1
23:41

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλό ξημέρωμα από το a-sports.gr.

23:31

Οι «πράσινοι» προηγήθηκαν στο 14' με τον Μπερνάρντ όμως οι γηπεδούχοι πήραν τον βαθμό της ισοπαλίας χάρη στο τέρμα του Άοσμαν στο 84'. Στους 38 βαθμούς πηγαίνει το «τριφύλλι» και βλέπει τη διαφορά από τη δεύτερη ΑΕΚ να μειώνεται στους 6. Σημαντικός πόντος για τους Νικαιώτες, που παραμένουν ισόβαθμοι με τον Λεβαδειακό στην... ουρά.

23:30

Λήξη του αγώνα, Ιωνικός - Παναθηναϊκός 1-1.

23:29

90+5': Αλλαγή για τον Ιωνικό, ο Άοσμαν περνά εκτός αγωνιστικού χώρου με τον Πογοσιάν να μπαίνει.

23:28

90+5': Από μία κίτρινη κάρτα σε Ελευθεριάδη και Χουάνκαρ.

23:28
Κόκκινη Κάρτα

90+4': Αποβάλλει τον βοηθό του Δημήτρη Σπανού, Δημήτρη Αλεξόπουλο, ο διαιτητής.

23:27

90+3': Αψιμαχίες τώρα μεταξύ των παικτών των δύο ομάδων.

23:24

90+1': Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό από τα δεξιά, δεν φέρνει κάποιο όφελος.

23:23

Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις.

23:21

87’: Διπλή αλλαγή για τους γηπεδούχους. Ελευθεριάδης και Ν. Ιωαννίδης στις θέσεις των Φαντιγκά και Μάντζη αντίστοιχα.

23:20

87': Κίτρινη κάρτα στον Μάντζη.

23:19

Από τα δεξιά ο Μασάς δίνει στον Άοσμαν που, έχοντας πλάτη την εστία, γυρίζει και κάνει το σουτ από το ύψος του πέναλτι ισοφαρίζοντας σε 1-1.

23:17

84': ΓΚΟΛ για τον ΙΩΝΙΚΟ!

23:15

81’: Εκτελείται το κόρνερ από τα αριστερά αλλά περνά ανεκμετάλλευτο.

23:13

80': Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό, με τον Σπόραρ να δέχεται την κάθετη πάσα από τον Μπερνάρντ, να περνά τον Χουτεσιώτη και να πλασάρει και τον Ούγκο Σόουζα να διώχνει πάνω στη γραμμή σε κόρνερ.

23:09

75': Αλλαγή για τους γηπεδούχους. Ο Μασάς αντικαθιστά τον Λοβέρα.

23:06

71’: Ο Άοσμαν δοκιμάζει το πόδι του έξω από την περιοχή και κεντρικά, άουτ.

23:04

70’: Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Σπόραρ αντί Φ. Ιωαννίδη.

23:03

68’: Πλασαριστά το κόρνερ από τα δεξιά, γίνεται η σέντρα, πάει για την κεφαλιά ο Μάγκνουσον αλλά οι γηπεδούχοι βγάζουν τη μπάλα από τα καρέ τους.

23:01

67’: Απειλεί ο Παναθηναϊκός! Ο Τσέριν κάνει το διαγώνιο τελείωμα από τα αριστερά της περιοχής, όμως ο Χουτεσιώτης απλώνει το χέρι του, βρίσκει ίσα ίσα τη μπάλα και παραχωρεί κόρνερ.

22:54

59’: Από τα δεξιά η εκτέλεση του κόρνερ από τον Μπερνάρντ, διώχνει ο Σάκιτς.

22:53

59': Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό, με τον Κουρμπέλη να παίρνει τη θέση του Βαγιαννίδη.

22:52

58': Ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό! Ο Φ. Ιωαννίδης μπαίνει κατά μέτωπο στη μεγάλη περιοχή και κάνει το χαμηλό σουτ, με το γόνατο ο Χουτεσιώτης διώχνει σε κόρνερ.

22:49

55’: Κόρνερ για τους γηπεδούχους από τα αριστερά, απομακρύνει ο Μάγκνουσον με το κεφάλι.

22:45

51': Σέντρα Μύγα από τα δεξιά, μαζεύει στο πρώτο δοκάρι ο Μπρινιόλι.

22:38

46': Ξεκινάει το δεύτερο μέρος, χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες.

22:19

Ο Παναθηναϊκός προηγείται με 0-1 του Ιωνικού χάρη στο γκολ του Μπερνάρντ στο 14'. Είχαν και δοκάρι οι «πράσινοι» με τον Παλάσιος στο 16'.

22:19

Φινάλε στο πρώτο ημίχρονο.

22:17

Δύο λεπτά ο έξτρα χρόνος.

22:15

44': Εκτελείται πλασαριστά από τον Άοσμαν το κόρνερ, σέντρα από τον Σάκιτς, κεφαλιά του Μάντζη στο δεύτερο δοκάρι άουτ.

22:15

44’: Κόρνερ για τους γηπεδούχους από τα δεξιά.

22:13

40': Σέντρα του Άοσμαν από τα αριστερά για τον Μάντζη, είναι πολύ δυνατή, άουτ η μπάλα.

22:08

35': Εξαιρετική η εκτέλεση του φάουλ από τον Μπερνάρντ, ελάχιστα δίπλα από το δεξί «παραθυράκι» του Χουτεσιώτη φεύγει μπάλα. Καλή στιγμή για τους φιλοξενούμενους...

22:07

35': Φάουλ κεντρικά και λίγο έξω από μεγάλη περιοχή του Ιωνικού κερδίζει ο Παναθηναϊκός.

22:04

32': Κίτρινη κάρτα στον Σάρλια.