2
21:30

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλό βράδυ από το a-sports.gr.

21:28

Ο ΠΑΟΚ κερδίζει με 0-2 τον Παναιτωλικό, φτάνει τους 28 βαθμούς και είναι μόνος τρίτος αφήνοντας τέταρτο τον Ολυμπιακό. Μένουν στους 16 και στην όγδοη θέση οι Αγρινιώτες.

21:28

Λήξη του αγώνα.

21:24

Τέσσερα λεπτά ο επιπλέον χρόνος.

21:23

88’: Τριπλή αλλαγή ο ΠΑΟΚ. Μπράντον Τόμας αντί Ολιβέιρα, Βιεϊρίνια αντί Ράφα Σοάρες και Ντάντας αντί Σβαμπ που έχει ζαλιστεί.

21:21

Ο Ντάγκλας Αουγκούστο κλέβει από τον Κολοβό, παίζει το 1-2 με τον Α. Ζίβκοβιτς και με πλασέ γράφει το 0-2.

21:20

86': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ!

21:18

84': Εκτελείται το κόρνερ από τα αριστερά αλλά περνά ανεκμετάλλευτο.

21:18

84': Ο Κολοβός κατεβάζει με το στήθος και εκτελεί χαμηλά έξω από την περιοχή, πέφτει στη δεξιά του γωνία ο Κοτάρσκι και αποκρούει σε κόρνερ.

21:16

82': Κίτρινη κάρτα στον Σβαμπ για διαμαρτυρία.

21:15

81': Διπλή αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Πέδρο αντί Καρέλη και Ξενιτίδης αντί Ντίας.

21:14

81': Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Μουργκ στη θέση του Νάρεϊ.

21:12

78': Εκτελεί απευθείας ο Α. Ζίβκοβιτς, σταματά στο κεφάλι του Φλόρες η μπάλα.

21:11

77': Φάουλ σε εξαιρετικό σημείο για τον ΠΑΟΚ, λίγο έξω από το ημικύκλιο.

21:10

75’: Τρομερή επέμβαση του Κοτάρσκι σε κεφαλιά του Καρέλη που όμως ήταν εκτεθειμένος.

21:09

74': Κίτρινη κάρτα στον Κωνσταντέλια.

21:06

72': Σουτ του Νάρεϊ από τα αριστερά της περιοχής, στην εξωτερική πλευρά των διχτύων.

21:04

70': Κίτρινη κάρτα στον συνεργάτη του Γιάννη Αναστασίου, Ιντρίσα Σονκό για διαμαρτυρία.

21:01

66’: Σουτ του Κολοβού έξω από την περιοχή, πάνω από το οριζόντιο δοκάρι η μπάλα.

20:59

65’: Αλλαγή για τους γηπεδούχους. Βγαίνει ο Μάρτενσον, μέσα ο Σενγκέλια.

20:55

61': Κίτρινη κάρτα στον Ράφα Σοάρες.

20:53

59': Ο Κωνσταντέλιας πιάνει ένα γυριστό σουτ μέσα από την περιοχή όμως ο Ανέστης μπλοκάρει.

20:51

57': Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναιτωλικό! Από τα δεξιά ο Ντίας δίνει στον Μάρτενσον που πλασάρει από το ύψος του πέναλτι, ο Κοτάρσκι αποκρούει και στην επαναφορά ο Καρέλης αστοχεί προ κενής εστίας.

20:47

52': Κίτρινη κάρτα στον Φλόρες.

20:45

50’: Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ, μέσα από την περιοχή ο Ολιβέιρα ανενόχλητος αλλά χωρίς καλή ισορροπία σουτάρει ψηλά.

20:39

46': Ξεκινάει το δεύτερο μέρος.

20:25

Ο ΠΑΟΚ πηγαίνει στα αποδυτήρια προηγούμενος με 0-1 του Παναιτωλικού χάρη στο γκολ του Ολιβέιρα στο 45+5'.

20:23

Φινάλε στο πρώτο ημίχρονο.

20:23

Τσεκαρίστηκε στο VAR η φάση, δεν υπάρχει κάτι και το γκολ μετράει κανονικά. Από το ριπλέι πάντως φάνηκε ότι ο Ντάγκλας Αουγκούστο έχει σπρώξει τον αντίπαλό του...

20:22

45+6': Έχουμε ένταση ανάμεσα στους δύο παίκτες που βλέπουν την κίτρινη κάρτα.

20:21

Φωνάζουν οι γηπεδούχοι για φάουλ του Ντάγκλας Αουγκούστο στον Κολοβό.

20:21

Ο Νάρεϊ το φάουλ με σέντρα, στο δεύτερο δοκάρι ο Ολιβέιρα παίρνει την κεφαλιά και σκοράρει για το 0-1.

20:20

45+5': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ!

20:18

45+3': Φάουλ για τον ΠΑΟΚ, ελάχιστα έξω από την πλάγια γραμμή της μεγάλης περιοχής αριστερά.

20:15

Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις.

20:12

41’: Ο Χουχούμης παίζει με τη... φωτιά κάνοντας ντρίμπλες μέσα στην περιοχή του Παναιτωλικού, ο Α. Ζίβκοβιτς του κλέβει τη μπάλα και πλασάρει όμως ο Ανέστης μπλοκάρει.

20:11

40': Από τα αριστερά η εκτέλεση του κόρνερ από τον Νάρεϊ, δεν αποφέρει κάτι.

20:07

39' Απειλούν οι φιλοξενούμενοι! Γέμισμα του Ράφα Σοάρες, έπειτα από εκτέλεση φάουλ, σουτ στην κίνηση ο Νάρεϊ και ο Ανέστης διώχνει σε κόρνερ.

20:07

35': Διπλή καλή στιγμή για τον ΠΑΟΚ! Ο Ολιβέιρα κοντρολάρει και σουτάρει με τη μία από το ύψος του πέναλτι, μετά από στρώσιμο του Σάστρε με το κεφάλι, όμως ο Ανέστης αποκρούει και στη συνέχεια μπλοκάρει το πλασέ του Κωνσταντέλια.

20:05

34': Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ από τα αριστερά, διώχνει ο Φλόρες.

20:02

32': Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ από τα δεξιά, το εκτελεί χαμηλά ο Κουλιεράκης αλλά οι γηπεδούχοι βγάζουν τη μπάλα από τα καρέ τους.

20:01

30': Ο Χουχούμης σεντράρει από τα αριστερά αλλά ο Ίνγκασον κόβει με το κεφάλι.

19:56

26': Κόρνερ για τους Αγρινιώτες από τα δεξιά, χαμηλά στο πρώτο δοκάρι ο Ράφα Σοάρες απομακρύνει.

19:53

23': Γύρισμα του Νάρεϊ από τα αριστερά, βγαίνει ο Ανέστης και μαζεύει προ του Ολιβέιρα.

19:49

19': Αναγκαστική αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Ελ Καντουρί έχει πρόβλημα στον αστράγαλο και αντικαθίσταται από τον Α. Ζίβκοβιτς.

19:46

Συμφωνεί και το VAR, δεν υπάρχει γκολ και το 0-0 παραμένει.

19:45

Για να δούμε τι θα πουν και οι VARίστες, η φάση είναι οριακή.

19:44

14': Ο Νάρεϊ δέχεται την κάθετη του Ολιβέιρα και με πλασέ στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα όμως σηκώνεται το σημαιάκι του βοηθού για οφσάιντ.

19:38

7': Συστάσεις του Σιδηρόπουλου στον Ραζβάν Λουτσέσκου που διαμαρτυρήθηκε για ένα πλάγιο που δόθηκε υπέρ των γηπεδούχων...