0
22:53

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλό ξημέρωμα από το a-sports.gr.

22:53

Η Αγγλία κερδίζει με 3-0 τη Σενεγάλη και παίρνει το εισιτήριο για το προημιτελικά του Μουντιάλ 2022 όπου θα αντιμετωπίσει τη Γαλλία.

22:52

Τέλος στο ματς.

22:51

90+3': Κόρνερ γιατη Σενεγάλη από τα δεξιά, δεν αποφέρει κάτι.

22:48

Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις.

22:47

89': Μακρινό σουτ του Π.Μ. Σαρ, πολύ ψηλά πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

22:44

87': Κόρνερ για τη Σενεγάλη από τα αριστερά, δεν φέρνει κάποιο αποτέλεσμα.

22:41

84': Και ο Αλιού Σισέ κλείνει τις αλλαγές του για λογαριασμό της Σενεγάλης, με τον Μπαλό-Τουρέ να παίρνει τη θέση του Γιάκομπς.

22:39

82': Πέμπτη αλλαγή για την Αγγλία. Ο Φίλιπς παίρνει τη θέση του Χέντερσον.

22:34

77': Διπλή αλλαγή για την Αγγλία. Μάουντ αντί Μπέλιγχαμ και Ντάιερ αντί Στόουνς.

22:33

76': Κίτρινη κάρτα στον Κουλιμπαλί.

22:30

68': Έχει ρίξει κάπως το τέμπο η Αγγλία που πλέον κάνει συντήρηση δυνάμεων εν όψει προημιτελικών.

22:29

72': Αλλαγή για τη Σενεγάλη. Ο Ντιεντιού αντικαθιστά τον Ντιά.

22:22

65': Διπλή αλλαγή για την Αγγλία. Έξω Σάκα και Φόντεν, μέσα Ράσφοντ και Γκρίλις αντίστοιχα.

22:15

Από τα αριστερά ο Φόντεν αποφεύγει τον Π. Γκέιγ, γυρίζει χαμηλά για τον Σάκα που με σκαφτό πλασέ περνά τη μπάλα πάνω από τον Ε. Μεντί ανεβάζοντας τον δείκτη του σκορ στο 3-0.

22:15

57': ΓΚΟΛ για την ΑΓΓΛΙΑ!

22:14

56': Ξαφνικό σουτ του Κέιν από μακρινή απόσταση, με διπλή προσπάθεια ο Ε. Μεντί μπλοκάρει.

22:06

50': Σκαστό σουτ του Ι. Σαρ έξω από την περιοχή, άουτ.

22:03

46': Σέντρα στο δεύτερο μέρος.

22:01

Τρεις αλλαγές για τη Σενεγάλη. Π.Μ Σαρ αντί Ντιατά, Μπ. Ντιένγκ αντί Ι. Εντιαγέ και Π. Γκέιγ αντί Σις.

21:50

Οι Σενεγαλέζοι είχαν τις ευκαιρίες για να ανοίξουν το σκορ όμως η Αγγλία με γκολ των Χέντερσον (38') και Κέιν (45+3)' είναι μπροστά με 2-0.

21:47

Λήξη πρώτου ημιχρόνου.

21:47

Ο Μπέλιγχαμ φεύγει στην κόντρα, πασάρει για τον Φόντεν, αυτός δίνει για τον Κέιν που με δυνατό σουτ εντός περιοχής σκοράρει για το 2-0.

21:47

45+3': ΓΚΟΛ για την ΑΓΓΛΙΑ!

21:45

Δύο λεπτά ο επιπλέον χρόνος.

21:42

43': Κόρνερ για την Αγγλία από τα αριστερά, περνά ανεκμετάλλευτο.