0
-
1
18:53

Λήξη της αναμέτρησης, Παναιτωλικός - Παναθηναϊκός 0-1 με το γκολ του Ιωαννίδη στο 78ο λεπτό.

18:51

90+2': Κίτρινη κάρτα στον Αποστολάκη για φάουλ στον Γκάνεα.

18:50

90+1': Κλείνει τις αλλαγές του και ο Γιοβάνοβιτς ο Γκάνεα στη θέση του Χουάνκαρ και ο Σάρλια στη θέση του Μπερνάρντ.

18:49

Τέσσερα τα λεπτά των καθυστερήσεων.

18:48

89': ΔΟΚΑΡΙ για τον ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟ! Ο Νταγκό εκτελεί το κόρνερ, κεφαλιά του Καρέλη στο πρώτο δοκάρι η μπάλα σταματά στο αριστερό δοκάρι του Μπρινιόλι.

18:47

88': Ο Νταγκό στο φάουλ, διώχνει σε κόρνερ ο Μάγκνουσον στο δεύτερο δοκάρι.

18:47

88': Κίτρινη στον Τσέριν για φάουλ στον Μάρτενσον.

18:44

85': Τρίτη αλλαγή για τον Παναθηναϊκό ο Τσοκάι αντί του Σπόραρ.

18:43

84': Κλείνει τις αλλαγές του ο Αναστασίου ο Καρέλης στη θέση του Μόρσεϊ.

18:40

81': Ο Μόρσεϊ στο κόρνερ η φάση σταματά για χέρι του Λάρσον.

18:40

81': Σέντρα του Νταγκό, ο Μάγκνουσον χωρίς λόγο σκύβει δυσκολεύει το έργο του Μπρινιόλι ο οποίος όμως με εξαιρετικά αντανακλαστικά διώχνει σε κόρνερ.

18:37

Ανοίγει το σκορ στο Αγρίνιο, ωραία επίθεση του Παναθηναϊκού, ο Χουάνκαρ από τα αριστερά κάνει γλυκιά σέντρα προς τον Ιωαννίδη κεφαλιά του νεαρού επιθετικού πάνω στον Ανέστη, με τη δεύτερη προσπάθεια ο Ιωαννίδης στέλνει την μπάλα στα δίχτυα για το 0-1.

18:37

78': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ!

18:35

76': Διπλή αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Ο Βαγιαννίδης αντί του Κουρμπέλη και ο Ιωαννίδης σε αυτή του Βέρμπιτς.

18:34

75': Τρεις αλλαγές για τον Παναιτωλικό με τη μία να είναι αναγκαστική. Ο Κολοβός στη θέση του Ντίας, ο Χουχούμης στη θέση του Χατζηθεοδωρίδη που δεν μπορεί να συνεχίσει και ο Μάρτενσον αντί του Μλάντεν.

18:30

71': Κίτρινη κάρτα στον Πέρεθ για μαρκάρισμα στον Νταγκό.

18:28

69': Κακή εκτέλεση του Μπερνάρντ στο κόρνερ.

18:28

69': Ιδανική πάσα του Τσέριν, βγάζει σε θέση τετ-α-τετ τον Σπόραρ βγαίνει και διώχνει σε κόρνερ ο Ανέστης στο πλασέ του Σλοβένου φορ.

18:25

66': Μεγάλη ευκαιρία για το 0-1, ο Χουάνκαρ από τα αριστερά κάνει ιδανική σέντρα, ο Σπόραρ με κοντινό σουτ στέλνει την μπάλα άουτ.

18:22

63': Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό εκτελεί ο Βέρμπιτς διώχνει στο πρώτο δοκάρι ο Φλόρες, ο Μάγκνουσον ξανά στον Βέρμπιτς, ο Σλοβένος βρίσκει με σέντρα τον Σπόραρ, κεφαλιά του επιθετικού του ΠΑΟ δεν είναι καλή και ο Ανέστης μπλοκάρει την μπάλα.

18:20

61': Πρώτη αλλαγή για τον Παναιτωλικό ο Νταγκό στη θέση του Σενγκέλια.

18:19

60': Κίτρινη κάρτα στον Φλόρες για μαρκάρισμα στον Χουάνκαρ.

18:18

59': Ιδανική επίθεση του ΠΑΟ, ο Σπόραρ δεν μπορεί αρχικά να απειλήσει η μπάλα φτάνει στον Κουρμπέλη που βλέπει τον Χουάνκαρ του δίνει την πάσα, ο Ισπανός μπακ πασάρει στον Μπερνάρντ, σουτ του Βραζιλιάνου η μπάλα κοντράρει και ο Ανέστης την μπλοκάρει.

18:09

50': Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό, εκτελεί ο Μπερνάρντ, κεφαλιά του Σένκεφελντ, ο Ανέστης μπλοκάρει την μπάλα.

18:06

47': Φάουλ για τον Παναιτωλικό εκτός περιοχής και από τον άξονα, εκτελεί ο Σενγκέλια η μπάλα άουτ από το αριστερό δοκάρι του Μπρινιόλι.

18:04

46': Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, συνεχίζουν χωρίς αλλαγές οι 2 ομάδες.

17:45

Λήξη του πρώτου ημιχρόνου στο Αγρίνιο, Παναιτωλικός - Παναθηναϊκός 0-0.

17:45

45': Κίτρινη κάρτα στον Μλάντεν.

17:45

44': Κίτρινη κάρτα στον Μπερνάρντ.

17:35

35': Φάουλ για τον Παναιτωλικό από τα δεξιά και στη μεσαία γραμμή, εκτελεί ο Σενγκέλια κανένα πρόβλημα για τον Μπρινιόλι.

17:32

31': Ο Ντίας στο κόρνερ, ανεκμετάλλευτο.

17:31

30': Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναιτωλικό. Ωραία ενέργεια του Μόρσεϊ που μπαίνει στην περιοχή κάνει το σουτ και διώχνει δύσκολα σε κόρνερ ο Μπρινιόλι.

17:29

28': Ωραία μπαλιά του Μπερνάρντ για τον Χουάνκαρ, που σεντράρει, ο Αποστολάκης παραλίγο αυτογκόλ στο γύρισμα, ο Ανέστης μπλοκάρει την μπάλα.

17:26

25': Σέντρα σουτ του Σενγκέλια από τα αριστερά πάνω από τα δοκάρια του Μπρινιόλι.

17:24

24': Μακρινό σουτ του Κουρμπέλη πάνω από την εστία.

17:24

24': Ξανά ο Βραζιλιάνος άσος, ανεκμετάλλευτο αυτό το κόρνερ.

17:23

23': Ο Μπερνάρντ στο κόρνερ, ο Κορνέλιους σε νέο κόρνερ από την άλλη πλευρά.

17:23

22': Ο Μπερνάρντ από τα δεξιά κάνει το γύρισμα στον Σπόραρ το σουτ του Σλοβένου φορ βρίσκει στο χέρι του Αποστολάκη αλλά είναι χέρι στήριξης σύμφωνα με την υπόδειξη του διαιτητή Βεργέτη. Η φάση εξετάζεται και από το VAR, όλα νόμιμα και κόρνερ για τους "πράσινους".

17:20

19': Μακρινό σουτ του Πέρεθ αρκετά μέτρα πάνω από την εστία η μπάλα.

17:18

17': Βαθιά μπαλιά του Πέρεθ για τον Βέρμπιτς ο Σλοβένος είναι σε θέση οφσάιντ.

17:14

13': Ωραία επίθεση του ΠΑΟ, ο Μπερνάρντ από τα δεξιά για τον Βέρμπιτς στο ύψος του πέναλτι, σουτ πάνω από την εστία, αλλά υπάρχει τελικά οφσάιντ.

17:12

11': Φάουλ για τον Παναθηναϊκό από τον άξονα, εκτελεί ο Μπερνάρντ, απευθείας άουτ η μπάλα.

17:09

9': Ο Μπερνάρντ εκτελεί το κόρνερ, ο Σπόραρ στο πρώτο δοκάρι δεν μπορεί να απειλήσει, η μπάλα φτάνει στον Χουάνκαρ που σεντράρει και ο Ανέστης μπλοκάρει.

17:09

8': Μακρινό σουτ του Πέρεθ, η μπάλα κοντράρει στον Λάρσον και περνά κόρνερ.

17:05

4': Ο Χουάνκαρ πασάρει στον Βέρμπιτς εκείνος κάνει το σουτ, η μπάλα κοντράρει σε παίκτη των γηπεδούχων, όμως ο Σλοβένος είναι σε θέση οφσάιντ.

17:02

1': Ο Αϊτόρ από τα αριστερά τη σέντρα, ο Σπόραρ πασάρει στον Βέρμπιτς κακό τελείωμα του Σλοβένου εξτρέμ, πάνω από τα δοκάρια η μπάλα.

17:01

1’: Έναρξη της αναμέτρησης, στη σέντρα ο Παναθηναϊκός.

16:45

Η αναμέτρηση του Παναιτωλικού με τον Παναθηναϊκό για τη 12η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας 1 ξεκινά στις 17:00 την Τετάρτη (9/11).

Ανέστης, Αποστολάκης, Χατζηθεοδωρίδης, Λάρσον, Κορνέλιους, Μλάντεν, Φλόρες, Ντίας, Σενγκέλια, Μόρσεϊ, Πέδρο.
Αναπ: Στεργιάκης, Χουχούμης, Μπακάκης, Καρέλης, Νταγκό, Μάρτενσον, Κολοβός, Ξενιτίδης, Λιάβας.
Μπρινιόλι, Κώτσιρας, Χουάνκαρ, Σένκεφελντ, Μάγκνουσον, Πέρεθ, Κουρμπέλης, Τσέριν, Βέρμπιτς, Μπερνάρντ, Σπόραρ.
Αναπ: Λοντίγκιν, Βαγιαννίδης, Ιωαννίδης, Γκάνεα, Σάντσες, Τσοκάι, Σάρλια, Ξαβιέ, Καμπετσής.
Διαιτητής: Βεργέτης (Αρκαδίας), Βοηθοί: Μεϊντάνας (Αχαΐας), Σινιοράκης (Χανίων), 4ος: Τσέτσιλας (Γρεβενών), VAR: Τζοβάρας (Φθιώτιδας), AVAR: Πετρόπουλος (Αρκαδίας).