0
22:52

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλό ξημέρωμα από το a-sports.gr.

22:52

Ο ΠΑΟΚ επικρατεί με 2-0 την Καλαμάτα και με συνολικό σκορ 4-0 προκρίνεται στα προημιτελικά του Κυπέλλου Ελλάδος όπου θα αντιμετωπίσει τον νικητή του ζευγαριού Παναθηναϊκός - Βόλος.

22:51

Λήξη του αγώνα.

22:49

Τέσσερα λεπτά ο επιπλέον χρόνος.

22:48

90': Μακρινό σουτ από τον Τάτο, άστοχο.

22:43

84': Αλλαγή για την Καλαμάτα. Τριανταφυλλάκης αντί Μόζερ.

22:41

83': Νέα φάση για τους φιλοξενούμενους, με τον Ζ. Ζίβκοβιτς να μπλοκάρει το σουτ του Τάτου.

22:40

82': Μεγάλη ευκαιρία για την Καλαμάτα! Ο Μόζερ μπαίνει στην περιοχή και απέναντι από τον Ζ. Ζίβκοβιτς κάνει κακό πλασέ, στέλνοντας τη μπάλα άουτ.

22:33

75': Ο Τάτος στη θέση του Αρναρέλλη για τους φιλοξενούμενους.

22:29

72': Δύο αλλαγές και για τους γηπεδούχους. Έξω ο Λύρατζης, μέσα ο Σελιμάι. Βγαίνει και ο Μπίσεσβαρ για να μπει ο Τζίμας. Ντεμπούτο με την πρώτη ομάδα του ΠΑΟΚ για τους δύο νεαρούς.

22:27

70': Διπλή αλλαγή για την Καλαμάτα. Βασιλόγιαννης αντί Μαρκόφσκι και Κωνσταντινόπουλος αντί Μπενίτες.

22:23

Θα γίνει αλλαγή ο Λύρατζης που δείχνει ζαλισμένος.

22:22

67': Λύρατζης και Ασίγκμπα συγκρούονται κεφάλι με κεφάλι και πέφτουν στο έδαφος. Δέχονται τις πρώτες βοήθειες από τα ιατρικά επιτελεία οι δύο ποδοσφαιριστές.

22:20

65': Αισθητά χαμηλό το τέμπο στο ματς...

22:18

63': Διπλή αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Έξω Σάστρε και Νάρεϊ, στις θέσεις τους Λύρατζης και Α. Ζίβκοβιτς αντίστοιχα.

22:17

63': Κίτρινη κάρτα στον Νάρεϊ.

22:16

59': Κόρνερ για την Καλαμάτα από τα δεξιά, σταματά η φάση για φάουλ του Μόζερ στον Κάργα.

22:13

56': Ψηλοκρεμαστό σουτ του Μπίσεσβαρ λίγο μέσα από τη μεγάλη περιοχή, πάνω από τα δοκάρια.

22:11

53': Οφσάιντ ο Μαρκόφσκι, ήταν σε αντικανονική θέση.

22:07

49': Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Ο Κάργας βγάζει εξαιρετική μπαλιά στον χώρο για τον Νάρεϊ που φτάνει απέναντι από τον Μέντες ο οποίος τον σταματά.

22:03

46': Ξεκινάει το δεύτερο μέρος.

21:47

Χάρη σε δύο τέρματα του Μπράντον Τόμας στο 11' και το 13', ο ΠΑΟΚ πηγαίνει στα αποδυτήρια προηγούμενος με 2-0 της Καλαμάτας.

21:47

Φινάλε στο πρώτο ημίχρονο.

21:45

Ένα το λεπτό των καθυστερήσεων.

21:43

43': Κόρνερ για την Καλαμάτα, από τα δεξιά το εκτελεί ο Αρναρέλλης, βγαίνει και μαζεύει ο Ζ. Ζίβκοβιτς.

21:41

40': Κόρνερ για τους Θεσσαλονικείς από τα δεξιά με τον Ντάντας, περνά ανεκμετάλλευτο.

21:39

37': Διαγώνιο τελείωμα του Μπενίτες από τα δεξιά της μεγάλης περιοχής, λίγο έξω. Δεύτερη τελική της «Μαύρης Θύελλας» στο ματς.

21:34

34': Κίτρινη κάρτα στον Μπενίτες για μαρκάρισμα στον Μπίσεσβαρ.

21:32

32': Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ, αναγκαστική. Ο Φιλίπε Σοάρες αντιμετωπίζει μυϊκό πρόβλημα και αντικαθίσταται από τον Αντρέ Ρικάρντο που ντεμπουτάρει με τα ασπρόμαυρα.

21:27

24’: Καλή στιγμή για την Καλαμάτα! Ο Μαρκόφσκι κάνει τη μπαλιά για τον Αρναρέλλη, που μπαίνει στην περιοχή από τα δεξιά και σουτάρει όμως στέλνει τη μπάλα άουτ.