18:30

Ευχαριστούμε που μείνατε κοντά μας, καλό βράδυ από το a-sports.gr.

18:29
Σχόλιο

Η Λαμία φεύγει με νίκη από το "Ελ Πάσο" με 2-1 και προκρίνεται στα προημιτελικά εκεί όπου θα αντιμετωπίσει τον νικητή του αγώνα Άγιος Νικόλαος - Απόλλων Παραλιμνίου. Ο Μανούσος στο 34' το 0-1, ο Μαρτίνεθ στο 39' το 0-2 και ο Νίλι στο 41' το τελικό 1-2, για μία Καλλιθέα που είχε και δοκάρι στο 12' με τον Ντεμέτριους.

18:28
Έναρξη Αγώνα || Τέλος Αγώνα

Λήξη της αναμέτρησης, Καλλιθέα - Λαμία 1-2.

18:28
Corner

90+5': Κόρνερ για την Καλλιθέα, ανεβαίνει και ο Πάντος μπροστά, εκτελεί ο Νίλι δεν αποφέρει κάτι.

18:26
Απόκρουση

90+3': Ο Νίλι κάνει το γύρισμα, ο Κυνηγόπουλος κάνει κοντρόλ και δεν σουτάρει, διώχνει εύκολα μακριά ο Σλίβκα.

18:24

Προσωρινά με 10 η Λαμία που μάλλον θα ολοκληρώσει χωρίς τον Τσιλούλη το ματς.

18:23
Καθυστερήσεις

Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις.

18:22

89': Πεσμένος στο έδαφος ο Τσιλούλης έχει μπει το ιατρικό τιμ της Λαμίας. Αισθάνθηκε αδιαθεσία ο φορ της Λαμίας.

18:20
Σχόλιο

Αναμένονται δραματικά τα τελευταία λεπτά ψάχνει το γκολ της ισοφάρισης η Καλλιθέα.

18:19
Out

86': Βαθιά μπαλιά του Ντεμέτριους δεν προλαβαίνει ο Δούμτσης.

18:15
Απόκρουση

82': Ωραία προσπάθεια του Ντεμέτριους που πέφτοντας κάνει το σουτ, ο Σαράνοφ μπλοκάρει.

18:13
Αλλαγή

80: Τρεις αλλαγές κάνει ο Γιώργος Σίμος. Ο Ρέντζας αντί του Καινούργιου, ο Τσιντώνης αντί του Λουκίνα και ο Δούμτσης αντί του Μπουλούλη.

18:12
Αλλαγή

79': Κλείνει τις αλλαγές του ο Σάββας Παντελίδης με την είσοδο του Γιακουμάκη αντί του Ρόμανιτς.

18:10
Απόκρουση

77': Φάουλ για την Καλλιθέα, εκτελεί ο Νίλι κεφαλιά του Βλάχου, ο Σαράνοφ μπλοκάρει σταθερά.

18:08
Out

75': Μεγάλη ευκαιρία της Λαμίας για το 1-3. Ο Σλίβκα από τον άξονα με βαθιά μπαλιά στην πλάτη της άμυνας της Καλλιθέας, ο Τσιλούλης κάνει ωραία κίνηση και βγαίνει απέναντι από τον Πάντο, το πλασέ του περνά λίγο άουτ από το αριστερό δοκάρι.

18:06
Οφσάιντ

73': Σκοράρει η Καλλιθέα αλλά το γκολ ακυρώνεται ως οφσάιντ. Εκτέλεση φάουλ του Ντεμέτριους, κεφαλιά του Καινούργιου μέσα από την περιοχή, η μπάλα στα δίχτυα του Σαράνοφ όμως το γκολ ακυρώνεται. Δύσκολη φάση.

18:04
Απόκρουση

71': Σέντρα του Νίλι από τα δεξιά για τον Βασιλούδη, διώχνει μακριά ο Τζανετόπουλος.

18:04
Σχόλιο

70 λεπτά στο "Ελ Πάσο" η Λαμία κρατά το υπέρ της 2-1 και δεν έχει κινδυνέψει από την Καλλιθέα παρότι η ομάδα του Σίμου πιέζει για το 2-2. Δεν έχει δημιουργήσει ευκαιρίες η Καλλιθέα.

18:02
Αλλαγή

68': Τέταρτη αλλαγή για τη Λαμία, ο Σλίβκα στη θέση του Νούνιες.

17:59

Τελικά συνεχίζει ο Νίλι...

17:58

64': Έχει χτυπήσει στον αστράγαλο ο Νίλι και ζητά αλλαγή. Προσωρινή διακοπή στο ματς, δέχεται τις περιποιήσεις του ιατρικού τιμ.

17:57
Κίτρινη Κάρτα

63': Ταχύτατα φεύγει μπροστά ο Ρόμανιτς, τον σταματά με φάουλ ο Λάσκαρης που δέχεται και την κίτρινη κάρτα.

17:55
Out

61': Φάουλ από τα δεξιά και κοντά στην περιοχή για την Καλλιθέα, ο Νίλι εκτελεί, κεφαλιά του Κυνηγόπουλου, καμία ανησυχία για τον Σαράνοφ, άουτ η μπάλα.

17:53
Αλλαγή

59': Τριπλή αλλαγή για τη Λαμία. Ο Ντε Βινσέντι αντί του Τζανδάρη, ο Γκοράνοφ αντί του Σαραμαντά και ο Μπεχαράνο αντί του Μαρτίνεθ.

17:52
Αλλαγή

58': Πρώτη αλλαγή για την Καλλιθέα, ο Λάσκαρης περνά στο ματς αντί του Σαντάνα.

17:51

57': Ανεκμετάλλευτο περνά το κόρνερ για τη Λαμία.

17:51
Corner

57': Σέντρα του Βασιλούδη, παραχωρεί κόρνερ ο Νούνιες.

17:49

55': Κίτρινη κάρτα βλέπει ο Τσιλούλης για μαρκάρισμα στον Μπουλούλη.

17:48

54': Κίτρινη κάρτα για τον Μαρτίνεθ για μαρκάρισμα στον Καινούργιο.

17:47
Απόκρουση

53': Φάουλ για τη Λαμία, εκτελεί ο Ρόμανιτς, μπλοκάρει σταθερά ο Πάντος.

17:46

52': Πρώτη κίτρινη στο ματς την βλέπει ο Κολτσίδας.

17:46
Απόκρουση

52': Ο Βασιλούδης βρίσκει ωραία τον Νίλι που δεν πλασάρει πάει να βρει τον Λουκίνα, ο Σαράνοφ μπλοκάρει.

17:43
Απόκρουση

49': Κάθετη του Μανούσου για τον Τσιλούλη, ο Πάντος βγαίνει και μπλοκάρει.

17:42
Απόκρουση

48': Ο Ρόμανιτς με τον Μανούσο δεν συνεργάζονται καλά, διώχνει μακριά ο Βλάχος.

17:41
Out

48': Ο Βλάχος για τον Κυνηγόπουλο ο οποίος κάνει τη σέντρα προς τον Βασιλούδη, κεφαλιά του μέσου της Καλλιθέας, η μπάλα άουτ.

17:39

46': Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, συνεχίζουν χωρίς αλλαγές Καλλιθέα και Λαμία.

17:38

Περιμένουν να επιστρέψει ο Σαράνοφ για να αρχίσει το δεύτερο ημίχρονο.

17:22
Σχόλιο

Σημαντικό προβάδισμα πρόκρισης έχει πάρει η Λαμία με το υπέρ της 2-1 από τα γκολ των Μανούσου (34'), Μαρτίνεθ (39'), με τον Νίλι να μειώνει στο 41' για την Καλλιθέα η οποία είχε και δοκάρι στο 12' με τον Ντεμέτριους.

17:21

Λήξη του πρώτου ημιχρόνου, Καλλιθέα - Λαμία 1-2.

17:20

1 λεπτό οι καθυστερήσεις.

17:19
Out

45': Ο Ρόμανιτς στο κόρνερ, αρκετά κακή η εκτέλεση, απευθείας άουτ η μπάλα.

17:19
Corner

45': Μεγάλη ευκαιρία για το 1-3, σουτ του Ρόμανιτς και έχουμε κόρνερ.

17:17
Απόκρουση

43': Σουτ του Ντεμέτριους, ο Σαράνοφ μπλοκάρει, φωνάζουν για πέναλτι οι γηπεδούχοι. Από τα καπνογόνα δεν μπορεί να διακρίνει κανείς αν βρήκε σε χέρι παίκτη της Λαμίας.

17:16
Απόκρουση

42': Ξανά σε θέση βολής ο Νίλι για την Καλλιθέα, ο Σαράνοφ έγκαιρα βγαίνει και μπλοκάρει.

17:16

Μειώνει το σκορ η Καλλιθέα. Ωραία ενέργεια του Κυνηγόπουλου από τα δεξιά που αποφεύγει τον προσωπικό του αντίπαλο, σεντράρει, η μπάλα βρίσκει σε σώματα, στρώνεται στον Νίλι που με σουτ στην κίνηση την στέλνει στα δίχτυα και μειώνει σε 1-2.

17:15
Goal

41': ΓΚΟΛ για την ΚΑΛΛΙΘΕΑ!

17:14

Ο Μανούσος στον κενό χώρο για τον Τσιλούλη, αυτός από τα αριστερά, γυρίζει στον Μαρτίνεθ και εκείνος με ιδανικό τελείωμα κάνει το 0-2.

17:13
Goal

39': ΓΚΟΛ για τη ΛΑΜΙΑ!

17:11
Out

38': Ο Ντεμέτριους στην εκτέλεση του κόρνερ, κεφαλιά του Καινούργιου η μπάλα πάνω από τα δοκάρια του Σαράνοφ.

17:10
Corner

37': Σέντρα του Κυνηγόπουλου, ζητάνε πέναλτι οι γηπεδούχοι για χέρι του Σαραμαντά, ο Καραντώνης δείχνει κόρνερ. Δεν υπάρχει κανένα πέναλτι.

17:09

Σημαντικό προβάδισμα παίρνει η Λαμία για την πρόκριση με το τέρμα του Μανούσου.

17:08

Ανοίγει το σκορ εκτέλεση φάουλ του Ρόμανιτς από τον άξονα, ο Μανούσος μέσα στην περιοχή, γυρίζει ωραία το σώμα του και με ιδανικό τελείωμα στέλνει την μπάλα στα δίχτυα του Πάντου για το 0-1.

17:07
Goal

34': ΓΚΟΛ για τη ΛΑΜΙΑ!

17:05
Απόκρουση

32': Ωραία συνεργασία Ρόμανιτς, Τσιλούλη, ο Πάντος όμως μπλοκάρει την μπάλα.

17:05

Ξανά όλα καλά με τον Σαραμαντά, συνεχίζεται εκ νέου το ματς.

17:04

Φάουλ του Κυνηγόπουλου στον Σαραμαντά έχει χτυπήσει στο στήθος ο παίκτης της Λαμίας, μπαίνει ξανά στον αγωνισιτκό χώρο το ιατρικό τιμ των φιλοξενούμενων.