 2 θα είναι οι καθυστερήσεις.

19:46

45': Αντεπίθεση της ΑΕΚ με Φερνάντες, Ρότα, Γαλανόπουλο, ο πρώτος κάνει ωραίο σουτ, η μπάλα όμως περνά άουτ από το αριστερό δοκάρι του Αγριμάκη.

19:45

44': Κίτρινη κάρτα στον Τετέι.

19:44

43': Ωραία σέντρα του Μουστακόπουλου για τον Τσούμπερ που κατεβάζει ωραία την μπάλα, πατά περιοχή κάνει το πλασέ, η μπάλα λίγο άουτ από το αριστερό δοκάρι του Αγριμάκη.

19:43

42': Ο Μάνταλος για τον Ρότα, ο Ισπανός από τα δεξιά κάνει το γύρισμα, ο Τσούμπερ καθυστερεί υπερβολικά και χάνεται η φάση. Στην εξέλιξη και μετά από πλάγιο, η μπάλα φτάνει ξανά στον Ελβετό φορ που κάνει το σουτ από θέση έξω δεξιά, πολλά μέτρα πάνω από την εστία.

19:42

Ξανά ματς στη Νέα Φιλαδέλφεια.

19:41

Στο έδαφος οι 2 παίκτες, δέχονται τις πρώτες βοήθειες.

19:41

40': Ο Μπαρμπόσα για τον Προβυδάκη εκείνος ανεβαίνει από τα δεξιά, το ίδιο έχει κάνει και ο Μπαρμπόσα που φτάνει στην περιοχή, δέχεται τη σέντρα του συμπαίκτη του, πάει να πάρει την κεφαλιά, αλλά έχει κάνει φάουλ στον Στάνκοβιτς.

19:39

38': Ο Φερνάντες για τον Ρότα που πέφτει μέσα στην περιοχή, αλλά δεν υπάρχει κάτι. Δεν διαμαρτυρήθηκε και κανείς από την ΑΕΚ.

19:38

Ξανά παιχνίδι στην Opap Arena.

19:36

Διακοπή στο ματς έχει τραυματιστεί ο Καλλέργης.

19:35

34': Ευκαιρία για το 2-0 χάνει η ΑΕΚ. Ο Φαν Βέερτ από τα αριστερά, κάνει ωραία σέντρα στον Τσούμπερ ο οποίος δεν βρίσκει την μπάλα όπως θα ήθελε από πλεονεκτική θέση και χάνει την ευκαιρία, άουτ.

19:35

34': Ο Ταλάλ στο κόρνερ, στην καρδιά της άμυνας της ΑΕΚ, η φάση σταματά για φάουλ του Να.

19:34

33': Επικίνδυνη σέντρα του Να από τα αριστερά και ο Στάνκοβιτς παραχωρεί με δυσκολία κόρνερ προ του Τετέι.

19:31

30': Κόρνερ τώρα για την ΑΕΚ, ο Φερνάντες το εκτελεί, ο Ταλάλ διώχνει προ του Μήτογλου.

19:29

Ανοίγει το σκορ η ΑΕΚ. Ωραία ενέργεια του Μάνταλου και πάσα στον Γαλανόπουλο ο οποίος αφήνει δίπλα του στον Μουστακόπουλο και εκείνος με εντυπωσιακό μονοκόμματο σουτ με το αριστερό από τον άξονα δεν αφήνει περιθώρια αντίδρασης στον Αγριμάκη για το 1-0.

19:28

27': ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ!

19:27

26': Ο Φερνάντες το κόρνερ, διώχνει στο πρώτο δοκάρι ο Τετέι, σουτ του Γαλανόπουλου και διώχνει ο Γκίνη.

19:26

25': Φάουλ τώρα για την ΑΕΚ από τα δεξιά και λίγο έξω από την περιοχή της Κηφισιάς. Ο Φερνάντες το εκτελεί, ο Τσούμπερ με τακουνάκι θέλει να βρει εστία, διώχνει ο Ποζατζίδης, ο Μάνταλος γίνεται κάτοχος κάνει το σουτ και έχουμε κόρνερ.

19:24

Επιστρέφουν Ταλάλ και Τζαβέλλας.

19:24

23': Εκτελεί το κόρνερ ο Σ. Ποζατζίδης, ο Καλλέργης κάνει το γυριστό μέσα από την περιοχή, η μπάλα άουτ από το αριστερό δοκάρι.

19:23

22': Ο Προβυδάκης από τα δεξιά φτάνει στα όρια της περιοχής κάνει το σουτ και ο Στάνκοβιτς στη γωνία παραχωρεί κόρνερ.

19:23

Προσωρινά εκτός αγώνα οι δύο ποδοσφαιριστές.

19:21

21': Σύγκρουση κεφάλι με κεφάλι του Τζαβέλλα με τον Ταλάλ και μικρή διακοπή στο ματς.

19:19

19': Η Κηφισιά τώρα μπροστά, ο Προβυδάκης από τα δεξιά το παράλληλο γύρισμα, μπλοκάρει σταθερά ο Στάνκοβιτς.

19:17

17': Νέα φάση για την ΑΕΚ, ο Μάνταλος κάνει ωραία ενέργεια και πάσα στον Φαν Βέερτ ο οποίος πλασάρει, αλλά άστοχα.

19:17

17': Σε θέση οφσάιντ ο Τετέι σωστά και εδώ.

19:16

16': Επίθεση των γηπεδούχων με τον Μπαρμπόσα να βρίσκει τον Μάνταλο, εκείνος στον Ραντόνια που συγκλίνει κάνει το σουτ εκτός περιοχής, η μπάλα κοντράρει και απομακρύνεται.

19:15

15': Σε θέση οφσάιντ ο Καλλέργης σωστή υπόδειξη.