1
19:01

Ευχαριστούμε που μείνατε κοντά μας, καλό βράδυ από το a-sports.gr.

18:59

Μεγάλη νίκη για τον Ατρόμητο με 1-0 απέναντι στον ΟΦΗ χάρις στο γκολ του Έρλινγκμαρκ στο 43ο λεπτό. Ανεβαίνει στους 18 βαθμούς ο Ατρόμητος και προσωρινά περνά τον Παναιτωλικό, μειώνοντας στους 4 τη διαφορά από τον 6ο Άρη. Παραμένει στους 10 και σε δύσκολη θέση ο ΟΦΗ.

18:58

Λήξη της αναμέτρησης, ΟΦΗ - Ατρόμητος 0-1.

18:57

90+4': Κοντινό σουτ του Ντουρμισάι, είναι άστοχο.

18:56

90+4': Ο Νέιρα στο κόρνερ, βγαίνει και μπλοκάρει ο Γιαννιώτης.

18:55

90+3': Φάουλ για τον ΟΦΗ, το κερδίζει ο Ντίκο. Ο Γκερέρο στην εκτέλεση, η μπάλα στο τείχος και κόρνερ.

18:54

90+2': Έχει τραυματιστεί ο Ντίκο αλλά θα σφίξει τα δόντια για να βγάλει το υπολειπόμενο της αναμέτρησης.

18:52

Συμπληρώσαμε τα 90 λεπτά, 5 θα είναι οι καθυστερήσεις.

18:50

88': Σουτ του Κιάρτανσον, ο Μανδάς μπλοκάρει σταθερά.

18:49

87': Φάουλ για τον ΟΦΗ, ο Νέιρα το εκτελεί, άστοχη κεφαλιά του Διαμαντή, πάνω από τα δοκάρια του Γιαννιώτη η μπάλα.

18:48

86': Ένταση ανάμεσα στους δύο παίκτες και τελικά βλέπει κίτρινη και ο Στρούγγης.

18:47

85': Πρώτη κίτρινη στο ματς τη βλέπει ο Νέιρα για μαρκάρισμα στον Στρούγγη.

18:46

84': Τέταρτη αλλαγή για την ομάδα του ΟΦΗ, όλα για όλα θα τα παίξει ο Νταμπράουσκας με την είσοδο του Ντουρμισάι αντί του Τοράλ.

18:43

Περάσαμε στο τελευταίο δεκάλεπτο θα πιέσει αναμενόμενα για το 1-1, να διατηρήσει το 0-1 θα επιδιώξει ο Ατρόμητος.

18:40

78': Κόρνερ για τον ΟΦΗ, το εκτελεί ο Τοράλ, κεφαλιά προς τα πίσω από τον Τζοβάρα, ο Γιαννιώτης βγαίνει και διώχνει την μπάλα.

18:38

76': Διπλή αλλαγή ξανά για τον Ατρόμητο. Οικονομίδης αντί Φριντζόνσον και Κιάρτανσον αντί Τζαβίδα.

18:38

76': Τρίτη αλλαγή για τον ΟΦΗ, ο Περέα στη θέση του Ντιουσέ.

18:37

75': Ο Τζοβάρας με ωραία ενέργεια κάνει σέντρα, εύκολα μπλοκάρει την μπάλα ο Μανδάς.

18:36

74': Παρακινδυνευμένο γύρισμα του Ντε Μποκ με το στήθος στον Γιαννιώτη ο πορτιέρο του Ατρόμητου μπλοκάρει προ του Ντίκο.

18:33

71': Ο Νέιρα εκτελεί φάουλ που κέρδισε ο ΟΦΗ, κεφαλιά του Ντιουσέ δεν ανησυχεί τον Γιαννιώτη.

18:33

71': Διπλή αλλαγή για τον Ατρόμητο. Ο Τζοβάρας στη θέση του Ροτάριου και ο Κλωναρίδης σε αυτή του Ρομπάιγ.

18:31

69': Προσωπική ενέργεια του Ντίκο και πάσα στον Τοράλ που κάνει κακό τελείωμα δεν απειλεί τον Γιαννιώτη.

18:30

Πιέζει για το 1-1 ο ΟΦΗ, αμύνεται σωστά ο Ατρόμητος.

18:28

66': Δεύτερη αλλαγή για τον ΟΦΗ στη θέση του Πασαλίδη ο Νέιρα.

18:26

64': ΔΟΚΑΡΙ για τον ΟΦΗ! Ο Ντίκο μέσα από την περιοχή βρίσκει χώρο, κάνει το σουτ με την μπάλα να σταματά στο αριστερό δοκάρι του Γιαννιώτη.

18:26

64': Ο Τοράλ πασάρει στον Λάρσον που δοκιμάζει το σουτ, ξανά σε ετοιμότητα ο Γιαννιώτης.

18:25

63': Μπαλιά του Λάρσον για τον Ντιουσέ, κεφαλιά του μέσου του ΟΦΗ, ο Γιαννιώτης μπλοκάρει.

18:22

60': Σουτ του Μεγιάδο για τον ΟΦΗ, η μπάλα περνά άουτ από το αριστερό δοκάρι.

18:21

60': Επίθεση του Ατρόμητου, ο Κεσχρίντα σεντράρειμ η μπάλα στο χέρι του Διαμαντή φωνάζουν για πέναλτι οι του Ατρόμητου. Δεν υπάρχει κάτι, το χέρι του Διαμαντή ήταν κολλημένο στο σώμα.

18:18

57': Ωραία κίνηση του Μαρινάκη που πατά περιοχή κάνει το σουτ και ο Γιαννιώτης μπλοκάρει την μπάλα.

18:16

Και τελικά το γκολ ακυρώνεται ήταν εκτεθειμένος ο αμυντικός των γηπεδούχων.

18:14

Το γκολ ελέγχεται για οφσάιντ του σκόρερ.

18:13

Φέρνει το ματς στα ίσια ο ΟΦΗ. Ο Τοράλ εκτελεί φάουλ από τα αριστερά, προβολή του Βούρου και 1-1.

18:12

51': ΓΚΟΛ για τον ΟΦΗ!

18:11

50': Εκτελεί ο Τοράλ, διώχνει μακριά ο Στρούγγης.

18:10

49': Δυνατό σουτ του Διαμαντή για τον ΟΦΗ διώχνει ο Γιαννιώτης, η μπάλα δεν απομακρύνεται και ο Χατζηισαΐας παραχωρεί κόρνερ.

18:07

46': Πρώτη αλλαγή για τον ΟΦΗ, εκτός αγώνα ο Μπιφουμά, στη θέση του μπαίνει ο Γκερέρο.

18:07

46': Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου.

17:50

Με 0-1 προηγείται ο Ατρόμητος του ΟΦΗ χάρις στο πολύ ωραίο τέρμα του Έρλινγκμαρκ στο 43ο λεπτό με τον ΟΦΗ πάντως να έχει την υπεροχή και την κατοχή, αλλά χωρίς αποτέλεσμα.

17:49

Ημίχρονο στο Ηράκλειο, ΟΦΗ - Ατρόμητος 0-1.

17:47

45+2': Φάουλ έχει κερδίσει ο Ατρόμητος, ο Ρομπάιγ το εκτελεί, ο Στρούγγης κάνει κακό σουτ, άουτ η μπάλα.

17:46

Τρία λεπτά θα είναι οι καθυστερήσεις.

17:45

Ανοίγει το σκορ στο Ηράκλειο, προβάδισμα του Ατρόμητου. Ο Έρλινγκμαρκ εκμεταλλεύεται το λάθος διώξιμο του Μεγιάδο και με πολύ ωραίο σουτ εκτός περιοχής στέλνει την μπάλα στα δίχτυα του Μανδά για το 0-1. Πολύ ωραίο το τέρμα του Σουηδού μέσου.

17:44

43': ΓΚΟΛ για τον ΑΤΡΟΜΗΤΟ!

17:41

40': Ο Τοράλ στο κόρνερ η φάση σταματά για φάουλ.

17:40

39': Ωραία ενέργεια του Λάρσον και δυνατό σουτ, η μπάλα κοντράρει στον Ροτάριου και περνά κόρνερ.

17:40

Έχει δεχτεί κίτρινη κάρτα ο προπονητής τερματοφυλάκων του Ατρόμητου.

17:39

38': Και πράγματι δεν μπορεί να συνεχίσει ο Μαυρομμάτης, ο Στρούγγης μπαίνει στη θέση του.

17:36

Μικρή διακοπή στο ματς έχει τραυματιστεί ο Μαυρομμάτης. Δύσκολα θα συνεχίσει ο έμπειρος αμυντικός καθώς έχει ζητήσει αλλαγή.

17:36

35': Ωραία ενέργεια του Ντίκο που κάνει το παράλληλο γύρισμα, διώχνει ο Γκονζάλες.

17:34

33': Ωραία συνεργασία των παικτών του ΟΦΗ, τελικός αποδέκτης ο Μεγιάδο που κάνει το σουτ έξω από την περιοχή, ο Γιαννιώτης μπλοκάρει.

17:33

32': Φάουλ για τον Ατρόμητο λίγο έξω από την περιοχή, ο Γκονζάλες το εκτελεί και ο Μανδάς πέφτει και μπλοκάρει σταθερά.

17:30

29': Σε θέση οφσάιντ ο Ρομπάιγ, σωστή υπόδειξη.

17:28

27': Ο Τοράλ στρώνει στον Ντιουσέ που δοκιμάζει το πόδι του, η μπάλα πάνω από την εστία του Γιαννιώτη.

17:25

24': Ξανά στη γωνία ο Ισπανός, κεφαλιά του Βούρου στο πρώτο δοκάρι, άουτ η μπάλα.

17:24

23': Ο Τοράλ στο κόρνερ, κεφαλιά του Πασαλίδη και ο Έρλινγκμαρκ παραχωρεί νέο κόρνερ.

17:24

23': Ο Τοράλ το γύρισμα για τον Ντίκο και ο Ρομπάιγ παραχωρεί κόρνερ.

17:22

20': Ο Λάρσον από τα δεξιά κάνει τη σέντρα, διώχνει ο Μαυρομμάτης σε πλάγιο.

17:20

Όλα καλά με τον επιθετικό του ΟΦΗ.

17:19

17': Στο έδαφος ο Μπιφουμά, του έχει γίνει φάουλ από τον Χατζηισαΐα.