18:58

Ευχαριστούμε που μείνατε κοντά μας, καλό βράδυ από το a-sports.gr.

18:57
Σχόλιο

Σημαντική νίκη για τους Περιστεριώτες με 2-0 ενάντια στον Ατρόμητο και πλέον έχουν 22 πόντους και καλοβλέπουν την εξάδα. Ο Κιάρτανσον με πέναλτι στο 4' το 1-0 και ο Ροτάριου στο 59' το τελικό 2-0. Παραμένει στους 8 βαθμούς και πάντα ουραγός ο Ιωνικός.

18:56
Έναρξη Αγώνα || Τέλος Αγώνα

Λήξη της αναμέτρησης, Ατρόμητος - Ιωνικός 2-0.

18:55
Corner

90+3': Κόρνερ για τον Ιωνικό, εκτελεί ο Φαντιγκά, περνά ανεκμετάλλευτο.

18:54
Απόκρουση

90+2': Ο Κλωναρίδης για τον Οικονομίδη, σωτήρια επέμβαση του Σόουζα.

18:52
Καθυστερήσεις

Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις στο Περιστέρι.

18:50
Οφσάιντ

88': Σε θέση οφσάιντ ο Ελευθεριάδης.

18:47
Αλλαγή

85': Τέταρτη αλλαγή για τους γηπεδούχους, ο Ρομπάιγ αφήνει τη θέση του στον Τζοβάρα.

18:44
Out

82': Στην αμέσως επόμενη φάση, επίθεση του Ατρόμητου, ο Κλωναρίδης κάνει το σουτ από θέση έξω δεξιά, πάνω από τα δοκάρια του Χουτεσιώτη η μπάλα.

18:43
Απόκρουση

81': Ο Μάντζης για τον Ιωνικό επιχειρεί να βρει τον Ελευθεριάδη, ο Μάριτς καταλαβαίνει και στερεί τη δυνατότητα στον δεύτερο να απειλήσει.

18:42
Αλλαγή

80': Αλλαγή και για τον Ιωνικό, εκτός αγώνα ο Μύγας, μέσα ο Ελευθεριάδης.

18:41
Αλλαγή

79': Διπλή αλλαγή για τον Ατρόμητο. Ο Οικονομίδης στη θέση του Φριντζόνσον και ο Κλωναρίδης στη θέση του Ροτάριου.

18:40
Απόκρουση

78': Ωραία προσπάθεια του Ρομπάιγ από τα αριστερά και πάσα στον Φριντζόνσον, σωτήρια τον σταματά ο Τσιγκρίνσκι.

18:39
Σχόλιο

Έχει πέσει εδώ και ώρα ο ρυθμός της αναμέτρησης, θα πρέπει να συμβούν απίθανα πράγματα για να αλλάξει κάτι ως προς τον νικητή.

18:38
Κίτρινη Κάρτα

76': Κίτρινη κάρτα βλέπει ο Φριντζόνσον για μαρκάρισμα στον Σόουζα.

18:36
Αλλαγή

74': Πρώτη αλλαγή για τον Ατρόμητο, εκτός αγώνα ο Κιάρτανσον, στη θέση του μπαίνει ο Τζαβίδας.

18:31
Οφσάιντ

69': Σε θέση οφσάιντ ο Ρομπάιγ.

18:27
Απόκρουση

65': Ωραία ατομική προσπάθεια του Φαντιγκά που δέχεται την πάσα του Τσιγκρίνσκι, φτάνει μέχρι την περιοχή κάνει το πλασέ, σωτήρια βάζει την κόντρα ο Στρούγγης, ενώ η μπάλα βρίσκει και στον Ντε Μποκ.

18:25
Απόκρουση

63': Ακόμα ένα κόρνερ για τον Ατρόμητο, ο Ροτάριου το εκτελεί, διώχνει η άμυνα του Ιωνικού.

18:22

Απλοποιεί τα πράγματα ο Ατρόμητος, ο Ρομπάιγ με τακουνάκι βρίσκει τον Ντε Μποκ ο οποίος από τα αριστερά μπαίνει στην περιοχή, κάνει το γύρισμα και ο Ροτάριου στο δεύτερο δοκάρι με ωραίο πλασέ σημειώνει το 2-0.

18:21
Goal

59': ΓΚΟΛ για τον ΑΤΡΟΜΗΤΟ!

18:18
Αλλαγή

56': Δεύτερη αλλαγή για τον Ιωνικό στη θέση του Άοσμαν περνά ο Φαντιγκά.

18:17
Out

55': Με φάλτσο η εκτέλεση του Ρομπάιγ, κεφαλιά του Χατζηισαΐα ξανά πάνω από τα δοκάρια η μπάλα.

18:17
Corner

55': Ο Κεσχρίντα για τον Ρομπάιγ που κερδίζει κόρνερ από την παρέμβαση του Τσιγκρίνσκι.

18:15
Out

53': Ο Ρομπάιγ αναλαμβάνει και την εκτέλεση, δυνατή κεφαλιά του Χατζηισαΐα που νικά τους πάντες στον αέρα, πάνω από τα δοκάρια η μπάλα.

18:14
Corner

52': Ο Ρομπάιγ από τα αριστερά κάνει "φαρμακερή" σέντρα σε κόρνερ διώχνει ο Βαλεριάνος.

18:13
Out

50': Ο Ροτάριου στην εκτέλεση, κεφαλιά του Ντε Μποκ στο πρώτο δοκάρι, άουτ.

18:13
Corner

50': Κόρνερ για τον Ατρόμητο το κερδίζει ο Κεσχρίντα από τον Σάκιτς.

18:08
Απόκρουση

46': Σουτ του Μύγα για τον Ιωνικό η μπάλα κοντράρει στον Ντε Μποκ.

18:08

46': Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, χωρίς αλλαγές συνεχίζουν Ατρόμητος και Ιωνικός.

17:50
Σχόλιο

Καλύτερος ο Ατρόμητος στο πρώτο ημίχρονο είχε το γκολ με το πέναλτι του Κιάρτανσον στο 4ο λεπτό, αλλά και σωρεία ευκαιριών να φτάσει και σε δεύτερο τέρμα, ενώ ο Ιωνικός απείλησε ελάχιστα την εστία του Μάριτς έχοντας και αριθμητικό μειονέκτημα με την αποβολή στο 2' του Τσίμπσαχ.

17:49

Λήξη του πρώτου ημιχρόνου, Ατρόμητος - Ιωνικός 1-0.

17:48
Απόκρουση

45+2': Μεγάλη διπλή ευκαιρία για τον Ατρόμητο. Ο Έρλινγκμαρκ πασάρει στον Φριντζόνσον ο οποίος από κάνει το σουτ, ο Χουτεσιώτης διώχνει την μπάλα, αυτή φτάνει στον Ρομπάιγ που από τα αριστερά κάνει επικίνδυνο γύρισμα, διώχνει με τα πόδια ο πορτιέρο του Ιωνικού.

17:46

2 λεπτά θα είναι οι καθυστερήσεις στο πρώτο ημίχρονο.

17:46
Οφσάιντ

45': Σε θέση οφσάιντ ο Φριντζόνσον, σωστή υπόδειξη.

17:45
Απόκρουση

44': Ωραία προσπάθεια του Άοσμαν και πάσα στον Μάντζη, αυτός βρίσκει τον Μύγα που ανεβαίνει, πατά περιοχή κάνει το σουτ και ο Μάριτς μπλοκάρει στην αριστερή του γωνία.

17:43
Απόκρουση

42': Το φάουλ για τον Ιωνικό από τα δεξιά και πλάγια, εκτελεί ο Άοσμαν, κεφαλιά του Σόουζα μέσα στην περιοχή, ο Μάριτς μπλοκάρει σταθερά.

17:42

41': Κίτρινη κάρτα βλέπει ο Ντε Μποκ του Ατρόμητου για μαρκάρισμα στον Μύγα.

17:40
Out

39': Εκτελεί ο Ροτάριου, η μπάλα πάνω από τα δοκάρια του Χουτεσιώτη.

17:39

38': Φάουλ για τον Ατρόμητο μετά την εκτέλεση του φάουλ από τον Ροτάριου, στο ημικύκλιο της περιοχής το νέο φάουλ.

17:37

36': Κίτρινη κάρτα στον Κάνιας που σταματά την μπάλα με το χέρι σε προσπάθεια του Κεσχρίντα.

17:35

34': Εκτελεί το κόρνερ ο Ροτάριου, η φάση σταματά για φάουλ στον Χατζηισαΐα.

17:34
Corner

33': Ευκαιρία για τον Ατρόμητο, λάθος του Βαλεριάνου, κερδίζει την μπάλα ο Ροτάριου που μπαίνει στην περιοχή, γυρίζει στον Κιάρτανσον που κάνει το κοντινό πλασέ, διώχνει ο Χουτεσιώτης σε κόρνερ.